Skocz do zawartości

Gieneq

Moderator
 • Zawartość

  585
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  14

Gieneq wygrał w ostatnim dniu 25 grudnia 2019

Gieneq ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

315 Mistrz

O Gieneq

 • Ranga
  6/10
 • Urodziny 19.05.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Języki programowania
  Java, Python
 • Zainteresowania
  Przetwarzanie obrazu
 • Zawód
  Grafik komputerowy
 • www

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @Pablo_Wawa Cześć Pawle, witam Cię serdecznie na forum Powodzenia w realizacji zadań z kursów, zadania są na tyle krótkie, że nie powinieneś mieć problemu z wygospodarowaniem na nie czasu - nawet kilka minut w przypadku podstaw elektroniki to całkiem sporo.
 2. @michal2020 Michale witam Cię na forum! Powodzenia w realizacji projektu, pochwal się postępem prac.
 3. Zainteresowałem się funkcjami alternatywnymi GPIO w Raspberry Pi, w 4 wersji jest tego dość sporo i można tu znaleźć 6 UARTów - gdzie najwyraźniej do użycia jest maksymalnie 5. Tu pierwsze pytanie, dlaczego na tych samych wyprowadzeniach jest UART 0 i 1, są to 14/15 dla lini TX/RX i 16/17 dla CTS /RTS. Jeżeli spojrzeć na GPIO 0/1 to tu rozumiem dlaczego są 2 kanały I2C - jeden z nich służy do rozpoznawania HATów, więc pewnie kanał 6 można wykorzystać do czegoś innego. Podobne pytanie do linii interfejsu kart SD, dlaczego są 2 kanały na tych samych GPIO? 21-27. Drugie pytanie dla bardziej obeznanych, do czego służą funkcje np na GPIO 16/17 FL0 i FL1, albo dla lini 26/27 TE0 i TE1? Pytanie to pojawiło się już kilka razy w na forum Raspberry ale nie pojawiała się żadna odpowiedź: AVE Output/Input raspi-gpio - FL0/FL1? Datasheet Raspberry Pi 4
 4. @tomcio Hej Tomku, witam na forum Powodzenia w realizacji inżynierki. Python to dość wdzięczny język więc znając C++ powinieneś sobie dobrze z tym poradzić. Sam kilkukrotnie pisałem skrypty bazujące na OpenCV i jest to dość przyjemna sprawa.
 5. @utus witam na forum! Miło czytać słowa uznania, jest to bardzo budujące. Powodzenia w realizacji kursu
 6. @maciaek Cześć Maćku, witam na forum! Powodzenia z kursem Arduino, w razie problemów śmiało pytaj na forum.
 7. Witam na forum a jaką masz taśmę LED RGB, ile diod? Bo są takie z programowalnymi diodami, mają one 3 pola do lutowania na krańcach taśmy. Są też takie prostsze z 4 polami, gdzie sterujesz poprostu całością. Choć prostsze to ciężej się steruje, są do tego dedykowane moduły ale o tym później. Na pewno nie myśl że zasilisz to z USB podpiętego do ESP. Potrzeba dodatkowy zasilacz.
 8. @vanHamme witam serdecznie na forum! Programowanie i elektronika to akurat specjalność forum, myślę że znajdziesz tu coś dla siebie.
 9. Coraz częściej źródło internet przechodzi w pracach dyplomowych. Ale może poszukaj hasła w "trace current pcb pdf" i najlepiej w portalach typu ieeeexplore. Z uczelni masz chyba tam dostęp.
 10. Może będzie to coś czego szukasz "trace current capacity".
 11. @Marczello19 również serdecznie witam @maverickgd Cześć Piotrze, serdecznie witam na forum! powodzenia z kursami, w razie problemów śmiało pytaj na forum.
 12. @ADJ cześć Dawidzie, fajnie że chcecie się rozwijać i interesujecie się elektroniką, sam mając kilka lat dostałem lutownicę powodzenia!
 13. @KordianR witam na forum w razie problemów śmiało pisz, postaramy się pomóc.
×
×
 • Utwórz nowe...