Skocz do zawartości

Gieneq

Moderator
 • Zawartość

  550
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  13

Gieneq wygrał w ostatnim dniu 21 listopada

Gieneq ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

297 Mistrz

O Gieneq

 • Ranga
  6/10
 • Urodziny 19.05.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Języki programowania
  Java, Python
 • Zainteresowania
  Przetwarzanie obrazu
 • Zawód
  Grafik komputerowy
 • www

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @Krzych1505 Witaj Krzysztofie, milo mi Cię przywitać na forum! Zachęcam do aktywności
 2. @Tyboli cześć Muszę Cię zasmucić ale spaliłeś diodę pomysł z ominięciem użycia przewodu był dobry, ale w tym przypadku ominąłeś też rezystor. Złącza po bokach płytki biegną tak jak wskazuje niebieska i czerwona kreska - są połączone po długości tworząc 2 szyny. Czyli wtykając rezystor w te szyny nie bierze on udziału w obwodzie - jego nóżki są zwarte. Za to w takim układzie całe zasilanie trafia na kondensator i równolegle połączoną diodę. Gdybyś wystawił nóżkę diody poza tę niebieską szynę i tam zwarł ją z rezystorem to by działało
 3. @bantech witam na forum Na początek może odłóż aplikację na Androida na bok i spróbuj np. w Pythonie napisać client/server UDP na PC/Raspberry. Kiedyś napisałem coś takiego w Javie i działało całkiem dobrze. Najpewniej w Pythonie będzie do tego biblioteka to na spokojnie na start zrobisz jakieś "Hello world". Tu masz przykładowy temat. Z poziomu Pythona możesz wyzwalać skrypty więc to już jest prosta sprawa, grunt żebyś napisał program do komunikacji. UDP nie wymaga nawiązania sztywnego połączenia i nie gwarantuje dostarczenia, ale jest szybsze i bardziej "Real Time" dlatego w tym przypadku może być trafne. Piszesz o sterowaniu robotem ale też chciałbyś uruchamiać skrypty. Co te skrypty mają realizować?
 4. @Kakol155 miło czytać pozytywny komentarz, zachęca to do dalszej pracy, może właśnie nad 3 częścią kursu. A miałbyś propozycje tematów?
 5. @sniegu cześć Łukasz, serdecznie witam na forum! Kursy na pewno pomogą Ci z uporządkowaniem wiedzy teoretycznej. Powodzenia @zbyszkog witam serdecznie! Zachęcam do udzielania się na forum. @mii witam na forum! Arduino może przydać się Twojej branży. Choć forum nie jest związane z motoryzacją, to niedawno był poruszony temat elektroniki jaką można zamontować we własnym zakresie. Także myślę, że znajdziesz coś dla siebie. @behcio cześć Bartku, witam na forum! Powodzenia z Raspberry Pi, automatyka domowa to jedno z ciekawszych zastosować w RPi, także myślę, że dobrze trafiłeś.
 6. @octa witam serdecznie na forum! Oby udało się ugryźć temat możliwie bezproblemowo, powodzenia! @lkierojc witam na forum! Faktycznie motywacja jest, pozostaje mi życzyć powodzenia. W razie wątpliwości śmiało pytaj na forum, postaramy się pomóc! @Tomziel Cześć Tomku, również Ciebie miło mi przywitać na forum faktycznie, pracy przy kursach jest sporo, miło że to doceniasz. Takie komentarze motywują do tworzenia kolejnych kursów.
 7. @kasyx Rozumiem, że przykładasz obie sondy w tym samym miejscu? W ten sposób zwierasz sondy ze sobą i jest to podobnie jakbyś po prostu zwarł je trzymając w powietrzu. Napięcie mierzymy zawsze w 2 różnych miejscach w układzie. Jakby odwołać się do definicji napięcia, to jest to różnica potencjałów. Zatem w tym punkcie jest jakiś potencjał, ale żeby mówić o napięci musisz mieć jakiś inny, najczęściej jest to masa układu. Wtedy jak odejmiesz to, albo zrobi to miernik to masz napięcie. W ćwiczeniu masz 2 sytuacje, w jednej gdzie jest 9,53 V mierzysz coś pomiędzy anodą a masą. Później pomiędzy katodą a masą. A gdybyś zmierzył pomiędzy anodą a katodą to powinieneś uzyskać różnicę tych napięć.
 8. Widzę, że zastąpiłeś długopis laserem Jak długo wypalają się grafiki jakie załączyłeś?
 9. @Filip_Arduino również witam, faktycznie na rejestrację jest sporo czasu, ale w tym przypadku może go zabraknąć
 10. @blaskszminki faktycznie, jakbyś miał jakąś wiadomość zwrotną co nie działa, tak zwany log to by pomogło ustalić przyczynę.
 11. @gadzetONE Cześć Kamil, witam na forum! Pokora fajna cecha, którą warto okazywać, a szczególnie w stosunku do prądu zachęcam do aktywności na forum i pochwalenia się przyszłymi projektami. @dzikus42 hej Michale, fajnie że tu trafiłeś! Zachęcam do zostania na dłużej @Gummba witam mojego imiennika elektryka i elektronika to podobna sprawa, opierają się na tych samych zasadach, także na pewno poradzisz sobie z kursami. Powodzenia!
 12. Jeżeli masz mało czasu to może spróbuj z silnikami DC - te tańsze rozwiązanie. To co podesłałeś to mostek H do silników DC, czyli zwykłe sterowanie wypełnieniem sygnału PWM. Wypełnienie 0% - stój, 100% jedź na maxa. Sterownik wydaje się ok, choć zastanawiają mnie parametry. Na stronie botlandu w ofercie mostka od DFRobot jest 15A max 20A, a w dokumentacji 45A max 60A w impulsach. Możesz spróbować, układ ma zabezpieczenia przed przegrzaniem, które możesz wykorzystać, aby go nie zniszczyć. Choć mimo wszystko wygląda podejrzanie, bo jest tego sporo na aliexpress, bardziej przekonują mnie mostki VNH od ST ale może to sugerowanie się "marką".
 13. Niezabardzo rozumiem istotę problemu. Chwilowo pomijając cały algorytm i sekwencje ruchu tego siłownika, to czy w ogóle możesz nim sterować? Czy jak podasz sygnały na mostek H to porusza się tak jak powinien?
 14. Czy aby na pewno nie zmienia? A czy ma znaczenie w którą stronę płynie prąd? Jeżeli masz wątpliwość to możesz zapytać czy tranzystor bipolarny to element aktywny? Składa się z 3 warstw półprzewodnika, podczas gdy dioda to 2 warstwy, zatem jest w nich coś podobnego. Ten wpis może być ciekawy. Jest tu podana definicja, że są to po prostu pozostałe elementy, które biorą czynny udział w przetwarzaniu energii. I choć dioda nie służy wzmacnianiu prądu, to posiada nieliniową charakterystykę. Możesz też poszukać czegoś pod hasłem "Elementy czynne". Sama dioda raczej kojarzy się z diodą prostowniczą, ale dioda Zenera może być dla Ciebie bardziej przekonująca, stosuje się ją np. w stabilizatorach napięcia. Tu masz artykuł po angielsku.
×
×
 • Utwórz nowe...