Skocz do zawartości

Gieneq

Moderator
 • Zawartość

  3324
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  161

Gieneq zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 23 maja.

Treści użytkownika Gieneq zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

1776 Mistrz

8 obserwujących

O Gieneq

 • Ranga
  8/10
 • Urodziny 19.05.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Programuję w
  Python
 • Zawód
  Grafik komputerowy
 • Moje zainteresowania:
  Malowanie obrazów (akwarele, oleje), elektronika, programowanie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @saturnsaturn111 rozrzut jest niewielki, wierz w oba. Pomiary mogą nieco odbiegać od teorii.
 2. @pt12lol w twoim rozwiązaniu sterujesz sygnałem podawanym na kolektor tranzystora rozładowującego: Nie pamiętam co było na wyjściu LM311 ale chyba otwarty kolektor, ale nawet jeżeli cokolwiek innego to i tak to zły pomysł. Bo w gdy jest np. włączony to masz tam jakieś zasilanie, ale gdy jest wyłączony to masz albo wysoką impedancję albo zwarcie do masy. Ciebie ma interesować delikatne sterowanie rezystancją przy tym samym napięciu czyli sterujesz prądem. Więc możesz zrobić układ gdzie masz np rezystancję 5k przez którą normalnie płynie prąd- pozycja skrajna. Ale równolegle jest
 3. @marcin_1987 tak dokładnie tak, tylko zamiast siły użyjmy słowa energia. Energia to zdolność do używania siły tak jak energia w jedzeniu kalorie "kcal" umożliwia ruszanie się i życie. W cewce zbiera się energia pola magnetycznego a w kondensatorze energia pola elektrycznego. To drugie pole możesz sobie skojarzyć ze zjawiskiem elektrostatycznym.
 4. @marcin_1987 niedokońca ładunek przepływa przez upływność kondensatora - niewielką zdolność do przewodzenia prądu pomiędzy okładkami, aż się rozładuje. A w cewce po odłączeniu następuje skok napięcia wywołanego nagromadzonym polem magnetycznym. Ładunek w takim układzie nie może płynąć więc napięcie się utrzymuje, ale pole powoli słabnie i z nim napięcie.
 5. Problem było używanie przestarzałych funkcji. Oczywiście nie załatwiło to sprawy, bo pojawił się inny problem - FFT było jakby przeskalowane w osi częstotliwości, ale w końcu zauważyłem że źle liczyłem próbki - w bibliotece na wejściu trzeba podać tablicę długości 2x większej od sygnału, w której na zmianę jest pomiar i 0 jako część urojona pomiaru. W wyniku otrzymuję FFT z którego trzeba uciąć połowę wyników - coś co np. funkcji scipy robi sama. Czyli wynikowa długość jest 4x mniejsza a nie 2x jak to jest zazwyczaj. Ostatecznie odpaliłem kod na płytce nucleoSTM32F4 i działa rewelacyjnie
 6. @Suaweku Witam na forum Fajnie że masz konkretne cele, próbuj, eksperymentuj, czytaj. Jak będziesz miał już jakieś efekty to pochwal się w dziale DIY. Powodzenia!
 7. @mn860618 oj to się niedogadaliśmy w programie po prostu sprawdzasz czy to co otrzymujesz UARTem to cyfry np funkcją isDigit()
 8. @Grzybu cześć! Pewnie że możesz. Układ TSOP który działa tu jako czujnik pracuje jako uhh.... pochłaniacz prądu - prad do niego ścieka bo pewnie jest tam otwarty kolektor/dren. Więc możesz podłączyć tam tranzystor który dla odpływającego prądu będzie zamknięty czyli np. NPN. W emiterze daj np 220 omów uzyskując prąd emitera około 19mA, a w kolektorze diodę chronioną rezystorem emitera. Do bazy rezystor od 2200R.
 9. @ethanak to właśnie miałem na myśli pisząc o walidacji. @mn860618 w żargonie programistycznym walidacja to sprawdzenie czy dane są "valid" czyli poprawne. Czyli właśnie żeby użytkownik został poinformowany, że np. 'a' to niezbyt konkretna pozycja
 10. Fajna dyskusja się rozwinęła, cieszę się
 11. Jest niewielki postęp. Wziąłem zalegającą płytkę STM32F303VCT6 Discovery i stwierdziłem że skoro ma ultraszybki przetwornik ADC to może się przydać. ADC działa, DMA działa, wybrałem częstotliwość próbkowania 44 kHz. Napisałem notatnik do testów poprawności FFT biblioteki CMSIS: generuję listę próbek i wypisuję jako kawałek kodu C do wklejenia do kodu dla STM32F3, wyznaczam FFT używając bibliotek Pythona, odtwarzam sygnał używając odwróconego FFT, wyznaczam i rysuję funkcję zamiany kubełków w pasma wyświetlacza, stosując kubełki rysuję symulację.
 12. @Bundrzej Witam Andrzeju na naszym forum Super że tu trafiłeś, powodzenia w nauce!
 13. @Oldboy-46 witam serdecznie Uzasadnione głupie, albo raczej trywialne pytania mogą być A tak na poważnie to fajnie że do nas trafiłeś. Powodzenia w nauce!
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.