Skocz do zawartości

Gieneq

Moderator
 • Zawartość

  1707
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  57

Gieneq zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 18 stycznia.

Treści użytkownika Gieneq zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

812 Mistrz

1 obserwujący

O Gieneq

 • Ranga
  7/10
 • Urodziny 19.05.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Języki programowania
  Java, Python
 • Zainteresowania
  Przetwarzanie obrazu
 • Zawód
  Grafik komputerowy
 • www

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @enikan znowu moc możesz przyrównać to do wagi na którą sypiesz 2 typy towarów. Na prawej szalce masz wyjście i tam chcesz mieć 5V i np 1 A do ładowania telefonu. Ale na lewej szalce z racji słabych baterii napięcie jest niższe to musisz dodać więcej prądu żeby była równowaga. Żeby uzyskać z niższego napięcia wyższe prąd wejściowy będzie rósł, dlatego może być te 2,5A, choć prądy którymi zaczynasz operować są już niebezpieczne i przetwornica albo nie działa, albo niedługo się wykończy.
 2. @Raddii witam serdecznie na forum powodzenia z RPi, jest to dość trudny temat ale bardzo rozwojowy. @kometa również witam Cię na forum, fajnie że tu trafiłeś i masz ambicję wejść w elektronikę powodzenia!
 3. Dla przeciwników analogii w elektronice
 4. @Sethis a próbowałeś pobierać sterowniki do konwertera?
 5. @Darod witam na forum tak w 5 części kursu masz temat PWM. To jest to o czym piszesz.
 6. @Opinel to się jednak dogadaliśmy To zależy. Jak sobie popatrzysz na schemat to są tam 3 miejsca z sygnałami USBVCC, VIN i 5V. Na wejściu jest bezpiecznik polimerowy 500 mA ograniczający zasilanie z USB, jeżeli jednak masz zasilacz podłączony do złącza koncentrycznego, to stabilizator ma w nominalny 1A wydajności prądowej więc może to być to o czym piszesz.
 7. @crus7pl wygląda dobrze tylko jeszcze jedna uwaga: if (odczytana_wartosc<prog) { wyslany_komunikat = true; } else { wyslany_komunikat = false; } można zawinąć do: wyslany_komunikat = odczytana_wartosc<prog;
 8. Gieneq

  Problem z przyciskiem

  @Mati_1 Poczytaj komentarze pod częścią kursu którą robisz, na tym pinie nie można używać pullup bo biblioteka jest niewspierana na nowym RPi. Albo znajdź pin który ma domyślną 1 przy pomocy polecenia gpio readall, albo skorzystaj z innego programu/biblioteki. Możesz sprawdzić gpio zero z Pythonem.
 9. @MrReus tu masz jak zapamiętać stan zmiennej i zrobić zatrzask:
 10. Wczoraj odnotowałem użycie twierdzenia Talesa, w projekcie przekombinowanego daszku w karmniku dla ptaków - wyznaczałem długość " połowy kleszcza":
 11. @Rasel witam serdecznie na naszym forum fajnie że tu trafiłeś, zachęcam Cię do dzielenia się wiedzą z innymi i aktywnością na forum.
 12. @jakubrosinski witam na forum pierwsze to aktualizacja pakietów update->upgrade, jak nie podziała to może spróbuj zmienić rozdzielczość obrazu na monitorze, to jakoś tam wchodzi w konflikt z wi-fi. Jeżeli nie zauważysz poprawy, to możesz pokombinować z kanałem wi-fi, ustawieniem drugiego wyjścia HDMI. Ostatecznie przeinstaluj system z wykorzystaniem RPi imagera.
 13. @Tomko Witaj Tomku na naszym forum Tak jak najbardziej, choć podstawy elektroniki też są potrzebne żeby wiedzieć jak i co z czym działa. Powodzenia! Jak coś zbudujesz pochwal się w dziale DIY
 14. Tak, możesz tak zrobić. Dorób drugą funkcję która wykrywa zdarzenie przeciwne go tego co już masz, zmiana stanu w drugą stronę i tam gaś diodę. Jedynie pozostanie warunek na porównywanie z progiem. Niestety to może nie herezja, ale to nie zadziała. Jak chcesz uzyskać wartość to robisz: bool wynik = dioda_led == HIGH; == oznacza przyrównanie, więc powyższe to odpowiedź na pytanie czy dioda_led jest HIGH? Więc jeżeli ma to być w warunku to robisz tak: if (dioda_led == HIGH) { } albo prościej: if (dioda_led) { } jak będzie HIGH (czyli 1) to warunek będzie sp
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.