Skocz do zawartości

Gieneq

Moderator
 • Zawartość

  290
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  8

Gieneq wygrał w ostatnim dniu 13 października

Gieneq ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

169 Mistrz

O Gieneq

 • Ranga
  6/10
 • Urodziny 19.05.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Języki programowania
  Java, Python
 • Zainteresowania
  Przetwarzanie obrazu
 • Zawód
  Grafik komputerowy
 • www

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @EkoBot witamy na forum! Faktycznie elektronika jako hobby jest teraz bardziej popularna niż jeszcze kilka lat temu. Powodzenia w realizacji zadań z kursu, a w razie wątpliwości zachęcam do aktywności na forum.
 2. @Johny witamy na forum! Powodzenia w eksperymentach, w starszej elektronice faktycznie można znaleźć coś użytecznego. Sam pamiętam jak chodziłem do serwisu AGD, bo tam mieli sporo elektro-złomu ze starych telewizorów kineskopowych. @krizzu witamy na forum, jak masz już początkowe zainteresowanie to myślę, że nie będziesz miał problemów z realizacją zadań.
 3. A z czego zasilasz? USB czy złącze koncentryczne? Możesz popróbować naprawić tę płytkę. Jeżeli coś grzeje się przy elementach zasilających to najpewniej tam jest problem. Możesz np. zmierzyć pobierany prąd, wylutować bezpiecznik, wpiąć się tam amperomierzem, rozważyć wymianę stabilizatora. Spadek napięcia może wynikać z poboru energii - przez jakiś element płynie duży prąd, wynikający z jego uszkodzenia, stąd grzeje się i jest spadek napięcia na innych elementach. Jeżeli nie masz 3V3 to oznacza że problem jest z regulatorem, bo Leonardo chyba nie ma nic zasilanego z 3V3. Spróbuj go wylutować, poszukaj na stornie Arduino schematu Leonardo - pewnie będzie podobny do tego klona.
 4. @Arek_W witamy na forum! Zachęcam też do dalszej aktywności.
 5. Kiedyś u kumpla na działce montowaliśmy LEDy i taki zasilacz umieściliśmy w szafce elektrycznej stojącej na środku posesji. Jeżeli nie masz zamiaru używać klastra w podobnych warunkach to bym się nie przejmował. Podejrzewam że i tak umieścisz klaster w jakiejś obudowie, żeby nie naleciał kurz. Więc obok Raspberry możesz przytwierdzić zasilacz. Obudowa to może być sześcian z plexy, do tego dasz wiatrak żeby był przewiew i przy okazji polepszysz pracę Raspberry odprowadzając ciepło (RPi 4 naprawdę mocno się grzeje).
 6. @szlak18 witamy na forum! Zaplecze masz całkiem ładne, myślę że uda Ci się zbudować coś praktycznego. Na pewno elektronika amatorska ma zastosowanie w modelarstwie, także tu znajdziesz coś dla siebie.
 7. Absolutnie, po to właśnie to jest. Ale wychodzi na to że jest to jeden z mankamentów 4 albo nowego Raspbiana. Tutaj ktoś ma identyczny problem z wersją Raspbiana z 26.09. Spróbuj zrobić tak jak tam radzą czyli dodać do pliku konfiguracyjnego /boot/config.txt fragment hdmi_force_hotplug=1
 8. A z jakiej wersji systemu korzystasz? Niedawno została wydana kolejna wesja Raspbiana z 26.09, nie sprawdzałem jej ale na wcześniejszej wersji też miałem dziwne powiązania z HDMI i WiFi.
 9. Powodzonka, pochwal się jak coś zlutujesz. Chętnie bym zobaczył. Też niedawno zacząłem majstrować przy takim drucianym art-deco ale zwątpiłem.
 10. @Eugeniusz witamy na forum! Elektronika faktycznie jest pasjonująca i można z nią eksperymentować dla samej przyjemności, ale zdecydowanie najciekawsze są praktyczne projekty. Zachęcam do podzielenia się spostrzeżeniami na forum, myślę że możesz wnieść coś ciekawego.
 11. Kiedyś robiłem steampunkowy pendrive i takie materiały jak drut miedziany, mosiężne pręty/rurki siatki blachy spokojnie znajdziesz na allegro. Nie jest to spory wydatek. Tylko dobrze jest mieć do tego jakieś lepsze narzędzia: opalarkę, palnik i pastę. U mnie dobrze sprawdzała się dedykowana do lutowania instalacji CO.
 12. To jest to co zmierzyłeś? W takim razie musi być coś nie tak z przetwornicą, bo to że przed i po wciśnięciu przycisku jest jakaś "pamięć" to już nie jest zbyt dobrze. Ewentualnie może kabelki nie zwierają w jakimś miejscu. Sprawdź jakie napięcie jest na wejściu przetwornicy - w punkcie styku ostatniej diody i wejściowej nóżki przetwornicy. Możesz też sprawdzić na innym zasilaniu, jeżeli masz. Potrzebne jest minimum 2,7V, to może 2-3 baterie AA/AAA.
 13. W poprzedniej (12) części kursu jest o tym na początku. Tam posługujesz się plikami. Spróbuj bo jest to metoda niezależna od wspomnianego programu.
 14. @michcioh witamy na forum! Podobno nie ma głupich pytań, jeżeli chciałbyś się czegoś dowiedzieć to śmiało pytaj
×
×
 • Utwórz nowe...