Skocz do zawartości

adam30010

Użytkownicy
 • Zawartość

  187
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  7

adam30010 wygrał w ostatnim dniu 16 marca

adam30010 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

39 Bardzo dobra

O adam30010

 • Ranga
  5/10
 • Urodziny 25.01.1990

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. O gwarancję chodzi o to, że możliwe są dostępne urządzenia z dłuższą gwarancją niż 24 miesiące. Jeśli chodzi o ubezpieczanie tego typu sprzętu - który w zasadzie jest niezbędny, to nie jest to zbyt rozsądna sprawa. Wystarczy przeczytać warunki tego ubezpieczenia i np. terminy napraw. Terminy mogą sięgać nawet 2 miesięcy i na ten czas będziesz bez pralki, co raczej nie jest "dogodną sytuacją". Tutaj byś się musiała też wczytać w warunki tego ubezpieczenia - czasami są tam takie zapisy które mogą całkowicie eliminować możliwość skorzystania z tego ubezpieczenia. Odnośnie opisu tego wynalazku to cały pierwszy akapit do kosza - bzdury. Co do oszczędności energii to najlepiej będzie jak sprawdzisz klasę energetyczną urządzenia. A jeśli chodzi o bezawaryjność takiego silnika, to tak. Jest on bardziej żywotny od silników szczotkowych, ale w większości przypadków szybciej padnie elektronika niż silnik (szczotkowy czy bezszczotkowy). Poza łożyskami to w takim silniku nie ma za bardzo nic, co by się mogło zużywać. Ale zostają jakieś dodatkowe elementy które mogą się zepsuć, np. wspomniana wcześniej elektronika, zawory, pompy, grzałki.
 2. Masz wybraną odpowiednią płytkę? Po zmianie płytki spróbuj zamknięcia programu i otworzenia go ponownie. Spróbuj WeMos D1 R1
 3. Problem z wgraniem (kompilacją) wynika z tego że nie może znaleźć jakiegoś pliku. Można spróbować najpierw weryfikację. U mnie też występowały różne dziwne problemy gdy zmieniałem płytkę w arduino ide. Czasami pomagało najpierw "weryfikowanie", czasami dopiero zamknięcie i otwarcie programu. Nie wiem z czego to wynika - specjalistą od arduino nie jestem. Odnośnie odczytów temperatur. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale w jakimś czujniku Bosh'a trawiłem na wzmiankę że ciągłe odczyty z czujników mogą zawyżać temperaturę odczytaną (układ generuje ciepło wszakże). Niestety nie pamiętam o jakim podniesieniu temperatury była tam mowa. Do tego: bme.setGasHeater(320, 150); // 320*C for 150 ms Rozumiem że przy starcie przetwarzania danych z czujnika jakiś element jest podgrzewany. Spróbuj wydłużyć czas pomiędzy odczytami i sprawdź, czy zawyżanie temperatur nie jest przez to spowodowane. Powyłączaj też oversampling - w celach testowych, bo może on też wprowadzać "dziwne" rzeczy.
 4. Źle podłączony, źle obsłużony, zepsuty. Wybierz i dopasuj, bo podałeś trochę mało informacji by cokolwiek innego powiedzieć.
 5. Jeśli chcesz to połączyć i interesuje Cię sygnał niskonapięciowy (5V) to: https://abc-rc.pl/pl/products/modul-radiowy-pilot-4-kanaly-315-mhz-zasieg-50m-2262-2272-m4-7344.html Jeżeli będzie tam sygnał wysoko napięciowy, albo wymagający zwarcia w konkretnym miejscu w obwodzie to trzeba by do tego dorzucić mały przekaźnik, gdzie jego cewka będzie zasilana z wyjścia odbiornika, a na styki już wtedy sygnał wysokonapięciowy albo to co ma być zwarte.
 6. Najpierw podłącz pod amperomierz (miliamperomierz) i sprawdź jak pokrywają się wyniki z wyświetlacza tego ustrojstwa z prądem mierzonym przez miernik. Wyniki zapisuj bo i tak Ci się później przydadzą.
 7. Tak w zasadzie to potrzebujesz mieć komunikację z siecią -> nie ma modułu który łączy się konkretną aplikacją czy usługą. Zawsze łączysz się z siecią. Komunikację z usługą trzeba realizować programowo. Połączenie z siecią komputerową (ethernet czy wifi) zawsze musi być dwukierunkowe. Wymusza to sam protokół komunikacji w tych sieciach. Nie podłączysz się do tych sieci jednokierunkowo. Dodatkowo jeśli chcesz z poziomu arduino czy esp sterować bazą danych, może to być dość wymagające w programowaniu. Musiałbyś napisać program, który ogarnie wyświetlanie strony w przeglądarce, będzie zdolny do gadania z DBMS'em oraz będzie w stanie ogarnąć komunikację z siecią i to w dodatku wszystko naraz.
 8. Ten dzielnik napięcia, to faktycznie trochę z rozpędu mi do głowy wskoczył - bo często trzeba ich używać dla ADC Wystarczy jeden rezystor, ale na odpowiednim dzielniku też będzie działać tak samo. Zostaje nam poczekać na jakieś wyniki. Swoją drogą ciekawe czy chociaż wyniki będą w sposób liniowy podawane, bo z chińskimi urządzeniami może być różnie.
 9. A samo arduino z programem ile prądu bierze? Bez niczego podłączonego oprócz zasilania? Z tego co znalazłem na szybko, to te układy ACS będą brały około 20-26mA. Tego nie przeskoczysz. No i kwestia jak sterujesz transoptorami, tzn. czy nie mają jakiegoś upływu przez np. podciągnięcie w pinie. Niby niewielkie wartości tam będą, ale po zsumowaniu może coś wyjść.
 10. Pętle prądową najprościej pogonić na przetworniku ADC + odpowiedni dzielnik napięcia. Arduino posiada wejścia analogowe - z nich musiałbyś skorzystać. Do tego 2 rezystory (odpowiednio dobrane) i po sprawie. W bardziej zaawansowanym rozwiązaniu można się bawić w przesuwanie napięcia, by dolny zakres prądu pętli odpowiadał 0V, bawić się w dostawianie zewnętrznego ADC o wysokiej precyzji itp. Ale to już bardziej zaawansowane rozwiązania i niekoniecznie dla Ciebie przydatne/potrzebne. W skrócie: Pętla prądowa (4-20mA) będzie wymuszać odpowiedni prąd w tej pętli (a właściwie to będzie się starać taki wymusić). Musisz dobrać rezystory tak by dla 20mA, na pin ADC nie poszło napięcie wyższe niż dopuszczalne. Musisz także wiedzieć jakie napięcie będzie odpowiadać dla prądu 4mA. Mając wartość maksymalną i minimalną napięcia na wejściu analogowym, wiesz już w jakim zakresie będzie się zmieniać pomiar. Przełożenie prądu na napięcie będzie proporcjonalne. To znaczy że jeśli prąd wzrośnie z 4mA do 8mA, to napięcie na wejściu analogowym również wzrośnie dwukrotnie. W ten sposób odczytując napięcie można obsłużyć tego rodzaju czujniki. No oczywiście że ta pętla prądowa jest analogowa. Stosuje się też pętle prądowe cyfrowe. Ale to musisz sprawdzić w dokumentacji do Twojego czujnika.
 11. Odpowiednie. To jedyna poprawna odpowiedź na taki problem. Napisz coś więcej, np. jakie prądy mają przewodzić, jakie prądy przeładowania przewidujesz, częstotliwość pracy itp. A może to do nauki sterowania takimi tranzystorami i będziesz do tego podłączał wiele różnych rzeczy w ramach nauki?
 12. Yup, FPGA to zasadniczo "czysty układ scalony". Jako projektant musisz sam zaprojektować jak co ma działać oraz opisać to w języku opisu sprzętu (albo przy pomocy bloków). Więc tak, musisz interesować się jak to wygląda od strony sprzętowej. Zasadniczo sam ten sprzęt musisz zaprojektować. Ale zasadniczo nie musisz schodzić do poziomu bramek logicznych, w językach opisu sprzętu opisujesz zasadniczo jak ma urządzenie działać (odpowiednio szczegółowo), a oprogramowanie zamieni to na odpowiedni układ bramek który można wgrać do układu.
 13. Sporo prynda bierze. Pewnie będzie pod mocnym obciążeniem brać 80 albo i 100A Na takie prądy, to chyba faktycznie tylko mostki dyskretne będą się nadawać (ja nie kojarzę scalonego na takie prądy). Robiłeś pomiar przy użyciu bocznika może? W najprostszej wersji by oszacować prąd na jaki trzeba się przygotować potrzebny będzie omomierz, woltomierz i kawał druciska (przewodu itp). Bierzesz jakiś słuszny kawał przewodu (by rezystancja była powtarzalnie mierzalna albo by można było wyliczyć jaką ma w przybliżeniu rezystancję), podłączasz woltomierz na końcach tego odcinka przewodu i cały ten przewód wpinasz szeregowo w zasilanie silnika. Znając napięcie (mierzymy), rezystancje przewodu (albo mierzymy albo wyliczamy, albo bierzemy gotowy bocznik) można wyliczyć prąd jaki przez ten bocznik popłynie - prawo Ohma. Jednak by mieć dokładny pomiar potrzebne są poważne narzędzia (porządne mierniki) ale do oszacowania skali prądu może się ta metoda nadać
 14. Tutaj problem może być dwojaki. Czujnik może przez zakłócenia błędnie zliczać, albo problemem jest "wskakiwanie błędów do transmisji". Problem z wskakiwaniem błędów w transmisji można spróbować rozwiązać poprzez rozsunięcie napięć i FDP. Po prostu wyjście z czujnika podłączasz do jakiegoś tranzystora który będzie kluczował jakieś większe napięcie (12, 24v?), na wejście układu pomiarowego dajesz jakiś układ odbiorczy z FDP na wejściu (by odfiltrować zakłócenia) i by na wyjściu tego układu uzyskać napięcie które nie zabije nano. Trzeba tylko pamiętać by układ odbiorczy miał szeroką pętlę przełączania (histerezy, shmitta), by jakieś nieprzefiltrowane zakłócenia przypadkiem nie przełączyły stanu.
 15. Zasadniczo tak, z tym że jak wspomniałem silnik nie będzie najpewniej ruszał od jedynki, i nie będzie takich samych przyrostów prędkości w pełnym zakresie. Ale to wszystko zależy czym i jak dokładnie będziesz sterował.
×
×
 • Utwórz nowe...