Skocz do zawartości

GruX

Users
 • Zawartość

  317
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

GruX zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 18 kwietnia 2010.

Treści użytkownika GruX zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O GruX

 • Urodziny 13.05.1990

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Zawód
  Student AiR
 • Moje zainteresowania:
  Robotyka mobilna

GruX's Achievements

6/10

6/10 (6/10)

28

Reputacja

 1. GruX

  Pomoc przy PCB

  ogólnie masakra:P te ścieżki pod kątem ostrym, to aż razi:P
 2. Zdobyli sponsorów w normalny sposób, a te dzikie zagrania wynikły zapewne z lęku przed ich stratą
 3. Oni się chwalili i w cale nie wyszło to na dobre, jak widać. Wszystko trzeba robić z głową.
 4. GruX

  IVAN

  Czy ta elektronika plus qrd i sharpy to z UTP??
 5. Głównym powodem rezygnacji z tej konkurencji był brak możliwości obiektywnej i sprawiedliwej oceny[naprawdę długo zastanawialiśmy się przed podjęciem tej decyzji!], aspekt ilości konstrukcji to sprawa drugorzędna. Taka kłótnia nazywa się nagonką
 6. Jakoś my z Trójmiasta na zawody zawsze, ale to zawsze, mamy daleko i nie narzekamy. Nikt nikomu nie każe budować robotów, a tym bardziej starować w zawodach. Z resztą, czy gdzieś jest napisane, że zostaną wręczone nagrody? W tym roku postanowiliśmy zmienić sposób nagradzania uczestników, każdy uczestnik dostanie pamiątkową koszulkę oraz pendriva ze zdjęciami z turnieju. Nie podoba mi się atmosfera która powstała w okół naszych zawodów. Staramy się robić wszystko jak najlepiej, podnosić jakość zawodów, ale takie podejście zawodników znacząco to utrudnia. Wprowadziliśmy specjalnie nowe kategorie dla młodszych uczestników, bo to oni tak naprawdę za parę lat na pewno zastąpią czołówkę w LF i MS, a wiem jak taka zabawa z klockami rozwija pod względem robotycznym, sam tak zaczynałem. Dodatkowo ze względu na informacje, iż wielu z Was nie zdecydowało się przyjechać do nas na zawody ze względu na to, że odbywały się w piątek specjalnie przełożyliśmy je na sobotę. To co mnie najbardziej razi to to, że w temacie freestyle najwięcej wypowiadają się osoby, które nigdy nie startowały w tej konkurencji. Co do kwestii oceniania zapewniam, że nie da się dogodzić w żaden sposób i ponadto jest to bezsensu gdyż konstrukcji nie idzie porównywać w prost, a każde ocenianie nie w prost jest ocena subiektywną, a nie obiektywną= zależy od upodobań oceniającego.
 7. Szczerze? Co roku była kategoria freestyle u nas, przez pięć lat i średnia ilość robotów oscylowała w granicach trójki. Każdy konstruktor jest wygranym dla samego siebie, bo zrealizował postawiony sobie cel! Dajemy jak najbardziej konstruktorom możliwość pokazania swoich dzieł. Ale realizacja konkursu freestyle przy takiej ilość robotów mija się z celem.
 8. GruX

  łożyskowanie koła

  Szukaj w modelarskich i elektronicznych.
 9. W latach ubiegłych nie prowadziliśmy takich konkurencji, regulaminy po czasie długich i bużliwych ustaleń są w trakcie ostatnich szlifów, niedługo zamieścimy je na stronie turnieju.
 10. GruX

  atmega48 + 8MHz zewnętrzny

  O czym Ty w ogóle piszesz? Po pierwsze mega48 ma wbudowany oscylator 8MHz, tylko fabrycznie ma zaprogramowany bit odpowiedzialny za dzielenie przez 8. Po drugie jakie czekanie 1s ? Dla mnie brak podstawowej wiedzy i brak umiejętności czytania, po raz któryś.
 11. GruX

  przekładnia

  Od kiedy to obroty mają siłę? Mogę Ci pokazać taki silnik który przy 860 obrotach przerzuciłby czołg i taki który nie przerzuciłby ziarenka piasku... Z resztą nie mam pojęcia na kiego licha Ci 5000 rpm na wyjsciu, to przy kole d=3cm pomijając tarcie daje 7,86m/s!
 12. Problem z publicznością jest taki, że jeżeli będzie to drużyna lokalna to przyprowadzi ze sobą znajomych i już nie ma to sensu:/ Sędziowie to lepsze rozwiązanie, ale nie śledząc całego procesu budowy imho nie da się tego obiektywnie ocenić, tak samo jednej konstrukcji w prost nie da się porównać do drugiej, każda na swój sposób jest mistrzostwem, szczególnie dla konstruktora. Po drugie najlepsze konstrukcje są budowane przez pasjonatów i nie robią tego w celu zdobycia rekompensaty za poniesione koszty;) Kolejna sprawą jest, iż nagrody rzeczowe o dużej wartości tworzą chorą rywalizacje, a tego przecież nikt z nas nie chce, to ma być zabawa.
 13. Przypał? Po manipulacjach pewnej drużyny nie widzimy sensu w kontynuowaniu tej konkurencji w formie turnieju. Dla każdego chcącego przedstawić swoje konstrukcje przed publicznością na pewno znajdzie się miejsce, ale nie będzie to realizowane w formie konkursu.
 14. GruX

  Napęd robota podwodnego

  Pierwsze co przychodzi mi na myśl pod hasłem uszczelnienie wału to simmerring i chyba to jedyne słuszne rozwiązanie;)
 15. GruX

  łożyskowanie koła

  Tulejki ślizgowe?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.