Skocz do zawartości

GruX

Użytkownicy
 • Zawartość

  317
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

Wszystko napisane przez GruX

 1. ogólnie masakra:P te ścieżki pod kątem ostrym, to aż razi:P
 2. Zdobyli sponsorów w normalny sposób, a te dzikie zagrania wynikły zapewne z lęku przed ich stratą
 3. Oni się chwalili i w cale nie wyszło to na dobre, jak widać. Wszystko trzeba robić z głową.
 4. Czy ta elektronika plus qrd i sharpy to z UTP??
 5. Głównym powodem rezygnacji z tej konkurencji był brak możliwości obiektywnej i sprawiedliwej oceny[naprawdę długo zastanawialiśmy się przed podjęciem tej decyzji!], aspekt ilości konstrukcji to sprawa drugorzędna. Taka kłótnia nazywa się nagonką
 6. Jakoś my z Trójmiasta na zawody zawsze, ale to zawsze, mamy daleko i nie narzekamy. Nikt nikomu nie każe budować robotów, a tym bardziej starować w zawodach. Z resztą, czy gdzieś jest napisane, że zostaną wręczone nagrody? W tym roku postanowiliśmy zmienić sposób nagradzania uczestników, każdy uczestnik dostanie pamiątkową koszulkę oraz pendriva ze zdjęciami z turnieju. Nie podoba mi się atmosfera która powstała w okół naszych zawodów. Staramy się robić wszystko jak najlepiej, podnosić jakość zawodów, ale takie podejście zawodników znacząco to utrudnia. Wprowadziliśmy specjalnie nowe kategorie dla młodszych uczestników, bo to oni tak naprawdę za parę lat na pewno zastąpią czołówkę w LF i MS, a wiem jak taka zabawa z klockami rozwija pod względem robotycznym, sam tak zaczynałem. Dodatkowo ze względu na informacje, iż wielu z Was nie zdecydowało się przyjechać do nas na zawody ze względu na to, że odbywały się w piątek specjalnie przełożyliśmy je na sobotę. To co mnie najbardziej razi to to, że w temacie freestyle najwięcej wypowiadają się osoby, które nigdy nie startowały w tej konkurencji. Co do kwestii oceniania zapewniam, że nie da się dogodzić w żaden sposób i ponadto jest to bezsensu gdyż konstrukcji nie idzie porównywać w prost, a każde ocenianie nie w prost jest ocena subiektywną, a nie obiektywną= zależy od upodobań oceniającego.
 7. Szczerze? Co roku była kategoria freestyle u nas, przez pięć lat i średnia ilość robotów oscylowała w granicach trójki. Każdy konstruktor jest wygranym dla samego siebie, bo zrealizował postawiony sobie cel! Dajemy jak najbardziej konstruktorom możliwość pokazania swoich dzieł. Ale realizacja konkursu freestyle przy takiej ilość robotów mija się z celem.
 8. Szukaj w modelarskich i elektronicznych.
 9. W latach ubiegłych nie prowadziliśmy takich konkurencji, regulaminy po czasie długich i bużliwych ustaleń są w trakcie ostatnich szlifów, niedługo zamieścimy je na stronie turnieju.
 10. O czym Ty w ogóle piszesz? Po pierwsze mega48 ma wbudowany oscylator 8MHz, tylko fabrycznie ma zaprogramowany bit odpowiedzialny za dzielenie przez 8. Po drugie jakie czekanie 1s ? Dla mnie brak podstawowej wiedzy i brak umiejętności czytania, po raz któryś.
 11. Od kiedy to obroty mają siłę? Mogę Ci pokazać taki silnik który przy 860 obrotach przerzuciłby czołg i taki który nie przerzuciłby ziarenka piasku... Z resztą nie mam pojęcia na kiego licha Ci 5000 rpm na wyjsciu, to przy kole d=3cm pomijając tarcie daje 7,86m/s!
 12. Problem z publicznością jest taki, że jeżeli będzie to drużyna lokalna to przyprowadzi ze sobą znajomych i już nie ma to sensu:/ Sędziowie to lepsze rozwiązanie, ale nie śledząc całego procesu budowy imho nie da się tego obiektywnie ocenić, tak samo jednej konstrukcji w prost nie da się porównać do drugiej, każda na swój sposób jest mistrzostwem, szczególnie dla konstruktora. Po drugie najlepsze konstrukcje są budowane przez pasjonatów i nie robią tego w celu zdobycia rekompensaty za poniesione koszty;) Kolejna sprawą jest, iż nagrody rzeczowe o dużej wartości tworzą chorą rywalizacje, a tego przecież nikt z nas nie chce, to ma być zabawa.
 13. Przypał? Po manipulacjach pewnej drużyny nie widzimy sensu w kontynuowaniu tej konkurencji w formie turnieju. Dla każdego chcącego przedstawić swoje konstrukcje przed publicznością na pewno znajdzie się miejsce, ale nie będzie to realizowane w formie konkursu.
 14. Pierwsze co przychodzi mi na myśl pod hasłem uszczelnienie wału to simmerring i chyba to jedyne słuszne rozwiązanie;)
 15. Witam! Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich pasjonatów robotyki do udziału w III Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision. Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision to kontynuacja odbywającego się 4 lata Dnia Robota. Jest to impreza dla każdego, kto jest zainteresowany nowoczesnymi technologiami, zwłaszcza robotyką. Można tu spotkać ludzi pasjonujących się budowaniem różnych robotów, dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z automatyką, ale również zwyczajnie pokibicować! Poprzednie edycje i odbywający się tam konkurs Minisumo cieszyły się dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć imprezę o kilka nowości. W ramach Turnieju rozegrane zostaną cztery konkursy: * Minisumo – konkurs małych robotów, które walczą na ringu jak zawodnicy Sumo * LineFollower – konkurs robotów, poruszają się po linii * LEGO Minisumo – konkurs robotów zbudowanych z klocków LEGO, „młodsza siostra” konkurencji Minisumo * LEGO LineFollower – konkurs robotów zbudowanych z klocków LEGO, które podobnie jak „duże” roboty LineFollower poruszają się po linii Dodatkowo, istnieje możliwość uczestniczenia w odbywających się z okazji Bałtyckiego Festiwalu Nauki wykładach m.in. o sterowaniu komputerami za pomocą myśli! Szczegóły na stronie BFN. Zapraszamy wszystkich 28 maja 2011 na Wydział ETI Politechniki Gdańskiej! Więcej info na stronie turnieju
 16. Masz cos do lego mindstorms? Gdyby nie ten zestawik pokazany mi jakieś 5-6 lat temu nie było bym mnie dziś na tym forum:P
 17. Czyżby wasze koło naukowe organizowała Warszawska edycję First Lego League? Podejrzewam, że tak, bo pamiętam z 3 osoby z naszego FLL z 2009 roku;) I zapewne z tego konkursu wynikają zapędy do zrobienia toru na banerze:P Warto pomysłodawcy podpowiedzieć, że roboty zbudowane z lego są bardziej terenowe od followerow;) To, że taka trasa zdaje egzamin dla lego nie oznacza, że już będzie taka wspaniała dla FL.
 18. Nie liczy się to, czy robisz to co ktoś Liczy się czy potrafisz to sprzedać lepiej od niego:P
 19. KD93, naucz się przegrywać z honorem.
 20. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic847625.html Olsztyn był na bank w 2008 jakoś w kwietniu chyba, czy marcu, Kaytec to organizował.
 21. Pierwsze zawody LF w Polsce odbyły się w Warszawie w 2007 roku- dokładnie 6 grudnia;)
×
×
 • Utwórz nowe...