Skocz do zawartości

mcsilver

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez mcsilver

  1. Dzięki za uwagi. Między zasilaniem a GND mam 100nF zaraz przy 7805 (którego zmienię tak jak piszesz) - czy to wystarczy czy każdą nóżkę Vcc podpinać przez 100nF do GND blisko procesora? Męczę się z enkoderami. Wylutowałem potrzebne części z myszki kulkowej, ale ustawienie tego fizyczne jest nie lada wyzwaniem. Zakupiłem enkoder szczelinowy TCST2300, ale nadal nie mogę zgrać go z tarczą z myszki. Szukam jakiegoś prostszego rozwiązania. Padł wybór na CNY70 bo łatwy w zamontowaniu + kierunek, który podaje na sterownik silnika. Jakieś sugestie tutaj na inne rozwiązanie? Pozdrawiam.
  2. Witam! Chciałbym prosić o sprawdzenie schematu w Eagle, który stworzyłem. Enkodery na CNY70. W elementach mam podmieniony kolektor z emiterem, stąd odwrotnie wstawiony element. Całość idzie na wzmacniacz LM358N działający jako komparator. Programowanie zewnętrznym układem FT232RL. Stabilizator 7805TV zasilany Lipo 7.4V Czujniki - rolę dalmierzy pełnią diody nadawcze sparowane z fototranzystorami pracujące w paśmie podczerwieni (odpowiednio L-53F3C i L-53P3C) podłączone do ADC. Reset będzie połączony na zworkach. Schemat: Płytka: W załączniku pliki Eagle schematu i płytk
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.