Skocz do zawartości

majsterkowicz0

Użytkownicy
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O majsterkowicz0

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Cześć. Zapraszam do odwiedzenia mojego nowego bloga. Blog jest typowo techniczny: o majsterkowaniu, elektronice, robotyce, programowaniu i moich zakręconych projektach. Zachęcam do odwiedzin i komentowania wpisów Link: http://karolkarczewski.webege.com/
 2. Również byłem na zawodach. Organizatorzy starali się wszystkiemu podołać, tłumów w sumie nie było. Największym zaskoczeniem było dla mnie przyznanie TYLKO jednego miejsca w kategorii Freestyle. Po pierwsze: na stronie była informacja, że wyboru dokona jury. W trakcie prezentacji robotów na scenie organizatorzy rozdali karteczki do głosowania z numerami, które... No właśnie. Po drugie: numery na karteczkach były inne niż na stolikach, przy których zawodnicy stali w trakcie trwania innych zawodów. Pojawił się chaos. Po trzecie: widownia dostała karty do głosowania w trakcie trwania prezentacji robotów. Tak się nie powinno robić, bo wtedy pierwszy ma największe szanse, a ostatni najmniejsze. Po czwarte: była to jedyna kategoria, w której przyznano jedno miejsce, chociaż drużyn było więcej niż trzy. Na dodatek miejsce przyznano dla drużyny, którą wybrali widzowie, a nie jury. Po piąte: drużyna, która wygrała, zaprezentowała robota z Lego Mindstorms układającego kostkę Rubika. Wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że to żywcem ściągnięte rozwiązanie z Internetu, a twórcy ograniczyli się do połączenia kilku kabelków według instrukcji krok-po-kroku, a następnie wgrali gotowy kod. W skrócie - zaprezentowali nie swojego robota. To tak w skrócie przedstawiony opis zawodów widziany oczami zniesmaczonego uczestnika.
 3. Robomaticon, jakie były wyniki głosowania publiczności w kategorii Freestyle?
 4. Wie ktoś może jakie były wyniki głosowania publiczności we Freestyle?
 5. Coś trzeba przygotować? Chodzi mi o drukowanie kodów QR/instalowanie aplikacji/itp.
 6. Wydaje mi się że wystarczy tylko uzupełnić pola, nie trzeba nic wysyłać. Przynajmniej ja tak zrobiłem, ale w sumie też nie dostałem potwierdzenia na e-maila, więc nie wiem czy w końcu jestem zarejestrowany czy nie.
 7. Kiedy będzie dostępny harmonogram? I czy w tym roku też będą kody QR? Jeżeli tak, to kiedy i gdzie będą dostępne do wydrukowania?
 8. OK. Dzięki za informacje Co do przyznawania miejsc, to wolałbym być pewny że nie będę jechał kilkuset kilometrów na zawody po to, żeby dowiedzieć się, że za mało było uczestników w danej kategorii i miejsca nie zostaną przyznane. A planować wyjazd muszę już, bo trochę kilometrów mam.
 9. Witam. Kiedy będzie dokładny harmonogram? Ew. powiedz chociaż o której się zaczyna i kończy I jeszcze jedno. W przypadku małej ilości robotów w danej kategorii (np. freestyle) normalnie będą przyznane miejsca?
 10. Zapoznaj się z budową płytki uniwersalnej. Na twojej płytce bez problemu widać gdzie masz połączenia.
 11. Zacząłem projektowanie płytki, ale chyba nie podołam temu zadaniu. Nie potrafię nawet sensownie rozmieścić elementów, aby połączenia były łatwiejsze. Próbowałem też Autorouter'em, ale on nie potrafi ładnie ułożyć ścieżek na tylko jednej warstwie Nie wiem co mam zrobić.
 12. OK, dzięki i tak za wielką pomoc. Leci piwo Proszę o sprawdzenie schematu również przez innych użytkowników.
 13. OK, dzięki za podpowiedź. Tak naprawdę, to właśnie myślałem jak to się łączy O GND mostka zapomniałem, ale już jest. Teraz jest wszystko dobrze?
 14. Ad.1. Poprawione. Ad.2. Mimo wszystko, wolę jednak THT niż SMD. Czujniki te raczej nie będą przylutowane od razu do płytki, tylko na kabelkach trochę dalej. Widziałem wiele projektów i najczęściej wykorzystuje się właśnie CNY70. Co do schematu, to jeszcze trochę ułożyłem moduły. Czy schemat jest poprawny i mogę brać się za tworzenie PCB?
×
×
 • Utwórz nowe...