Skocz do zawartości

Propaganja

Użytkownicy
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Propaganja zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 26 marca 2013.

Treści użytkownika Propaganja zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

3 Neutralna

O Propaganja

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Coś nie mogę tego zmusić do współpracy,zrobiłem wszystko i wywala błędy: Co jest nie tak?
 2. Akcelerometr współpracuje z STM32F100C8 8MHz w moim hexapodzie. Co do kodu to konfiguruje tylko CTRL_REG1 i biorę się za odczyt. I2C2->CR1|=I2C_CR1; for(a=0;a<500000;a++);//delay 700ms /////asdasdas I2C2->CR1|=I2C_CR1; dane=(I2C2->DR); /edit 2 dla potomnych Ostateczna diagnoza, uszkodzony układ prawdopodobnie przez przegrzanie. Działa tylko oś Z, oś Y i X pokazuje zawsze te same, skrajne wartości 127 i -128.
 3. Witam Mam problem z tym akcelerometrem,nawiązałem komunikację po I2C. W CTRL_REG1 uruchomiłem wszystkie osie i włączyłem active mode. Gdy odczytuje CTRL_REG1 otrzymuje wartości które wysłałem czyli transmisja jest ok, jednak gdy odczytuje rejestry X,Y,Z dostaję stałe wartości niezależnie od położenia układu. Czyżby układ padł, czy może trzeba jeszcze coś ustawić?
 4. Nikt nie testował sterowania 3.3V na napięciu zasilania >5V?
 5. Wiem że dla 5V działa,to ja sam testowałem Muszę wiedzieć czy dla wyższych napięć zasilania wysteruje go z 3.3V Co do zasilania to spotkałem się z widełkami 4.8V-6V i 3V-7.2V nie wiem które prawdziwe.
 6. Z 3.3V steruje serwomechanizmem(sygnał PWM), a ten serwomechanizm jest zasilany z 6V lub więcej. Nie planuje żadnych konwerterów napięcia na drodze uC-serwo. Nie wiem jakiego napięcia mogę się spodziewać po naładowanym akumulatorze o znamionowym napięciu 6V. Pewnie będzie z 7,8V? Chodzi mi o to że nie wiem jak wysokim napięciem mogę zasilić serwo by się nie spaliło i akceptowało sterowanie 3.3V(PWM)
 7. Witam Zamierzam zabrać się za projekt sterownika do hexapoda i napotkałem na pierwszy problem. Sercem układu będzie STM32 zasilany 3.3V, serwa to tower pro SG90. Całość chciałbym zasilić akumulatorem żelowym 6V. No i właśnie, wiem że serwa zasilanie z 5V da się wysterować z 3.3V a jak z większym napięciem zasilania? Druga sprawa, jakie napięcie może osiągnąć w pełni naładowany aku 6V? Nie wiem czy serwa wytrzymają.
 8. Jak je powyginasz to się łamią ale do stykówki są dobre,łatwo się wtyka i są tanie.
 9. Mostek można wykorzystać,schemat z tej włoskiej strony: Jak widać silniki zasianie z 6V, tylko ten stabilizator jakiś ruski bo wchodzi 5V a wychodzi 9(?) pewnie się walnęli w schemacie. Co do procka to jakiś 8 bitowiec ale pierwsze widzę i słyszę,skoro masz programator to możesz kupić jakiegoś avr'a(np atmega8) i programować w C,jako środowisko polecam eclipse.Pod Xp będzie bezpośrednio współpracować z programatorem. __________ Komentarz dodany przez: Sabre //Poprawione
 10. Chodzi chyba o własne środowisko programistyczne a nie o język. Co do spadków to ich wysokość zależy od drivera.Odczytaj nazwę scalaka i sprawdź w datasheecie.
 11. Taka sytuacja // Znalazłem trochę informacji,co prawda po włosku ale google translate radzi sobie całkiem dobrze. link Co masz na myśli pisząc o dedykowanym języku? Raczej nie stworzyli czegoś nowego specjalnie do tego robota.Pewnie można zaprogramować w czymkolwiek,czy to asm czy C.
 12. Można też zapisać stałe w tablicach w ROMie.
 13. if(bit_is_clear(PINC,7)){ m++; _delay_ms(250); } if(bit_is_clear(PINC,6)){ m--; _delay_ms(250); } if(m==0){ LCD_GoTo(0, 0); LCD_WriteText("Kalibruj"); LCD_GoTo(0, 1); LCD_WriteText("Wcisnij>"); } if(m==1){ LCD_GoTo(0, 0); LCD_WriteText("TRANS1 "); LCD_GoTo(2, 1); LCD_WriteText(trans1); } if(m==2){ LCD_GoTo(0, 0); LCD_WriteText("TRANS2 "); LCD_GoTo(2, 1); LCD_WriteText(trans2); } if(m==3){ LCD_GoTo(0, 0); LCD_WriteText("TRANS3 "); LCD_GoTo(2, 1); LCD_WriteText(trans3); } if(m==4){ LCD_GoTo(0, 0);
 14. Wyświetlacz jest zapewne sprawny a problem tkwi w programie.Co do tego odczytu, to po wysłaniu liczby na wyświetlacz wyślij od razu pusty znak i to załatwi tą sprawę a co do tych literek to pokaż program.
 15. Najlepiej użyć przerwania od timera np co 1s lub co 5s jak się da. Nic nie będzie się blokowało.Jaki uC,czestotliwość,wolne timery?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.