Skocz do zawartości

fazi787

Użytkownicy
 • Zawartość

  157
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez fazi787

 1. Taki K2S0 jak i każdy inny humoidalny robot, będzie użyteczniejszy od robota kulki. Aczkolwiek czy ciekawszy to zależy od gustu. Robiąc tego 'bałwanka' zależało mi tylko na tym aby był dość dobrze odwzorowany oryginałowi. Prawdziwy fan będzie chodził w uciskającym stroju Vadera, nie zastanawiając się czy jest użyteczny czy nie
 2. Co prawda to mój filmik, ale i tak polecam. Może być ciekawy dla niektórych
 3. Musisz nabyć trochę doświadczenia. Może zacznij od światłoluba lub nowego kursu budowania robotów opisanym na tym forum? Jeśli jednak chodzi o zdalne sterowanie robotem przez bluetooth, polecam ten kurs: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/Bluetooth-mikrokontrolery-kurs-jak-zaczac.html?m=1
 4. wooden, linefollower bez żadnego specjalnego algorytmu:https://www.youtube.com/watch?v=c84IzKZaE14 A jeśli chodzi o czas jazdy robota deloreana na jednych bateriach to nie potrafię Ci odpowiedzieć. Ja podczas zabawy światłolubem ani razu nie zmieniałem baterii a bawiłem się dużo Także takie baterie w takim robocie potrafią spokojnie wytrzymać dłuugi czas.
 5. Bigot1972, witaj dzięki a robot już został przerobiony, na linefollowera.
 6. Tak ruszyła, paczkę już wysłalem dalej i powinna już dotrzeć.
 7. Paczka aktualnie jest u mnie i chwilowo utknęła. Następny po mnie kolega zrezygnował z zabawy z osobistych powodów, także proszę o dopisanie się kolejnych osób żebym mógł wysłać paczkę dalej.
 8. Potwierdzam odbiór paczki w poniedziałek dopiero wyśle dalej.
 9. Treker, dzięki przydało się Robot zajął zaszczytne 4 miejsce co na sam początek uważam za sukces. Niestety nie wszystko dopisało jak należy. Najgorsza okazała się obudowa, a dokładniej zepsuta waga w domu która mi źle zważyła, na miejscu okazało sie, że robot jest o 9g za ciężki przez co musiałem odczepic pług. Teraz czeka mnie stworzenie nowej, chudszej obudowy. I w tym miejscu chciałbym również bardzo podziękować użytkownikowi pawcio0928 ktory bardzo mi pomógł przy module startowym Najbliższe zawody w Rzeszowie już niedługo także już zabieram się za robota aby następnym razem być wyżej
 10. A robocik przed ostatnim malowaniem prezentuje się tak
 11. marek1707, Dzięki, cały czas testuje według Twoich rad, zobaczymy co się okaże. W sobote są zawody więc będę musiał wziąć w nich udział na ,,ryzyku".
 12. Ok to w takim razie będę wymieniał na nowy. Mam nadzieję, że w przyszłości będę bardziej czujny przy projektowaniu układów no i, że ten mostek tak szybko juz sie nie spali.
 13. Oczywiście, mierze bez silników i bez zasilania, uzywam silników pololu. Czyli zostało tylko wymienić mostek na nowy?
 14. marek1707, dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o kod to jestem spokojny, nie steruje silinkami nagle i gwałtownie. Co do schematu, owszem popelnilem wiele błędów, teraz nic na to nie poradze, jest nauczka na przyszłość. Bardzo dbam o pomiar akumulatora ale możliwe, że zdążyło mi się podpiac rozładowany. Teraz zauważyłem i dodam, że te wyjścia podpinane do silników to tylko albo aż trzy są spięte z masą, jeden jest w porządku. Taki mostek oczywiście już nie biedzie działał?
 15. Silniki to pololu 30:1, nie nie mam diod zabezpieczających.
 16. Witam, mam problem z mostkiem TB6612FNG. Podaje schemat oraz płytkę: Problem polega na tym, że wyjścia SILNIK 1A, 1B, 2A, 2B czyli te do silników są spięte z masą. Wszystko było w porządku, nie było żadnych spięć, robot jeździł aż nagle silniki przestały działać. Wtedy od razu sprawdziłem miernikiem i te wyjścia są wspólne z masą, mimo, że na płytce nie ma żadnych spięć. Wymieniłem mostek na nowy, znów wszystko było w porządku aż nagle stało się to samo. Wygląda na to, że mostek się spalił, tylko dlaczego tak nagle i dlaczego wszystko działało przez dobre kilka dni? Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim?
 17. 1. Wojciech 2. Chumanista 3. Mosi2 4. riddyk 5. Mechano 6. fazi787 Ja proponuje od nowa wyznaczyć kolejność osób.
 18. Treker, tak oczywiście całość będzie jeszcze dokładnie doszlifowana i pomalowana.
 19. Prace nad robotem, wolno ale cały czas idą do przodu Teraz tylko zostało mi dorobienie pługu.
 20. Tak jak w temacie, kupie moduł startowy: www.startmodule.com
 21. Porty skonfigurowałem prawidłowo, odczyt jest taki jak na czujniku nie podpietym, w przeciwnym wypadku są jeszcze większe głupstwa. Dziwna jest ta sytuacja, bo coo może być tego przyczyną? Mi się wyczerpały pomysły, zastanawia mnie jednak te delikatne piszczenie.
 22. Dwa czujniki są podpięte pod uC a jeden jest odołączony, jednak oba reagują tak samo.
 23. No właśnie jeszcze nie patrzyłem. Z oscyloskopu korzystam w szkole więc we wtorek dopiero zmierzę, w sumie nie przyszło mi to do głowy. Mam nadzieję, że czujniki całkowicie nie padły bo w tym momencie trudno je dostać. Pytam się o to na forum o bo może ktoś z Was miał już podobny problem, bo ja z tymi czujnika mam pierwszy raz do czynienia. Sprawdzałem oczywiście miernikiem czy nie ma spięcia w którymś miejscu, lecz nie ma. Przeczytałem teraz ten temat na forum i dolutowałem kondensator 47 uf, i niestety nic. Zastanawia mnie jednak bardzo delikatne piszczenie tych czujników
×
×
 • Utwórz nowe...