Skocz do zawartości

title

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez title

 1. Zamysł wyłącznie był taki, aby nic niepotrzebnego nie wystawało spod płytki. Skoro nie ma odpowiednika w postaci elementu przewlekanego, to trudno. Dzięki za odpowiedź.
 2. Cześć, jak w tamacie. Szukam tranzystora polowego IRLML2502 - przewlekanego.
 3. Schemat dopiero jest tworzony. Z racji na mój poziom zaawansowania w tematyce robotów, mogę jedynie liczyć na sugestie. Tak więc pozostaje przy pozostałych dwóch pytaniach i dokładam trzecie: Czy jest zamiennik tranzystora polowego TO 247, SPW47N60S5? Głównie chodzi mi o wymiary i element przewlekany.
 4. Mam dodatkowo dwa pytania: Czy konieczny jest dodatkowy układ (jak on wygląda?) do pomiaru naładowania akumulatora? Jakiej wartości powinien być bezpiecznik? Schemat jest tylko przykładowy
 5. Cześć, do którego miejsca zmierza ścieżka przedstawiona w załączniku? Jest ona konieczna? Pozdrawiam.
 6. title

  Czujniki ruchu, jak to połączyć?

  Uzupełniam dane następująco: Oraz z niecierpliwością czekam na wszelkie odpowiedzi
 7. title

  Czujniki ruchu, jak to połączyć?

  Czołem! Ty sugerujesz mi czujnik białej linii oparty na fototranzystorze i diodzie nadawczej. Ja rozpatruje czujnik wykrywania obiektu, tudzież przeciwnika zbudowanego z diody nadawczej i odbiorczej. Niestety nawet zasugerowany model, nie odpowiada mi jak to podłączyć. Ja również przepraszam jeśli to ja się mylę! Pozdrawiam.
 8. Cześć, zlepiłem taki oto schemat. Chciałbym połączyć na jednej płytce jedną diodę nadawczą i odbiorczą, czyli trzy sztuki po jednym czujniku. Jak to prawidłowo podłączyć czyli 3 gniazda po jednym na każdy czujnik. Dzięki za wskazówki.
 9. title

  Robot minisumo z LCD, szukam.

  Dziękuję bardzo za link, bardzo pomocne wskazówki. Zdecyduje się na bascom ze względu na jego popularność, gdzie w razie wątpliwości zawsze znajdę pomoc. Możliwe również, że zahaczę o assembler. Pozdrawiam.
 10. title

  Robot minisumo z LCD, szukam.

  Dzięki, już doszedłem do układu wyprowadzeń Zatem jedna wątpliwość rozwiązana. Jeśli natomiast któryś z użytkowników forum mógłby polecić strony z takimi właśnie konstrukcjami będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam.
 11. title

  Robot minisumo z LCD, szukam.

  Widziałem projekt kolegi, zresztą bardzo udany (mimo, że nie podzieliłeś się planami ) Zastosowanie LCD wiąże się z tym, że taki posiadam, dodatkowo możliwość programowania ów wyświetlacza jest kolejnym bodźcem, który warto rozwijać. Co chce w ten sposób uzyskać zależeć będzie od moich umiejętności, ale tu jeszcze muszę doczytać co powinno być najpierw a co może poczekać. Tak więc rozumiem, że dowolność wyświetlaczy z uwagą na rozmieszczenie wyprowadzeń? Zatem czy moglibyście naprowadzić mnie na strony (dowolne językowo) z właśnie takimi projektami, a może kolega zuba1 zechciałby podziel
 12. title

  Robot minisumo z LCD, szukam.

  Posiadam taki wyświetlacz jego wymiary to 80x36 [mm], czyli nie tak dużo, w wymiarach 100x100 [mm] się mieści. Czy ew. wyprowadzenia 2x8 odpowiadają wyprowadzeniom 2x16? Na tym forum widziałem tylko jeden lub dwa projekty z zastosowaniem 2x8 lecz bez umieszczonych dokumentacji. Pozostaje w odwołaniu do pierwszego postu.
 13. Cześć, od jakiegoś czasu szukam projektów robotów minisumo z wyświetlaczem LCD 2x16, do tej pory nie znalazłem nic podobnego. Czy któryś z kolegów mógłby doradzić mi strony z takowymi projektami? Szukam schematów, opisów, zdjęć. Dzięki bardzo.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.