Skocz do zawartości

kamil1_o

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O kamil1_o

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. kamil1_o

  L293DNE mostek H

  Mostek H jest zasilany 5V, natomiast na wejścia sterujące jest podawane 3,3V. Wydaje mi się że w DS jest że od 1,8V jest już wykrywany stan wysoki, a zasilanie mostka to min 4,5V.
 2. kamil1_o

  L293DNE mostek H

  Na mostek H jako zasilanie silników podaję koło 12V, gdzieś wyczytałem że te silniki całkiem dobrze sobie radzą z 12V, czyli na silniki idzie koło 10,5-11V. Mam w układzie 2mostki L293d w których wejścia sterujące są ze sobą połączone i w sumie sterują 4silnikami. W stanie jałowym robot (czyli 4xhl149 + raspberry pi) pobiera ok. 1A prądu, mostki nawet wtedy się grzeją. Schemat połączeń
 3. kamil1_o

  L293DNE mostek H

  Czy to normalne że mostek L293d się mocno grzeje i wydziela smrodek? Silniki to hl149,
 4. kamil1_o

  L293DNE mostek H

  Witam; czy to normalne że w tym układzie po podłączeniu napięcia na wejściach pojawia się napięcie koło 4,5V? Mam na myśli tutaj Wejścia (1A,2A,3A,4A,), bez znaczenia czy enable jest wpięte pod 5v czy wisi w powietrzu. Czy sterowanie silnikami odbywa się w tym mostku poprzez podanie masy? Jeśli podepnę masę pod wejście sterujące 1A to silnik zaczyna się obracać. Pozdrawiam i liczę na pomoc, ponieważ byłem przekonany że sterowanie odbywa się poprzez podanie logicznej 1.
 5. Witam; Prosiłbym o rzucenie okiem na projekt mojej płytki czujnika przeszkód. Płytka PCB ma być o wymiarach (140x25mm), diody ir będą rozmieszczone 5cm od odbiornika TSOP umieszczonego centralnie. Rezystory ograniczające prądy na diodach zostaną odpowiednio dobrane. Całość najprawdopodobniej będzie zasilana 3,3V. Zamieszczony mikrokontroler będzie generował częstotliwość 36kHz o wypełnieniu ~50%. Wyprzedzając pytanie dlaczego taki wielki uC do takiego błahego zadania, odpowiem tylko że mam akurat pod ręką taki a nie inny. Czy rozstaw diód nie jest zbyt szeroki? Pozdrawiam
 6. kamil1_o

  Sprawdzenie shcematu

  Dzięki za odzew. X4 na schemacie miała to być zworka pozwalająca odłączyć ten kondensator podczas programowania uC, ale po co zworka skoro nie wyprowadziłem złącza do programowania. Przewód do krokowca dodany, zasilanie też nie będzie stabilizowane, będzie od razu z baterii. Co do kwarcu nie byłem pewny, teraz natomiast już wiem że ma być 2x12pF. Co do kwestii zasilanie: Chciałem zrobić tak aby z jednego źródła baterii (18650 połączone w szereg aby mieć te 7,5-8V) były zasilane silniki, ten układzik oraz raspberry. Raspberry chciałbym zasilać napięciem pobieranym właśnie z tego modułu sterowania. Nie sprawdzałem wartości stabilizatorów, wrzuciłem na schemat pierwszy lepszy aby było wiadomo co chce osiągnąć. Zamieszczam shcemat po poprawkach, prosiłbym o jeszcze jedno przyjrzenie się jemu. Z elektroniki jestem zielony, więc jeszcze raz proszę o wyrozumialość i przydatne rady.
 7. kamil1_o

  Sprawdzenie shcematu

  Witam; prosiłbym o sprawdzenie poprawności schematu łączącego uC, uln2003 i l293D. W kwestii elektroniki jestem początkującym a układ ma mi służyć jako pośrednik w komunikacji między raspberry pi i silnikami.
×