Skocz do zawartości

BDCC

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O BDCC

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 10.09.1992

Informacje

 1. W Polsce podobna inicjatywa powstaje i nazywa się Photon
 2. Przepraszam, dopiero posta zobaczyłem. Zarejestrowało się w tym roku 28 robotów.
 3. REJESTRACJA! Z przyczyn organizacyjnych jesteśmy zmuszeni zamknąć rejestrację we wtorek 12 kwietnia o 20. Formularz rejestracyjny pojawi się ponownie dziś w godzinach wieczornych. Wszystkich zainteresowanych najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.
 4. Treker odniosłem się do wypowiedzi autora tematu Co do finansowania projektów przez uczelnię to tutaj wygląda to inaczej i uczelnia ma prawo żądać, by taki projekt został. Fajnie by było część takich prac pokazać na różnego typu pokazach czy dniach otwartych. Fajnie też, żeby taka praca była w należyty sposób wykorzystywana (baterie! baterie to największa bolączka).
 5. Moim zdaniem takie wymagania od studentów to zwykła bezczelna kradzież, bo rzecz zrobiona w ramach pracy nie jest samą pracą. Na pracę składają się rysunki techniczne, kody, a nie coś takiego.
 6. Dokładnie to Polska Unia Robotyki Turniejowej Z tego co widać po filmach z zawodów to maty są nieźle zaorane po walkach i łomem odrywają roboty.
 7. Moim zdaniem malo szczegolow. Napisz maila do kol naukowych z zakresu robotyki/inzynieri biomedycznej, moze kogos zainteresuje temat. U mnie na Wydziale takich kol jest kilka, w tym jedno, ktore juz kilka osiagniec ma na swoim koncie.
 8. Ciekawy pomysl, moze w ramach Ligi Robotycznej powstalby jednolity system informacyjny? Raz w rozmowie z przedstawicielem pewnej firmy uslyszalem ciekawa uwage o kilku imprezach organizowanych w obrebie jednego miasta o tym, zeby polaczyc kilka imprez w jedna duza. Z jednej strony jest to mniejsze obciazenie finansowe sponsorow oraz zrobienie porzadnej duzej imprezy, z drugiej mniejsza liczba zawodow (chociaz w ubieglych latach byly sytuacje, gdzie w jeden weekend byly 2-3 imprezy w roznych miastach).
 9. Bzdura. Jak może być plagiatem coś tego samego autora? Czy może piszesz tą pracę komuś? Jakim problemem jest udowodnienie, że to ty wrzuciłeś?
 10. W większości przypadków nie ma potrzeby zmiany nazwy imprezy, wystarczy odpowiednie sformułowanie tekstu na dyplomie, np. "1 miejsce w ogólnopolskich zawodach Trójmiejski Turniej Robotów" Problemem jest to, że czasami zawody mimo planów nie są międzynarodowe (brak zagranicznych drużyn mimo zapowiedzi). Zawsze do dyplomu może być dodane zaświadczenie, gdzie pojawiają się wszystkie informacje.
 11. W internecie są dostępne gotowe moduły przekaźników, które można podłączyć do Arduino (np. tutaj , chodź tego jest pełno). Zasilanie do Arduino to zastosować jakąś przetwornicę lub można użyć zasilacza 5-12 VDC.
 12. Festiwal Robotyki Eastrobo 2016, to już piąta edycja zawodów organizowanych przez Koło Naukowe Mobilnych Systemów Inteligentnych oraz Koło Naukowe Robotyków na Politechnice Białostockiej. Zostaliśmy wybrani jednym z najlepszych zawodów robotów według czytelników Forbot.pl w 2013/2014 roku. To jedna z największych imprez robotycznych organizowanych w tej części Polski. W tym roku zawodnicy będą mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach: 1. LEGO Sumo 2. Sumo 3. Minisumo 4. Nanosumo 5. Linefollower 6. LEGO Linefollower 7. Micromouse 8. Motorola Solutions FreeStyle Dodatkową konkurencją jest prezentacja drużyny, za którą rownież przewidzieliśmy nagrody! Rejestracja już ruszyła i potrwa do 12 kwietnia! Festiwal odbędzie się 16 kwietnia 2016 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w zmaganiach robotów, a także chcących dowiedzieć się więcej o zawodach, zapraszamy do odwiedzenia strony Eastobo oraz profilu na Facebooku, gdzie już niedługo pojawi się więcej informacji o zawodach (jak rownież w tym temacie). Prosimy o zgłaszanie w tym temacie (lub poprzez Facebooka, e-maila) wszelkich próśb, sugestii i pytań dotyczących zawodów. Serdecznie zapraszamy!
 13. @Treker Implementacja samej gry to kilka funkcji (ruchy, bicia, promocje), które zwracają mi informacje o ruchach na planszy, zbitych pionkach i pionkach które zamieniają się w damki. AI to algorytm minmax (niestety bez cięć alfabeta - brak czasu, na dopisanie tego) wraz z funkcją oceniającą stan gry. Sama funkcja to różnica między pionkami przeciwnika i gracza (komputera) razy waga pionków. Do tego doliczane są wartości za położenie pionków od pól przemiany w damkę oraz od krawędzi planszy. Funkcja minmax ostatecznie zwraca mi rodzaj ruchu i listę tych ruchów, które potem są interpretowane przez program generujący ruchy manipulatora. @Eukaryota Zauważyłem ten problem, niestety nie mam możliwości zmiany chwytaka, manipulator należy do uczelni i wszelakie zmiany to duży problem. Ostatnie testy wypadły pomyślnie i program wygrał kilka rozegranych partii. Niestety do poprawienia jest algorytm, gdyż długo "myśli" nad kolejnym ruchem. Przy głębokości przeszukiwania drzewa równym 5 to kilka tysięcy różnych kombinacji, a język MATLABA to mimo wszystko język wysokiego poziomu. Załączam kolejny film, który pokazuje najbardziej ciekawy ruch, którego akurat gracz się nie spodziewał oraz przyśpieszona partia rozegrana z prostym programem do warcabów (znalezione w sieci).
 14. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest robot grający w warcaby z wykorzystaniem systemu wizyjnego (no temat brzmi mądrzej ). Jak skończę i się obronię to bardziej opiszę. Całość jest obsługiwana przez środowisko MATLAB.
×
×
 • Utwórz nowe...