Skocz do zawartości

andyy92

Użytkownicy
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O andyy92

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Pytam dlatego ponieważ razem z ty podwoziem https://botland.com.pl/podwozia-robotow/6860-magician-chassis-v2-podwozie-robota-akcesoria.html jest dołączony koszyk na 5 baterii AA co da łącznie 7.5V Pozdrawiam.
 2. Cześć, mam pytanie zapewne banalne, ale wolę się dopytać. Mam taką platformę Robot W specyfikacji napisane jest, że zasilanie silników maks. 6V ( rozumiem, że te 6V dotyczy dwóch silników a nie tylko jednego ? ) Aktualnie zasilam silniki z baterii 9V i nie jestem pewny czy to dobrze. Zauważyłem, gdy włączę program do jazdy jeden z silników kręci się trochę szybciej czy ten problem może powodować, zbyt duże napięcie ?
 3. andyy92

  Kontrola energii - robot mobilny

  Witam ponownie. Zakupiłem komparator LM393N staram się połączyć cały układ, aby określić stan baterii. Chciałbym sygnalizować niski stan diodą led. Zasilanie 5 baterii AA łącznie 7.5V Dioda Zenera 3.3V Patrząc na wyprowadzenia komparatora: Mam takie połączenie: V+ - zasilanie GND - masa OUTPUT B - dioda LED + Inverting input B / non-inverting input B - mam podłączyć rezystor ? Nie wiem, gdzie podłączyć dowolny PIN z raspberry pi. Prosiłbym o jakieś porady.
 4. Dzięki za odpowiedź, Mam jednak jedno pytanie. Posiadam zestaw jak w pierwszym poście wszystko podłączone do raspberry pi 2, przeszukałem już trochę google, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie co muszę dodatkowo zakupić, aby móc odczytać prędkość obrotu kół, kierunek itp. Może ktoś ma jakiś ciekawy tutorial, zapewne będzie potrzeby jakiś program do tego. Dodam, że jestem początkującym, dlatego proszę o wyrozumiałość.
 5. Cześć, Zakupiłem ostatnio takie podwozie https://botland.com.pl/podwozia-robotow/7283-podwozie-robota-2wd-dwukolowe-z-silnikami-prostokatne.html Chciałbym się dowiedzieć do czego służy to mniejsze koło ( nie wiem jak to nazwać ), które jest przymocowane z drugiej strony silnika od wewnątrz. ?
 6. andyy92

  Instalacja mjpg-streamer

  Kamera podłączona, działa, jak wpisałem polecenie: raspivid -o video.h264 Filmik się nagrał. Sterownik ściągnąłem bezpośrednio przez przeglądarkę. Potem postępowałem zgodnie z instrukcjami.
 7. andyy92

  Instalacja mjpg-streamer

  Ściągnąłem pliki z tej strony http://lilnetwork.com/download/raspberrypi/mjpg-streamer.tar.gz Następnie wykonałem te 3 polecenia: tar xf mjpg-streamer.tar.gz cd mjpg-streamer/mjpg-streamer make Niestety to polecenie: ./mjpg_streamer -i "./input_uvc.so -y" -o "./output_http.so -p 8090 -w ./www" & powoduje błąd taki jak tu:
 8. Nigdy nie miałem styczności z pythonem, więc muszę zapytać. Sterowanie silnikami robota oraz interfejs www jest możliwość zaprogramować w pythonie ? Posiadam sterownik DRV8833, aktualnie mam malinę połączoną ze sterownikiem i z silnikami. Jak ustawię odpowiedni PIN w stan wysoki to silniki się kręcą. Teraz tylko muszę stworzyć program, aby móc jeździć robotem.
 9. Źle sformułowałem pytanie. Zaczynając od początku, posiadam 2 silniki którymi chcę sterować z laptopa na zasadzie jedź, stop, lewo, prawo. Zastanawiałem się nad stworzeniem strony www, aby klikać odpowiedni przycisk. I teraz zastanawiam się od czego zacząć, w jakiś sposób musiałbym połączyć stronę www z napisanym programem w C ? Prosiłbym o jakieś naprowadzenie co pozwoli mi wystartować z projektem, może jakiś poradnik.
 10. Cześć, Po wstępnym zapoznaniu się z raspberry, postanowiłem napisać program do sterowania silnikiem w języku C. Mój pomysł na realizację: Wciśniecie klawisza "W" spowoduje uruchomienie silnika ( w przyszłości również drugiego silnika) i jazdę do przodu odpowiednio klawisz "S" jazda do tyłu. Klawisze "A", "D" jazdę w lewo oraz prawo. I tu pojawia się pytanie czy jestem w stanie coś takiego zaprogramować ? Oczywiście nie chcę gotowego kodu tylko informacji czy warto pójść w tym kierunku, aby później sterować maliną z laptopa.
 11. andyy92

  Kontrola energii - robot mobilny

  Mógłbyś jakiś polecić ?
 12. andyy92

  Kontrola energii - robot mobilny

  Cytat z artykułu podanego wyżej "Układ LM358 został wybrany ponieważ nie potrzebuje on symetrycznego zasilania. Wzmacniacz operacyjny pracuje w układzie komparatora napięć, tzn. porównuje napięcie podane na wejście nieodwracające (+) z napięciem podanym na wejście odwracające (-)" Dlatego wyszukałem taki wzmacniacz. Jeśli jednak nie może być to możesz polecić ?
 13. andyy92

  Kontrola energii - robot mobilny

  Przeczytałem powyższy artykuł i zdecydowałem, że w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dodatkowego komparatora. Gdyż RPI nie posiada pinu ADC. Zastanawiam się nad kupnem tego wzmacniacza: https://botland.com.pl/wzmacniacze-operacyjne/3386-modul-wzmacniacza-operacyjnego-lm358-mod-32.html do tego diody Zenera, lecz są z różnymi napięciami jaką najlepiej wybrać ? Czy do pomiaru stanu baterii muszę zakupić jakiś akumulator ewentualnie jaki polecacie ? czy mogą być zwykłe baterie paluszki.
 14. andyy92

  Kontrola energii - robot mobilny

  Buduję robota w oparciu o raspberry pi i chciałbym mieć jakąś ogólną informację o stanie baterii ? ( oczywiście nie mówię tu o dokładnym odczycie tylko +/- ). Zależy mi też na prostym rozwiązaniu, dodam że jestem początkującym więc prosiłbym o porady.
 15. Cześć, Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym kontrolować, poziom energii w robocie. Coś na zasadzie jak to jest w laptopach. Mógłby ktoś podpowiedzieć od której strony to "ugryźć" ?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.