Skocz do zawartości

Dafiisan

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Dafiisan

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Gieneq i jas123 - dzięki za wyjaśnienie. oznaczenie NPN i PNP było dla mnie trochę mylące ale teraz już rozumiem .
 2. Dzięki wielkie za odpowiedź. Jednak wciąż nie dokońca rozumiem. Poniżej pokazana jest budowa tranzystora. Wynika z tego (dla przykładu NPN), że tylko baza powinna mieć + a reszta minus i odwrotnie dla PNP. Natomiast w przykładzie poniżej, używając NPN Basa ma + i kolektor ma + , jedynie emiter jest na - . jeden obraz kłóci się z drugim, chyba, że czegoś z kursu nie zrozumiałem?
 3. Witam, Dopiero zaczynam przygodę z elektroniką i nie wiem czy coś pominąłem w tym artykule ale skoro mamy tranzystory NPN czyli Kolektor - N, Baza - P i Emiter -N to dlaczego w pierwszym przykładzie Baza i Kolektor wpięte są do + a tylko emiter do -? Pozdrawiam
 4. AE masz racje, walnąłem się w macierzach.Przeliczyłem jeszcze raz i zgodnie D-H podałeś prawdziwy wynik. Dzięki, że zauważyłeś. Co do kinematyki odwrotnej to w sumie masz racje. Zadanie może wyglądać tak prosto i jest to w sumie logicznie. Dzięki wielkie za pomoc!
 5. Dzięki Panowie za odpowiedź do posta. davidpi Piszę pracę dyplomową na temat 3 osiowego robota kartezjańskiego jakiego zaprojektowałem w pracy. Jak to w pracy dyplomowej trzeba dokonać analizy teoretycznej, w moim przypadku kinematyki prostej oraz odwrotnej. Obliczyłem kinematykę prostą i utkwiłem nad kinematyką odwrotną. Uważam również że nie ma sensu obliczać kinematyki odwrotnej gdyż orientacja wszystkich członów jest taka sama niezależna od kąta ( jak w przypadków robotów z członami obrotowymi). Niestety mój promotor stwierdził, iż taka kinematyka musi być policzona. Cytując promotor:
 6. Witam Mam do Was prośbę. Czy mógłby ktoś mi pomóc rowiązać odwrotne zadanie kinematyki dla robota cartezjańskiego przedstawionego na rysunku. Przeglądałem kilka książek w tym Craiga i we wszystkich przykładach rowiązywane są roboty z parami obrotowymi. Byłbym wdzięczny za pomoc w rowiązaniu kinematyki odwrotnej danego manipulatora albo wskazanie literatury gdzie takie zadanie jest rozwiązane. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.