Skocz do zawartości

Demooon

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Demooon zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 2 września 2014.

Treści użytkownika Demooon zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

3 Neutralna

O Demooon

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Witam serdecznie. Chciałem zapytać, jaki mielibyście pomysł na pomiar kąta skręcenia kierownicy w rowerze ? Aktualnie chciałem do kierownicy przymocować na sztywno potencjometr obrotowy z gałką , ponieważ jest dostęp do końca "rury" , wówczas odczyt napięcia to już sprawa prosta. Może macie jakiś inny pomysł ? Chętnie posłucham.
 2. Demooon

  Prędkość obrotowa roweru

  Pomysł z taśmą rzeczywiście dość ciekawy i prosty. Akurat mam wszystko czego potrzebuję pod ręką. Problemem będzie tylko rozpoznanie kierunku obrotu. Musiałbym dać 2x CNY70 i 2 rzędy pasków.
 3. Demooon

  Prędkość obrotowa roweru

  Kontrakton nie zawsze zaskoczy, po drugie jeden impuls na obrót to stanowczo za mało
 4. Witam serdecznie. Dysponuję takim oto rowerem stacjonarnym: zdjęcie Chciałbym odczytywać prędkość jazdy. Pomyślałem aby zaraz przy pedale zamocować tarczę enkodera robioną z blachy na zamówienie i transoptor szczelinowy. Może ktoś ma inny pomysł ?
 5. dostałem o informację że tych czujników nie ma i nie będzie ze względu na zaprzestaną produkcję.
 6. Witam. Kupie 3 cyfrowe czujniki odległości Sharp z zakresem jak w temacie. Pilne
 7. Mógłbyś przybliżyć nieco przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym do PC ?
 8. Dlatego że twoja wynaleziona biblioteka nie wspiera Atmegi128. Musisz ją przerobić.
 9. Mógłbyś zrobić tak: po przeskanowaniu obszaru czujnikiem na serwie, przypisać do jakiejś zmiennej 1 lub 0 w zależności od tego po której stronie osi robota pomiar odleglości był największy. Nastepnie, skrecac w miejscu robotem z wycentrowanym serwem w odpowiednią stronę do czasu uzyskania wartości największej odległości z poprzedniego skanowania.
 10. Moduł USART możemy znaleźć w zdecydowanej większości mikrokontrolerów. Jest to najbardziej rozpowszechniony interfejs komunikacyjny, jednak sprawia on często wielu problemów początkującym. W niniejszym artykule postaram się omówić od podstaw tworzenie własnej biblioteki w środowisku Eclipse wykorzystującej ten interfejs w trybie asynchronicznym w oparciu o notę katalogową popularnej Atmegi8. Transmisja wykorzystująca zbudowane funkcje będzie polegać na oczekiwaniu ustawienia odpowiednich flag, czyli odpytywanie cykliczne. (ang. Polling) 1. Tworzenie plików nagłówkowych Aby napisać własną b
 11. Demooon

  MESS

  Proszę bardzo
 12. Demooon

  MESS

  Początkowo założyłem sobie że spełnię regulaminowe wymogi, jednak z biegiem czasu podczas projektowania zrezygnowałem ze ścisłego trzymania się tych wymiarów. Wiedziałem że nie tworzę go na potrzeby zawodów więc nie przywiązywałem do tego bardzo dużej wagi. Obecne wymiary to 5x6,5x4cm. Dostosowanie go do wymogów nawet teraz nie byłoby trudne, wystarczyłoby zastosować mniejszy li-po. Film nakręce jutro przy świetle dziennym.
 13. MESS czyli Mały Elektroniczny Spychacz Sześcianów to moja pierwsza konstrukcja, która jest zarówno moim pierwszym projektem w technologii powierzchniowej. Prace nad robotem trwały nieco ponad tydzień, a całkowity koszt jego budowy to około 80zł. Algorytm sterujący został napisany w języku C. Wymiary nieznacznie przekraczają regulaminowe 5x5x5 i 100g wagi, jednak robot nie został zbudowany do startowania w zawodach. Jego zadaniem jest cieszyć oko radząc sobie bez problemu ze spychaniem przeszkód ( głównie małych papierowych sześcianów 4x4x4cm) z powierzchni ringu. 1.Konstrukcja mechaniczn
 14. Chyba chodziło Ci o ADC czyt. Analog Digital Converter. Atmega nie ma DAC. Jeśli chodzi o tranzystor, tak. Bazę tranzystora podłączasz do pinu uC oczywiście przez rezystor. I pamiętaj o diodzie zabezpieczającej wpiętej równolegle z silnikiem, spolaryzowanej zaporowo. Służy ona do usuwania tzw. szpilek napięciowych które indukują się w silniku.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.