Skocz do zawartości

matural

Użytkownicy
 • Zawartość

  111
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

matural zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 26 grudnia 2018.

Treści użytkownika matural zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

43 Bardzo dobra

O matural

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Białystok

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sprawdź bez anten, są one zupełnie niedopasowane i czasem bardziej przeszkadzają niż pomagają.
 2. Ja bym dołożył kondensator na linię zasilania nrfa. Miałem też problem z wyjściem 3,3V i tymi modułami. Działało ale krótko. Później musiałem użyć dodatkowego stabilizatora. Problem dotyczył Arduino Mega (klon) ale powtórzył się trzykrotnie - może przypadek albo kiepska seria.
 3. int pos = 90; int pos1 = 90; Myślę, że kazałeś serwom się ustawić w pozycji środkowej.
 4. To komplikuje sprawę, bo jeśli masz przyciski podłączone do 5V to po wciśnięciu przycisku masz na nim stan wysoki, ale jak nie wciśniesz to możesz mieć wysoki lub niski - loteria.
 5. Cały czas przesyła "down" czy tylko gdy wciśniesz przycisk?
 6. Podłącz przyciski do GND. Zmień deklarację na: pinMode(2 , INPUT_PULLUP);
 7. @Lolheadshootpl pokaż tą deklarację. Wcześniej pisałeś, że przyciski masz do 5V podłączone, więc podłącz do GND.
 8. @Lolheadshootpl chyba nie masz zadeklarowanych pinów 2 i3 jako wejścia
 9. void loop(){ char text1[] = "up"; char text2[] = "down"; int button_1 = digitalRead(4); int button_2 = digitalRead(5); if (button_1 == 0){ radio.write(&text1, sizeof(text1)); delay(200); } if (buttton_2 == 0){ radio.write(&text2, sizeof(text2)); delay(200); } } Zakładam, że przyciski są na pinach D4 i D5 to wyżej masz kod nadajnika. Odbiornik natomiast: void loop() { if (radio.available()) { char text[32] = {0}; radio.read(&text, sizeof(text)); if (text=="up"){ //zwiększasz zmienną pos } if (text=="down"){
 10. Kręci się w kółko bo: a) jedno koło się kreci, a drugie nie b) jedno koło kręci się do przodu, a drugie do tyłu c) oba się kręcą do przodu z różnymi prędkościami Problem raczej nie leży po stronie programu, więc potrzeba więcej informacji. Czy przy zadanej większej prędkości robot zachowuje się tak samo?
 11. 0,5A dla silników to zdecydowanie za mało. Jeśli planujesz zasilać silniki to kup pakiet lipol 2S. Cena podobna, a prąd będziesz miał rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu amperów.
 12. To może tak zamienić String na int: String dane="5520"; int liczba; liczba=int((znak[0]-48)*1000); liczba+=int(znak[1]-48)*100; liczba+=int(znak[2]-48)*10; liczba+=int(znak[3]-48); 48 to chyba wiadomo ASCI
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.