Skocz do zawartości

matural

Użytkownicy
 • Zawartość

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

matural zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 26 grudnia 2018.

Treści użytkownika matural zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

41 Bardzo dobra

O matural

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Białystok

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. 0,5A dla silników to zdecydowanie za mało. Jeśli planujesz zasilać silniki to kup pakiet lipol 2S. Cena podobna, a prąd będziesz miał rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu amperów.
 2. To może tak zamienić String na int: String dane="5520"; int liczba; liczba=int((znak[0]-48)*1000); liczba+=int(znak[1]-48)*100; liczba+=int(znak[2]-48)*10; liczba+=int(znak[3]-48); 48 to chyba wiadomo ASCI
 3. Zapewne programiści mnie skrytykują, ale podpowiem jak to zrobić łatwo. Zakładam, że wysyłanie jednej zmiennej działa. Teraz jak masz 5 czujników to do odczytu z drugiego dodaj 2000, do odczytu trzeciego dodaj 3000, do odczytu czwartego dodaj 4000, a do piątego 5000 i wysyłaj zmienną. Po odbiorze sprawdzasz instrukcją warunkową w jakim zakresie jest odebrana wartość Jeśli między 3000 a 3999 to ustawiasz serwo nr 3 na pozycję: zmienna-3000. Jeśli zmienna jest w zakresie między 5000 a 5999 to ustawiasz serwo nr 5 w pozycji: zmienna-5000.
 4. Spojrzałem na twój rysunek ze złej perspektywy i wydawało mi się, że chcesz mieć silniki wyżej niż oś na której są koła. W taki sposób uzyskałbyś prześwit między zawieszeniem i podłożem. Układ który zaproponowałem (przegub kardana)przenosi napęd z wału silnika na koło - ale myślałem o opcji dla dwóch silników. Tu masz pokazane jak to działa: Przemyśl czy nie lepiej jednak dać dwa silniki i koła zamocować bezpośrednio do ich wału. Tak działają roboty typu linefollower i jeżdżą z prędkościami, które myślę że by Ci odpowiadały.
 5. Chyba źle zrozumiałem Twój rysunek poglądowy. Chcesz mieć jeden silnik do napędu i przednie koła skrętne? Ja założyłem, że mają być dwa silniki i skręcanie "czołgowe". Sterownik: https://abc-rc.pl/product-pol-6196-Modul-sterownika-L298N-do-silnikow-DC-i-krokowych-Arduino.html?query_id=1 niby to samo co zaproponowałeś ale w formie gotowego do użycia modułu.
 6. 1. Silnik, który wybrałeś jest bez przekładni - będzie się bardzo szybko kręcił, natomiast jego moment obrotowy jest bardzo marny. Raczej zerknij na te silniki: https://abc-rc.pl/search.php?text=silnik+z+przekładnią . 2. Sterownik który wybrałeś nadaje się do zaproponowanego przez Ciebie silnika, ale jak zmienisz zdanie co do silnika to pewnie znajdziesz tańszy sterownik. 3. Nie łańcuch i nie taśma tylko przegub Cardana : https://trobot.pl/sklep/walki-i-osie/makeblock_przegub_cardana_4x4mm-2/ 4. Co znaczy "maksymalnie szybko"?
 7. Ja się na programowaniu słabo znam, ale zrobiłbym to tak: String zmienna= "123, 12976"; void setup() { } void loop() { int dlugosc= zmienna.length(); //liczy długość zmiennej int separator = zmienna.indexOf(',');//zwraca pozycję seperatora //podział zmiennej na dwa Stringi String liczbaA=zmienna.substring(0,separator);// zapisuje do zmiennej ilość znaków od 0 do seperatora String liczbaB=zmienna.substring(separator+1,dlugosc);// zapisuje do zmiennej znaki od seperatora+1 do końca //zmiana Stringów na Int int liczA=liczbaA.toInt(); int liczB=liczbaB.toInt(); } Kod na A
 8. Skoro ci za to nie płacą, nie masz pomysłu jak to naprawić/ulepszyć to po co robisz tyle zamieszania i twierdzisz, ze powinno być inaczej? Ilość religii w szkole nie zmieniła się może od 20 lat, a podręczniki w dużej mierze są darmowe - nie tylko w wersji cyfrowej. Najpierw chciałbyś aby do edukacji wprowadzać nowe treści/technologie, ale podręczniki chciałbyś mieć stare. Chyba musisz jeszcze temat przemyśleć.
 9. Jest różnica między arogancją (o której była mowa we wcześniejszych postach), a pałowaniem klęczącego na grochu studenta (mam nadzieję, że Cię to nie spotkało). Sugeruję, że student ściągając nie widzi, że to jawnie okazywany brak szacunku do wykładowcy. Nie ma tu znaczenia czy zostanie złapany czy nie i jaka jest za to kara.
 10. Leander? A Tobie nie zdarzyło się ściągać na kolokwium lub przeglądać fb podczas wykładu? To nie jest brak szacunku? To są akceptowalne normy społeczne?
 11. W Polsce edukację reformuje się po każdych wyborach. Co kilka lat cały system ulega zmianom. Czy na lepsze czy na gorsze - zdania są podzielone. Stwierdzenia typu "ktoś ogarnięty nie zrobi porządku" łatwo wygłaszać, trudniej zaproponować realne rozwiązania. Może zaproponujesz kto i co miałby zrobić, aby podnieść poziom edukacji w Polsce. Marudzisz, że jakiś wykładowca potraktował Cię z góry bo nie zastosowałeś się do wyznaczonych przez niego zasad. Bywa, w dorosłym życiu będziesz się stykał z różnymi ludźmi, będziesz miał różnych szefów - trzeba się nauczyć dostosowywać.
 12. matural

  Zasilanie serw hexapoda

  Czyli potrzebujesz ponad 10A przy założeniu że serwa będą maksymalnie obciążone. Tyle raczej z AA nie wyciśniesz. Moja wcześniejsza propozycja tu się nie sprawdzi. Sprawdzałeś czy twoje 18650 dadzą radę?
 13. matural

  Zasilanie serw hexapoda

  Ja bym zrezygnował z 18650 i przetwornicy i dał trzy akumulatory po 1,5V. Nie wiem ile serw ma mieć ten "robaczek", ale przetwornica w takich projektach to zawsze wąskie gardło dla prądu - czy 5A wystarczy?
 14. O maszynach prostych słyszałeś? Może jakaś dźwignia? Taki panel to waży pewnie około 5kg. Jeśli ma się obracać w jednej osi to zrób ją tak aby przechodziła przez środek panelu. Wtedy serwo popychające koniec panelu powinno sobie poradzić.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.