Skocz do zawartości

Paatryk93

Nowy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Paatryk93 wygrał w ostatnim dniu 25 maja

Paatryk93 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

10 Dobra

O Paatryk93

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 29.12.1993

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Języki programowania
  C

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @Antekgn Po pierwsze musisz przylutować jakieś przewody do twojego silnika, do blaszek zaznaczonych na zdjęciu niżej: Niestety zdjęcie które wrzuciłeś jest trochę poruszone nie pozwala określić do w którym miejscu (złącze niebieskie) podłączyć twój silnik. Może znajdziesz w internecie sterownik który wygląda identycznie jak twój i wrzucisz tutaj na forum, ułatwi nam to pomoc Albo wrzuć link do posiadanego przez ciebie modelu płytki.
 2. Próbowałeś podłączyć czujnik bezpośrednio pod piny SDA i SCL Arduino UNO (po drugiej stronie płytki) zamiast pod piny A4 i A5? Te wartości nie wyglądają na poprawne Od początku zasilałeś układ napięciem 3,3 V?
 3. Patrząc na ten filmik przypomniało mi się, ze znalazłem ostatnio na Youtube człowieka który budował podobnego 4 nożnego robota (wiadomo że nie jest to ten sam poziom co na filmiku powyżej :D) Oprócz budowy opisuje on również kinematykę i programowanie takiej konstrukcji.
 4. @jas123 Trzeba znaleźć dokumentacje do tych modułów kamer (niestety mi nie udało się nic ciekawego znaleźć po wpisaniu symboli widocznych na zdjęciu) aby dowiedzieć się jaki interfejs wykorzystują, obawiam się że może to być praktycznie niemożliwe, ponieważ te moduły mogły być produkowane na zamówienie producenta tego telefonu Nawet jeżeli udało by się znaleźć konwerter np. z pasującym złączem, może on nie współpracować z tymi modułami kamer.
 5. @dapatu Nie jestem pewien, ale może się zdarzyć tak< że przy 4 kołach z silikonem tarcie będzie na tyle duże że mogą wystąpić problemy z obrotem w okół własne osi robota. Może warto rozważyć konstrukcje dwukołową? Robot minisumo nie waży za dużo (ograniczenie do 500 g regulaminami) więc nacisk opony na podłoże nie będzie za duży. Więc może lepiej sprawdzi się XIAMETER 4234-T4 bo ma większą lepkość (Lepkość (A+B): 35 000 mPas) niż MM922 (Lepkość (A+B): 19 000 mPas). Zajrzyj do artykułu Odlewanie opon z silikonu do robotów, może pomoże Ci to w wyborze silikonu oraz w wykonaniu własnych opon do robota
 6. @ramuh wygląda na to, że komunikacja z czujnikiem działa, ponieważ przesyła on jakieś wartości. Możesz sprawdzić połączenie elektroniczne między Arduino UNO oraz czujnikiem, może któryś przewód nie łączy co powoduje błędy w odczycie. Czy czujnik nie znajduje się przy elementach które generują pole elektromagnetyczne? To również może powodować problemy z działaniem czujnika. Możesz zamieścić zdjęcie jak wygląda aktualne podłączenie czujnika do Arduino UNO?
 7. @Andrzej_Macieja Gdy wejdziesz na stronę https://www.xilinx.com/support/download/index.html/content/xilinx/en/downloadNav/vivado-design-tools/archive-ise.html Po prawej stronie wybierz pozycje ISE Archive, i następnie wybierz interesującą Cię wersje 14,7, a następnie trochę niżej znajdziesz Full Installer for Windows 7/XP/Server(zaznaczony czerwoną ramką na rzucie z ekranu poniżej (co prawda jest dopisek Windows 7 ale MD5 się zgadza :)) Dalsze kroki instalacji znajdziesz w kursie: https://forbot.pl/blog/kurs-fpga-instalacja-srodowiska-ise-xilinx-id16215 Powodzenia!
 8. Gdy wszedłem na aule zdziwiło mnie że jest tylko jeden ring do sumo, później przytomnie przed aulą rozłożono drugi ring gdzie równolegle przeprowadzano eliminacje, trochę szkoda że działo się to przez aulą przez co nie można było śledzić obu ringów naraz. Było też również zamieszanie z grupami do lego sumo light, najpierw były 4 grupy a później podzielono je 8 grup po 3-4 roboty i wychodziły z każdej grupy 2 najlepsze roboty, przez co w finale było ich aż 16 wydaje mi się ze to trochę za dużo, ale wszystko udało się sprawnie rozegrać Miłym akcentem był święty Mikołaj który rozdawał cukierki Bardzo podobała mi się kategoria LEGO Sumo eXtreme czyli roboty do 2 kg i brak ograniczę odnośnie części elektronicznych(przez co można było zastosować np dwie kostki), konstrukcje w tej konkurencji były naprawdę ciekawe Wyniki oraz transmisja wideo były ok( chociaż kamerka nad ringiem nie była zbyt dobrej jakości). Zawody były prowadzone dobrze, walki były komentowane w ciekawy sposób , wszystko było jasno opisane gdzie strefa serwisowa, gdzie bufet itp. Każda drużyna dostałą kartkę z mapką i harmonogramem, w strefie serwisowej było dużo miejsca, na plus że na rzutnikach była transmisja oraz wyniki. Ogólnie było kilka niedociągnięć, ale uważam że jak na pierwsze tak duże zawody było naprawdę dobrze. Pozdrawiam
 9. Myślę że nie będzie często zachodziła taka potrzeba , ale wole zrobić uniwersalne rozwiązanie , niż później żałować i przerabiać płytkę. Chyba takie rozwiązanie , żeby można było wypinać moduł będzie najlepszym rozwiązaniem. Na obecna chwile nie jestem w stanie powiedzieć , jakie dokładnie komponenty będę podłączał pod płytkę Beglebone Black. Dlatego wole myśleć przyszłościowo.
 10. Witam , projektuje płytkę na której będą rożne wyprowadzenia złączy z Beglebone Black , UART , SPI ,GPIO itp. Potrzebuje konwertera stanów logicznych , wiem że musi on być dwustronnego działania. Chce zrobić aby płytka była jak najbardziej uniwersalna , gdy będę podłączał np Atmege za pomocą UART do Beglebone Black potrzebuje konwertera , ale gdy np będę chciał podłączyć GPS który operuje na napięciu 3,3 V konwerter już nie będzie potrzebny. W tej chwili nie umiem określić z jakich peryferiów będę korzystał i jakie napięcie będzie potrzebne. I wymyśliłem dwa rozwiązania, jedno to zastosować zworkę , która omijała by konwerter gdy on nie jest potrzebny, a drugi pomysł , to zmienianie zasilania konwertera , ale wtedy może wystąpić sytuacja ze po obu stronach będzie takie samo napięcie ( napięcie 3,3 V po stronie wysokiego i niskiego napięcia ) czy to nie wpłynie negatywnie na prace konwertera ? W obecnie chwili nie mam jak sprawdzić czy to drugie rozwiązanie będzie działać. Myślałem o konwerterze firmy SparkFun BOB-12009( nie wiem czy mogę wrzucić link do sklepu w którym można go kupić, ale łatwo go znaleźć). A może ktoś posiada wyżej wymieniony konwerter i mógłby sprawdzić czy działa w tej konfiguracji. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...