Skocz do zawartości

krzysztof1594

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez krzysztof1594

  1. Okej, bo sporej batalii - udało się. Niestety pojawia się ogromny problem. Do tworzenia kodu używam oprogramowania SimHub - wiem, idę na łatwiznę, ale o ile byłem w stanie naskrobać kilka linijek, które obsługują sprzęgło i działa to świetnie - tak napisanie programu który wyświetla na ledach obroty przechwytując telemetrię z gry znacznie przerasta moje możliwości. Niestety SimHub nie przewiduje obsługi wejść analogowych tak jak potencjometr, więc mając obsługę przycisków, ledów i enkoderów - muszę ręcznie do wygenerowanego przez SimHub kodu wkleić kod dotyczący obsługi wejścia analogowego dla potencjometru - tutaj pojawia się problem, bo kod generowany przez SimHub jest gigantyczny i nawet nie wiem jak mogę się do niego zakraść. Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w tym programie i mógłby spróbować mnie chociaż naprowadzić?
  2. Ze względu na informacje odnalezione na zagranicznych forach - w tym gabarycie tylko Arduino Pro Micro jest zgodne ze standardem HID i poprawnie działa jako kontroler do gier - rodzi to ograniczenia w postaci ilości pinów. Dlatego też podłączenie 2 potencjometrów do Arduino i załatwienie tego programowo w moim przypadku odpada (chociaż zapewne udałoby się to zrobić bez problemu). A więc innymi słowy sygnał do Arduino musi z 2 potencjometrów zostać „zsumowany” do postaci jednego sygnału analogowego. 3 potencjometr ma regulować ich udział w tym zsumowanym ruchu - to znaczy w każdej chwili musi występować możliwość zmiany np. 30% i 70% i tak dalej.
  3. Witam Panowie! Mam nadzieję, że dział dobry, jednak w przypadku "wtopy" będę wdzięczny za poprawkę. Otóż pracuję nad kierownicą dedykowaną do symulatorów/gier F1 w oparciu na Arduino Pro Micro. Pozostała mi ostatnia kwestia do rozwiązania - sprzęgło, które składa się z 2 łopatek przy kierownicy. W celu zrozumienia moich intencji - przybliżę sposób działania takiego sprzęgła w bolidzie. 2 potencjometry funkcjonują jako 1 pedał sprzęgła, czyli np. puszczenie jednej łopatki puszcza 50% sprzęgła, puszczenie drugiej - pozostałą połowę. W takim wypadku połączenie potencjometrów szeregowe i podpięcie wyjścia pod Arduino wydaje się miłym i przyjemnym rozwiązaniem. Jednak pożądanym działaniem jest kalibracja potencjometrów w taki sposób by jeden z nich puszczał sprzęgło do punktu "chwytania', a drugi kończył robotę. A więc jak widać, niezbędny jest 3 potencjometr regulujący "udział" potencjometrów - to główna komplikacja. Udało mi się znaleźć w internecie PCB do zakupu, które ma pełnić tę funkcję, dodatkowo całkowitym przypadkiem trafiłem na rozrysowany "na oko" schemat tego PCB na jednym z serwisów hostingowych: https://imgur.com/gallery/YqKqI8r Czy mogę liczyć na rzucenie okiem i poradę, czy ma prawo to działać oraz czy schemat wydaje się być sensowny? Niestety internet jest pozbawiony takich informacji, a jestem po kilku dniach ciągłych poszukiwań, na dodatek sam nie miałem do czynienia z tego typu rozwiązaniem, co utrudnia mi zadanie. Dziękuję Wam bardzo!
×
×
  • Utwórz nowe...