Skocz do zawartości

qbeczek

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O qbeczek

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Włocławek
 • Zainteresowania
  Matematyka, robotyka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Elektronika to jest masochizm, 4 wyjście komparatora nie miało podłączonej nóżki, po poprawce wszystko działa, teraz pomiary wyglądają tak: Napięcie na wyjściu względem Masy: 0.13V - dioda świeci 4.87V - dioda nieświeci Napięcie na wejściu odwracającym: 3.17 V Napięcie na wejściu nie odwracającym: 2.12V 3.22 - punkt zmiany pracy diody. 4.23V Napięcie zasilania 6.39V Usunęło mi się poprzedni post, ale to może i lepiej
 2. O dla 4B jest nowa wersja WiringPi - 2.52, nie zauważyłem, wgram i zobaczymy. Dzięki. //EDIT Wgranie najnowszej wersji WiringPi rozwiązało problem.
 3. Witam, przy poleceniu gpio readall wyskakuje taki błąd: pi@raspberrypi:~ $ gpio readall Oops - unable to determine board type... model: 17 gpio -v : pi@raspberrypi:~ $ gpio -v gpio version: 2.50 Copyright (c) 2012-2018 Gordon Henderson This is free software with ABSOLUTELY NO WARRANTY. For details type: gpio -warranty Raspberry Pi Details: Type: Unknown17, Revision: 01, Memory: 1024MB, Maker: Sony * Device tree is enabled. *--> Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 * This Raspberry Pi supports user-level GPIO access. Posiadam raspberry pi 4B, google za dużo nie podpowiada. Co może być nie tak? Zainstalować starszą wersję GPIO?
 4. Witam, mam do dyspozycji 10 silników pololu z przekładniami 30:1 i 50:1. W wyniku lutowania przez kolegę zostały wymieszane. 2 z nich to przekładnie 50:1. Bardzo ważne jest dla mnie, aby je odróżnić. Wie ktoś moze jak to zrobić. Strona producenta nie za wiele mi mówi, nie moge wyłapać żadnej różnicy.
 5. Dopiero teraz miałem dostęp do robota. Edit/ Jutro postaram się nagrać filmik jak to wygląda. test.txt
 6. Program niczym się nie różni od tego z kursu, dziwi mnie to, że na piach A1/A0 robot wariuje a na A4/A5 nie. Ostatnio zauważyłem, że na A4/A5 też się zdarza mu zawrócić, ale zauważyłem dygotanie czujnika, w tej sytuacji mogę go trochę winić, ale! Dlaczego przy stojącym robocie, koła uniesione w powietrzu, na a1/a0 przy włączonych silnikach bez żadnych ruchów czujników zaczyna łapać losowe przedmioty. Baterie dla pewności wymieniłem o dalej to samo.
 7. U mnie podobna sytuacja jak u kolegi lepy, robot wariuje przy włączonych silnikach, losowo otrzymuje sygnał o wykryciu przeszkody, buzzer skrzeczy, robot odwraca się, co ciekawe na pinach A1/A0 nie działa poprawnie a na A4/A5 jest ok. Przy transmisji UART nie ma takiego problemu, dopiero przy włączonych silnikach, nawet bez zworki a przy wgranym programie z silnikami buzzer nie wydaje losowo dźwięku, robi to dopiero po naciśnięciu czujnika, czyli tak jak powinno być. Problem zaczyna się wtedy kiedy zakładam zworka i włączam zasilanie, pełna losowość. Kod, który wgrywam to pierwszy kod z silnikami z tego odcinka kursu.
 8. Dokładnie tak było, źle były zaciśnięte kable... Dzięki Treker, jesteś naprawdę cierpliwy. Pozdrawiam!
 9. Właśnie o to mi chodzi, wgrałem program na lewy działa, sprawdzam prawy nie działa, ale już znalazłem błąd jest w połączeniu silnika, bo zmieniłem wejścia i lewy działa w wejściu na prawy.
 10. U mnie jeden działa, tzn lewy, a prawy niestety nie. Tak samo jak u kolegi dioda mruga a silnik stoi. __________ Komentarz dodany przez: Treker Problem rozwiązany, przyczyna: niepoprawnie założona wtyczka na przewód od silnika.
 11. Nie wiem jak to się stało, że wcześniej tego nie zauważyłem, ale generalnie to nie mam zworki, da się to jakoś zastąpić?
 12. Złożyłem już robota i taki mam mały problem... Muszę czekać i patrzeć na niego jak stoi w bezruchu przez tyle czasu... Generalnie jeżeli dobrze myślę to żeby się pobawić wystarczy znać, które piny arduino odpowiadają za silniki?
 13. Mówią, że ile programistów tyle róznych kodów, wiem wszyscy mi mowia, że moje kody są nieczytelne, ale dla mnie są, tak się przyzwyczaiłem edit rezcywiscie w niektorcyh miejscach juz sam sie nie lapie
 14. Właściwie to nie wiem skąd się to bierze juz, na pocztaku wyskakiwalo powyzej 50 linijek kodu, a teraz dalo rade, czasami wyskakuje jeszcze przy funkcji delay, jak jej nie ma jest ok, wpisze cos i pada. [ Dodano: 24-01-2016, 21:04 ] #define przycisk 8 #define czerwona 9 #define zolta 10 #define zielona 11 int odczyt = 0; String podanaliczba = ""; int podanaliczba_int = 0; int proby = 3; int nowakolejka = 0; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(przycisk, INPUT_PULLUP); pinMode(czerwona, OUTPUT); pinMode(zolta, OUTPUT); pinMode(zielona, OUTPUT); digitalWrite(czerwona, LOW); digitalWrite(zolta, LOW); digitalWrite(zielona, LOW); } void loop() { if(nowakolejka == 0){ Serial.println("Witaj w mojej grze"); Serial.println("zgadnij jaka jest wartosc odczytana przez procesor"); Serial.println("masz 3 proby, granica bledu +-200\n powdodzenia"); Serial.println("Przekrec potencjometr i wcsinij przycisk"); ++nowakolejka;} else{ if(digitalRead(przycisk) == LOW){ Serial.println("Zaczynamy!"); Serial.println("podaj liczbe od 1 do 1021:"); while (digitalRead(przycisk) == LOW){delay(25);} } if(Serial.available()>0){ odczyt = analogRead(A5); podanaliczba = Serial.readStringUntil('\n'); podanaliczba_int=podanaliczba.toInt(); Serial.println("twoja liczba TO:"); Serial.println(podanaliczba_int); if(odczyt-200<=podanaliczba_int && odczyt+200>=podanaliczba_int){ digitalWrite(zielona, HIGH); digitalWrite(zolta, LOW); digitalWrite(czerwona, LOW); Serial.println("Brawo wygraleś"); Serial.println("Wcisnij przycisk RESET, aby zaczac od nowa"); } else{ proby--; digitalWrite(czerwona, LOW); digitalWrite(zolta, HIGH); digitalWrite(zielona, LOW); Serial.println("Nie udalo sie"); Serial.println("pozostaly: "); Serial.println(proby);Serial.println("proby"); } if(proby==0){ digitalWrite(czerwona, HIGH); digitalWrite(zielona, LOW); digitalWrite(zolta, LOW); Serial.println("Przegrales! Sprobj jeszcze raz!"); Serial.println("nacisnij RESET"); } } } } A tak przy okazji, jest ok? W gre grał moj tata, wiec zrobilem +-200 pkt
×
×
 • Utwórz nowe...