Skocz do zawartości

jari17

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O jari17

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Witam, modeluje układ napędowy robota i usiłuję zamodelować w programie Simulink silnik DC na podstawie jego noty katalogowej: http://www.buehler-motor.pl/download/DC%20Motor_63%20x%2097_1.13.063.0XX.pdf typ silnika: Buchler 1.13.063.004 Uzupełniłem strukturę schematu blokowego silnika DC o następujące parametry (odczytane z noty): Uz=24 V (napięcie zasilania) R=1,2 Ohm (rezystancja uzwojenia) L=1,9 mH = 0,002 H (indukcyjność uzwojenia) J=490 gcm^2 = 0,000049 kgm^2 (moment bezwładności wirnika) k= 0,052 (stała elektromechaniczna) - obliczona na podstawie wartości znamion
 2. Gdzie zakupiłeś koła zębate do manipulatora??
 3. jari17

  Serwo a generowanie zakłóceń

  Rozumie że dotyczy to każdego serwa. Nawet tych najtańszych serwomechanizmów modelarskich??
 4. Od pewnego czasu projektuje własny sterownik serwomechanizmów. Jak wiadomo jest to element indukcyjny, a elementy indukcyjne są skłonne do generowania zakłóceń. Stąd moje pytania: 1) Czy w przypadku serw należy zastosować zabezpieczenia typu dioda Schottkego (http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/silnik-dc_14.html). Czy takie zabezpieczenia serwa są już z góry wyposażone?? 2)Czy należy stosować jakieś inne zabezpieczenia.
 5. Dzięki za podpowiedzi. Korzystam z autokształtów w Wordzie.
 6. Nie mam pomysłu jak wyznaczyć algorytmy kinematyki odwrotnej manipulatora o 4 stopniach swobody ruchu. Rysunek: Wyniki obliczeń kinematyki prostej: Proszę o sugestie i pomoc. Z góry dziękuje.
 7. jari17

  Zakres ruchu serwa (serwomechanizmu)

  Tylko jak rozpoznać wyjątki??
 8. Witam Projektuje manipulator z napędem serwo. Przeglądałem oferty rożnych sklepów, lecz nie znalazłem informacji o zakresie ruchu serw tam sprzedawanych. Czy oznacza to, ze serwa mają jakieś stałe wartości zakresu ruch?? Jak to ewentualnie sprawdzić??
 9. I PRZYPADEK l1 i l2 są równoległe (ramie wyciągnięte do góry) M = F * r, gdzie r = 0 (w przybliżeniu) zatem M = 0 Czyli ten przypadek I nie stanowi żadnego obciążenia?? Nawet gdyby l1 i l2 miało bardzo pokaźną długość i dużą masę???
 10. Witam, Moją ambicją jest zaprojektowanie i wykonanie manipulatora. Moje rozważania nad projektem zatrzymały się jednak na etapie doborów napędów (serwomechanizmów), a właściwie na oszacowywaniu wartości ich momentów. Przykład Oszacowanie momentu M2 nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Nie potrafię jednak wyznaczyć wartości M1. Jakie siły wpływają na obciążenie napędu 1. Proszę o wskazówki i pomoc. Z góry dziękuje.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.