Skocz do zawartości

retip94

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O retip94

 • Ranga
  1/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Po prostu wcześniej moja krótka zabawa z akcelerometrem polegała na samym odczytywaniu wartości, nie skupiałem się na orientacji wektora przyspieszenia. Jeżeli rzeczywiście tak bardzo zwracacie uwagę na generowany błąd, to muszę jeszcze raz przemyśleć całą sprawę, czy w ogóle zagłębiać się w ten akcelerometr. Kiedyś się natknąłem na robota, który pilnował trasy tylko za pomocą dalmierzy ultradźwiękowych i żyroskopu(dalmierze były nakierowane prostopadle do kierunku jazdy)Pomieszczenie było dość wąskie, co umożliwiało takie rozwiązanie. W moim wypadku prawdopodobnie też by się sprawdził. On również działał tak, że pierwszy przejazd robiono za pomocą pilota, a dalej już jeździł sam. Jednak znowu nie do końca rozumiem jak to ma zapisać, a później odtworzyć ten przejazd.
 2. @camsonic Dziękuje za odpowiedź, spróbuje zastosować się do twoich wskazówek z kątami. Robot ma chodzić w zamkniętych przestrzeniach, więc GPS odpada. Co do tych trudniejszych warunków, to żadnych nierówności tam nie będzie, tylko czasami śliska nawierzchnia. @marek1707 Robota sterowanego pilotem mam już za sobą. Bawiłem się już troszkę żyroskopem i akcelerometrem, ale dopiero teraz zacznę próbować wyznaczyć dzięki nim przemieszczenie. Dzięki za odpowiedź
 3. Witam wszystkich Od jakiegoś czasu próbuję zabrać się za skonstruowanie robota, którego najpierw byśmy prowadzili jakimś pilotem/padem. On zapamiętałby trasę i się jej później trzymał. Chcę żeby działał w różnych warunkach, więc raczej enkodery odpadają. Pomyślałem o połączeniu akcelerometru z żyroskopem. Wiem, że obliczanie drogi z przyspieszenia generuję błąd, ale póki co nie potrzebuje żeby poruszał się z jakimiś dużymi prędkościami, więc może błąd nie będzie aż tak problematyczny. Ewentualnie jakieś połączenie tych 2 opcji, ale to później. Na razie chciałbym zacząć jakoś to tworzenie mapy przejazdu z akcelerometru i żyroskopu i zobaczyć jak to będzie się sprawowało. Jednak kompletnie nie wiem czego się chwycić(od czego zacząć). Może mnie jakoś naprowadzicie?
×
×
 • Utwórz nowe...