Skocz do zawartości

deshipu

Użytkownicy
 • Zawartość

  3199
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  153

deshipu wygrał w ostatnim dniu 5 października

deshipu ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

768 Mistrz

2 obserwujących

O deshipu

 • Ranga
  8/10

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @atMegaTona brzmi jak plan, koniecznie napisz jak ci wyszło.
 2. 1. zamówić płytkę, 2. zamówić części, 3. polutować zgodnie z oznaczeniami na płytce, 4. skompilować i wgrać firmware zgodnie z dokumentacją krok po kroku. Prawdę mówiąc nie mam nawet czasu za bardzo forbota czytać nawet ostatnio, a co dopiero pisać instrukcję krok po kroku o tym jak czytać dokumentację projektu. Poza tym nie sądzę, żeby to było takie przydatne — klawiatury mechaniczne to droga rzecz, a tego typu minimalistyczne łamane klawiatury wymagają nieco praktyki żeby na nich pisać — ktoś, kto nie ma nawet motywacji żeby przeczytać readme będzie tylko zawiedziony, że wyrzucił w błoto kupę kasy na coś, co dla niego "nie działa".
 3. Zostawię. Na spodzie podkleiłem samoprzylepną gumę do "palcowych deskorolek", żeby się nie ślizgało po stole i tyle. Tak wygląda bardziej hakersko.
 4. @atMegaTona nie bardzo rozumiem co masz na myśli przez "daj to na DIY". Wszystkie materiały są dostępne w repozytorium, nie ma nic do dodania.
 5. Jak by to kogoś interesowało, to wszystkie części dotarły, złożyłem i działa. Teraz uczę się na tym pisać. Gerbery, BOM i firmware autor udostępnił tutaj: https://github.com/larrbo/odd-rocket/tree/master/5plit -kailh Domyślny układ jest taki: (Swój trochę zmieniłem, żeby wyłączyć auto-shift i mieć prawy alt do polskich literek.)
 6. Brakuje mi jeszcze "-1 Nie tylko nie interesuję się elektroniką, ale nie mam też żadnego konkretnego problemu, przyszedłem tu tylko obrażać innych".
 7. Niestety nie bardzo, ostatnio nie bardzo nawet mam czas na czytanie Forbota, a będzie jeszcze gorzej.
 8. O la boga, co ja narobiłem. Przepraszam za swój nieprzemyślany komentarz. Po prostu wydawało mi się, że celem projektu jest optymalizacja ceny. Oczywiście nie ma nic złego w podzieleniu projektu na osobne moduły, które można osobno testować, niezależnie od siebie ulepszać i używać potem w wielu różnych projektach. Swoją drogą, dlaczego @RFM robisz moduły przeznaczone dla ludzi, którymi tak gardzisz? To chyba nie jest przepis na dobre rozwiązanie, bo i ty się denerwujesz i twoi klienci nie dostają tego co by chcieli.
 9. Wszystko bardzo dobrze, dużo pracy w to poszło i całkiem fajny system z tego wyszedł. Tylko przez moją przekorność jakoś nie mogę przestać się zastanawiać po co w tym wszystkim to UNO tam jeszcze jest — przecież STM32 z palcem w nosie sobie poradzi także z tym programem, który UNO miało wykonywać i całość się znacznie uprości, bo odpada komunikacja.
 10. @Treker to jest zwykła "łamana" klawiatura (układ znany jako "atreus"), nie ma nic specjalnego. Jedyna różnica jest taka, że dwie połówki są obrócone o 90° na zewnątrz i odwrócone do góry nogami. Wyobraź sobie, że przyklejasz sobie zwyczajną klawiaturę do palców, rozrąbujesz na pół, a następnie próbujesz, z klawiaturą nadal przyklejoną, trzymać tablet.
 11. Z bardziej oczywistych sposobów są jeszcze tryby — podobno daje się je wydrukować, ale nawet jeśli nie, to można użyć gotowych, do zdobycia w sklepach modelarskich. Przy okazji można trochę zwiększyć udźwig wprowadzając jakieś niewielkie przełożenie.
 12. To jest klawiatura mechaniczna, klawisze nie są gumowe. Rozważam zrobienie jej z klawiszami od kciuków po drugiej stronie właśnie do użycia z tabletem lub jakimś raspberry pi z ekranem (teraz taka moda na budowanie "cyberdecków"), ale chyba jednak zrobię na początek konwencjonalną. Nie spotkałem się jeszcze z klawiaturami zaprojektowanymi do obsługiwania od spodu, między innymi dlatego mnie kusi taki projekt.
 13. Tak, choć mam też trochę pomysłów na urozmaicenie go (na przykład zrobienie klawiatury do tabletu jak na poniższym zdjęciu). Autor niestety nie opublikował jeszcze plików projektu, więc nie jest on ogólnodostępny, ale nie ma w nim raczej nic odkrywczego, powinno dać się go dość łatwo odtworzyć.
 14. Ja byłem ostatnio na spotkaniu klawiaturowym i nabyłem płytki pod prostą łamaną klawiaturę. Urzekła mnie właśnie prostota tego projektu. No i teraz kompletuję części i powoli składam.
×
×
 • Utwórz nowe...