Skocz do zawartości

deshipu

Użytkownicy
 • Zawartość

  2913
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  145

deshipu wygrał w ostatnim dniu 6 stycznia

deshipu ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

551 Mistrz

1 obserwujący

O deshipu

 • Ranga
  8/10

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. deshipu

  Zasilanie do taśmy LED

  Cóż, z dwojga złego lepiej w tę stronę. Za brak wyobraźni można dostać nagrodę Darwina. Pośmiertnie.
 2. deshipu

  Projekt Auto

  Proponuję popatrzeć na opublikowane tu na forum roboty — na pewno znajdziesz w nich dużo inspiracji!
 3. Generalnie im większy prąd, tym potrzebuje grubszych przewodów i porządniejszych połączeń.
 4. A możesz tu nam napisać na podstawie jakich dokładnie obliczeń wnioskujesz, że zasilanie serw jest wystarczające? Przy okazji, warto by było zrobić zdjęcie tego twojego wystarczającego zasilania, bo być może bateria jest rzeczywiście wystarczająca, ale podłączyłeś ją pojedynczą parą cienkich drucików, nie daj boże jeszcze przez płytkę stykową...
 5. deshipu

  Zasilanie do taśmy LED

  W jaki sposób twoim zdaniem losowi ludzie z Internetu zgadujący na podstawie nieostrych zdjęć rolki papieru toaletowego zwiększają bezpieczeństwo tego przedsięwzięcia? Jak dostałeś od znajomego, to zapytaj tego znajomego co to jest i jak to się podłącza. A jak rzeczywiście nie wiadomo co to za cudo, bo "z tira spadło", to wypada chyba zacząć od początku — pomierzenia parametrów, zrobienia schematu, przetestowania z zabezpieczonym zasilaczem laboratoryjnym, etc., bo za chwilę będziemy mieli w gazecie nagłówki "Spalił dom bo mu doradzili na Forbocie".
 6. Możliwości jest wiele. Najprostsza i naprawdę trudna do zepsucia byłaby klapka ze stykiem — klapka się uchyla żeby przepuścić obiekt, załącza styk. Zero komplikacji, musisz tylko debouncing zrobić. Jak chcesz reagować na ruch, to może czujnik PIR — taki, jak wykorzystuje się w alarmach. Oświetlasz ten swój ześlizg diodą podczerwoną, kierujesz na niego czujnik PIR, całość osłaniasz od zakłóceń z zewnątrz jakimś kapturem. Tylko może nie zadziałać z materiałami, które są w podczerwieni w jakiś sposób podobne do powierzchni, po której się zsuwają. Zapewne jakiś wzorek na niej mógłby pomóc. Czujnik refleksyjny też będzie działać dobrze, jeśli go przeprojektujesz pod nowe wymagania.
 7. deshipu

  Zasilanie do taśmy LED

  Zgodnie z prawami konsumenta w Polsce sprzedawca zobowiązany jest dostarczyć dokumentację. Proponuję go zapytać.
 8. Czy jest jakiś powód dla którego BOOT0 ma rezystor ściągający i łączy się bezpośrednio do VCC, a BOOT1 nie ma ani podciągającego ani ściągającego i łączy się z GND przez rezystor? Tak pytam z ciekawości.
 9. deshipu

  Wyświetlacz ze starego tabletu

  W teorii wszystko jest możliwe, w praktyce ilość pracy (oraz wymaganej wiedzy, jaką musiałbyś do tego posiadać) jest dość spora.
 10. deshipu

  Timer w STM32 do sterowania silnika przez PWM

  N w nazwie kanału oznacza, że wyjście jest zanegowane — w praktyce znaczy to tyle, że jeśli chcesz mieć wypełnienie na przykład 75%, to musisz ustawić 25%.
 11. deshipu

  Serwer na RPI3 bez stałego IP

  Do nauki to ja bym raczej nie wystawiał serwera na świat — równie dobrze można się uczyć w bezpiecznej sieci lokalnej, bez obawy o to, że nasza malinka zaraz się stanie częścią chińskiego botnetu. Jeśli koniecznie chcesz udostępniać dane światu, to jest kilka możliwości obejścia twoich ograniczeń, ale niestety wiążą się one z robieniem wszystkiego inaczej, niż gdybyś taki serwer sam stawiał. Możesz na przykład generować statyczne strony i wgrywać je na jeden z darmowych hostingów, na przykład Github Pages. Albo jeśli chodzi tylko o same dane, to skorzystać z serwisu takiego jak http://adafruit.io, gdzie ci je nawet od razu ładnie zaprezentują.
 12. https://pl.wikipedia.org/wiki/Optyczny_enkoder_obrotowy
 13. deshipu

  Dobór serw do manipulatora 5 osiowego

  Nie wiemy, bo nie wiemy ile waży każdy z członów, jakiej jest długości, jak ta masa jest rozmieszczona, ani z jakimi przyśpieszeniami to ma się poruszać i przede wszystkim, co ma podnosić lub z jaką siłą działać na cokolwiek czym ma manipulować.
×