Skocz do zawartości

htfhere

Użytkownicy
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez htfhere

 1. spróbuj wcisnąć mocniej styk kabla w arduino
 2. htfhere

  [EAGLE] wyświetlacz HD44780

  Pisząc ten temat popełniłem masę błędów, a Ty i tak dałeś radę mi pomóc dzięki!
 3. Witam, jestem w trakcie robienia płytki pcb, na której położyłbym m.in. najzwyklejszy wyświetlacz LCD 2x16. W bibliotekach eagla jedyna reprezentacja tego wyświetlacza wygląda tak, jak przedstawione jest na załączonym obrazku ( otwory są po bokach, podczas gdy w rzeczywistości otwory są miej więcej w prostokącie, który narysowałem na czerwono). Czy jest gdzieś biblioteka udostępniająca taki rozkład pinów? I drugie pytanie - czy jest jakaś biblioteka w eaglu, w której można kłaść mniejsze otwory niż te oferowane przez bibliotekę "holes" ( tam się zaczynają od 2,8mm... ) pozdrawiam i z góry
 4. Dzięki za artykuł, jest super Ale następny będzie najciekawszy - od czasu kiedy zakupiłem zestaw do tego kursu myślę tylko o wykorzystaniu tego "silniczka" czy tam serwomechanizmu proszę, proszę Treker wrzuć następną część jak najszybciej!
 5. Witam, czy znacie jakieś dobre źródło, z którego mógłbym się nauczyć pisania własnej aplikacji do komunikacji pomiędzy komputerem a arduino?( najlepiej przy wykorzystaniu biblioteki QT, w ostateczności może być coś innego ). pozdrawiam
 6. Dzięki za odpowiedź i linka To teraz kolejne pytanie -> czwarta część kursu ukaże się przed 22.05, rozumiem, że ta "wyjęta część materiału" z tej części kursu zostanie wydana wcześniej?
 7. Mam pytanie. Czy jest możliwy bardziej "zaawansowany" sposób komunikacji komputera z arduino? Tzn. czy jest taka możliwość, abym napisał program w c++, którego interfejs mógłby zostać wykorzystany do przesyłania informacji do arduino?
 8. htfhere

  PCB dla zasilania quadcoptera

  Dziękuję za odpowiedź. Czyli rozumiem, że po prostu w trzech z czterech regulatorach silników mam "oderwać" od wtyki czerwony kabelek z tych trzech, które łączą regulatory silników z kontrolerem lotu?
 9. Witam. Moim zadaniem na najbliższe dni będzie zrobienie płytki zasilającej, która połączy następujące elementy: Taki oto akumulator 4 kontrolery silników i ten kontroler lotu Jako, że jestem w tym raczej zielony, mam szereg wątpliwości, może ktoś pomoże mi je rozwiać: 1. Rozumiem, że ten akumulator posiada żeńskie łącza typu DEAN i na płytce powinienem wlutować męskie odpowiedniki? 2. Moje kontrolery silników nie posiadają łącz na elektrodach zasilających, na zdjęciu które przedstawiłem wyżej są męskie złącza tego samego typu co w przypadku akumulatora, dobrze widzę? Rozumiem, że po
 10. Nareszcie! Super część, czekam na następne
 11. Witam. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie znajdę w eaglu opcję do tworzenia przelotek w celu połączenia masy rozlanej na spodzie i górze?
 12. htfhere

  "Arduino w akcji" pierwszy projekt

  Marooned, Elvis Czyli wszystko się wyjaśniło dziękuję za zainteresowanie tematem no i chyba trzeba skrobnąć maila do wydawcy "Arduino w akcji"...
 13. htfhere

  "Arduino w akcji" pierwszy projekt

  Elvis Odpal proszę dowolny kompilator cepa i skompiluj taki oto kod: #include <iostream> #include <conio.h> using namespace std; void main(){ int state = 0; state = state++; cout << "wartosc zmiennej to: " << state << endl; getch(); } Co się wyświetliło w konsoli?
 14. htfhere

  "Arduino w akcji" pierwszy projekt

  Zgadzam się w zupełności,zapis state = state++ jest faktycznie absurdalny(dawno nie programowałem i nawet nie zwróciłem na to uwagi), jednakże jestem absolutnie pewien, że koniec końców, po wykonaniu takiej instrukcji, wartość state powinna się zwiększyć o 1. Ja kolejność działań po wpisaniu takiego kodu widzę tak: 1. Wartość zmiennej state jest przypisywana wartości zmiennej state 2. Wartość zmiennej state jest zwiększana o 1. Przy czym, gdybyśmy mieli tutaj preinkrementację to najpierw wykonywałby się punkt drugi a następnie pierwszy popraw mnie jeśli się mylę.
 15. htfhere

  "Arduino w akcji" pierwszy projekt

  zly_wieczor Miałem dokładnie tak samo. U mnie zabezpieczenie przed odbijaniem styków działało względnie prawidłowo dopiero przy newMillis - lastMillis < 150 Dlaczego mówię względnie? Wystarczy, że osoba korzystająca z układu będzie trzymała wciśnięty przycisk przez dłużej niż 150 ms to i tak podczas "odcisku" i tak zostanie wygenerowany szereg fałszywych impulsów, przed którymi zabezpieczenie w kodzie już nie ochroni. Sądzę, że to w tym jest problem, oraz że niezależnie od napisanego kodu ani złożonego układu, te przyciski po prostu będą tak działały :/. To super, że napisałeś Jak b
 16. To teraz jeszcze prosiłbym o poprawienie linkowania do trzeciej części
 17. htfhere

  "Arduino w akcji" pierwszy projekt

  To ja może sam sobie odpowiem, dla innych, którzy mając ten sam problem będą szukali rozwiązania w internecie -> otóż w kodzie programu zapisanym w książce w funkcji przerwania jest linijka state = state++; z jakiegoś powodu ( ktoś, kto lepiej zna się na arduino pewno będzie wiedział ) linijka ta nie inkrementuje wartości state. Po zamienieniu jej na: state = state + 1; wszystko działa poprawnie PONADTO W następnym podpunkcie książki pokazywany jest sposób jak przy pomocy szeregowego monitora zmierzyć refleks co do milisekundy. Osoby wykorzystujące kod napisany w książce p
 18. Treker Tak, program wyglądał dokładnie tak samo. Musiałem popełnić błąd przy montowaniu elementów na płytce stykowej - po rozłożeniu i złożeniu układu ponownie wszystko działało prawidłowo. Tak samo jak zly_wieczor apeluję - nie każcie nam czekać tyle na kolejne odcinki kursu, błagam...( i tak samo też już kupiłem książkę )
 19. 1.1 -> przy 11 milisekundach moje oko przestaje rozróżniać czy dioda miga czy nie korzystałem z diody niebieskiej. [ Dodano: 25-04-2015, 15:17 ] W moim przypadku w punkcie "Wejścia układu w praktyce – instrukcja warunkowa" dioda cały czas się świeci, a gdy wcisnę przycisk świeci się nieco mocniej -> gdzie mogę robić błąd?
 20. htfhere

  Quadrokopter f450

  Chodzi mi o płytkę zasilającą, łączącą akumulator z silnikam, kontrolerem lotu itd.
 21. Witam. Mam pytanie do osób, które czytały i wykonywały projekty z książki "arduino w akcji". Czy udało wam się zmontować poprawnie działający "miernik refleksu" z drugiego działu? Jak poradziliście sobie z problemem odbijania styków?
 22. Witam. Buduję quadrokopter f450, chciałbym wykonać płytkę PCB, która zawierałaby w sobie schemat połączeń, ale nie mogę znaleźć w internecie schematu połączeń poszczególnych elementów. Czy ktoś na tym forum już składał taki quadrokopter i mógłby się podzielić wiedzą? pozdrawiam
 23. Treker no racja racja, chociaż jakby były co tydzień zamiast co 2 tygodnie to bym się nie obraził mogę mieć do Ciebie jeszcze jedno pytanie? Kupiłem zalecany w poradniku zestaw w sklepie botland. Przy próbie kompilacji wspomnianego w poradniku programu blink wyskakuje mi, że płytka pochodzi od niecertyfikowanego producenta, rozumiem, że to błąd softu?
 24. RAZ NA DWA TYGODNIE?! Chyba żartujecie! Wrzucać mi tu wszystkie jak najszybciej, nie dajcie mi się tyle niecierpliwić!
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.