Skocz do zawartości

MateuszW

Użytkownicy
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez MateuszW

 1. Razor1996, w zasadzie to nie ma różnicy. Kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie osobiście przenoszenie klamry przy if'ach do kolejnej lini jest czystym marnotrawieniem miejsca i zaciemnianiem kodu. Ale każdy pisze jak mu wygodnie.
 2. Tu by się przydała jeszcze informacja że serwomechanizm.attach(9); blokuje możliwość używania PWM na pinach 9, 10 i 11.
 3. Może i ktoś byłby w stanie coś zasugerować tylko przydał by się schemat jak to podłączyłeś albo jakiś opis.
 4. Miałem podobny problem tyko że na winXP, w tedy, o ile pamiętam, kod nie chciał się nawet kompilować, w twoim przypadku może być jeszcze problem z ustawieniami portu COM. Sprawdź czy masz wyłączoną opcję FIFO, jak nie to spróbuj wyłączyć, zrobić restart kompa i sprawdź efekty.
 5. Andre, też szukałem czegoś o wielowątkowości Arduino google ma dość sporo odpowiedzi na ten temat. Wystarczy wpisać hasło np.: "Arduino wielowątkowość" i pierwsze 2 wpisy powinny dać już wystarczająco dużo informacji jak można zrealizować wątki w Arduino. Zerknij choćby tu: leOS2 Pozdrawiam.
 6. Treker, no właśnie dzielnik nie zdał egzaminu Zasadniczo chciałem zasilić wszystko z 6xAA czyli +/- 9V przy czym przez stabilizator układy logiczne a bez stabilizacji napęd, ale obawiam się że dla przerobionych SG90 na dłuższą metę nie wyjdzie to na dobre więc chciałem obniżyć napięcie rezystorami ale wydaje mi się, że wydajność prądowa "padła". Przy okazji zaobserwowałem ciekawe zjawisko:D a mianowicie rezystory dawały ponad 6V ale jak wpiąłem L293 to napięcie spadło do 2,5V. Dlatego zrobię chyba jak mówisz, po prostu dam 2 stabilizatory 5V.
 7. Treker, właśnie nie chcę dwóch źródeł ciągnąć ale pogrzebałem trochę na forum, znalazłem kompendium mostków H, sekcja o zakłóceniach pomogła, użyłem diody, dodałem kondensator i dzielnik napięcia, wpiąłem się przed stabilizator i podłączyłem do VCC silników w L293D i już widać poprawę. Trzeba przyznać, że znajduję tu bardzo dużo przydatnych informacji Pozdrawiam.
 8. Treker, w tej chwili zdaje się że z zakłóceniami w układzie z L293D. A raczej napewno bo uC "dziwnie" się zachowuje, jak serwa zaczynają działać i dość spore spadki napięcia zaobserwowałem. Chyba za prosty układ zrobiłem
 9. tomekk93, Nie ma sprawy ale pamiętaj w programowaniu istnieje wiele rozwiązań jednego problemu (jedne lepsze od innych), trzeba wybrać jakie Ci odpowiada Pozdrawiam.
 10. tomekk93, Sprawdź ten artykuł, powinno pomóc. Generalnie możesz wykonać rzutowanie (FloatToString()) albo coś takiego Serial.print("temperatura pokoju wynosi: "); Serial.print(celcjusz); Serial.println(" st.C"); albo nawet: String vKomunikat = "temperatura pokoju wynosi: "+celcjusz + " st.C"; Serial.println(vKomunikat); znaczniki poprawione
 11. Ja obecnie staram się "wrzucić" mojego omijacza przeszkód z arduino na płytkę uniwersalną (ATmega8A 16Mhz + L293DNE), ale ponieważ elektronika u mnie na dość średnim poziomie to i średnio mi idzie Dlatego też nie zajmowałem się zadaniami domowymi jeszcze.
 12. Tak, jestem na bieżąco, chyba że chodzi o piwo za kurs Arduino , będzie piwo po ostatnim odcinku i mam nadzieję że kontynuacja też będzie. Pozdrawiam.
 13. gify też można drukować Piwo za kurs, kolejne będzie za kontynuację
 14. 87pawel, z mojego doświadczenia wynika, że napisany program zawsze działa tak samo. Instrukcja wgrywania programu została opisana w pierwszym odcinku kursu. Sprawdź raczej czy masz dobrze układ złożony.
 15. Myślę, że jednak przy cenie 9$ za Motee i 7-10 zł za l293/l298 może nie zyskać zbyt dużej popularności, nie widziałem tam opisu jakie prądy obsługuje ani jakie napięcia tylko że pasuje do Pololu.
 16. Andre, w artykule masz informację o działaniu INPUT_PULLUP, polecam artukuł tam polecany sekcja Podłączenie i tam na zielono jest taki tekst : "Rezystor sprawia, że gdy microswitch jest rozwarty występuje na wejściu stan wysoki, a gdy zostaje zwarty, stan przechodzi w niski (połączenie Pull-up)." To chyba wszystko wyjaśnia.
 17. no może trochę za ostro ujęte ale prawda jest taka że bez papiera z uczelni to zarobków wielkich nie będzie. Prawda jest taka że taki papier w dzisiejszych czasach trzeba mieć najlepiej ze studiów technicznych. Studia pokazują kierunek i technologie z przed 50-ciu lat. No chyba, że się załapiesz do jakiejś Japońskiej szkoły, ale tam trzeba płacić i to sporo.
 18. klimek4765, próbowałeś podłączyć np ENABLE1 i INPUT1 do V+ a INPUT2 do GND? Może masz coś nie tak w programie?
 19. Myślę, że to będzie problemem.
 20. Tak myślałem, ale miałem nadzieję, że skoro właśnie jest już potencjometr to można jednak w jakiś prosty sposób odczytać wartość. No cóż, dzięki za odpowiedź.
×
×
 • Utwórz nowe...