Skocz do zawartości

Lisek

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez Lisek

 1. Sabre, masz rację z tej płytki robota nie będzie. Zapewniam jednak, że robot będzie jak tylko poznam lepiej język C dla mikrokontrolerów. Ta płytka ma mi służyć między innymi do testowania napisanych programów. Mam już na koncie linefollowera, oraz R/C oparte o platformę Arduino, ale chciałbym swoje przyszłe konstrukcje oprzeć na mikrokontrolerach Atmela.

 2. Nie chciałem robić strasznie rozległego wątku(przez screeny), ale jeżeli tak będzie lepiej to będę wrzucał poprawki w następnych odpowiedziach.

  Co do napięcia na wyjściu(w module pot.) to chciałbym mieć napięcie od 0 do 5V. Rezystory przy masie miały zabezpieczyć przed zwarciem zasilania z masą. Teraz wiem, że są niepotrzebne, bo między skrajnymi nóżkami potencjometru jest jego nominalna rezystancja.

  Jeżeli chodzi o wyświetlacz to producent przewiduje maksymalny prąd przewodzenia 30mA, a charakterystyki są podane dla prądu 20mA. Anodami wyświetlaczy będą sterowały wyjścia Atmegi, ewentualnie wyjścia ekspandera. Rezystory na bazach tranzystorów miały mieć 22kΩ, tak jak napisałeś w pierwszej odpowiedzi, ale chyba przez moje roztrzepanie dałem tam 2.2kΩ.

 3. Dziękuję za pomoc 🙂.

  Poprawiłem chyba wszystko o czym wspomniałeś. Jeżeli chodzi o moduł potencjometrów to docelowo ma służyć do testowania przetwornika A/C i dopiero teraz zauważyłem jakiego babola tam zrobiłem. Co do reszty, to pozmieniałem rezystory/kondensatory i usunąłem bezpośrednie połączenie magistrali I2C mikrokontrolera z ekspanderem, a także dodałem rezystory do wyświetlacza.

 4. Witam wszystkich 🙂.

  Zamierzam wykonać płytkę testową do Atmegi 8 i potrzebuję kogoś kto sprawdziłby mój schemat elektryczny.

  Schemat został podzielony na następujące moduły:

  1)

  2)

  3)

  4)

  5)

  6)

  Zależy mi przede wszystkim na sprawdzeniu modułu zasilania i uC, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś ktoś również rzucił okiem na pozostałe moduły 😉.

  Edit: Poprawiłem schematy zgodnie z zaleceniami marek1707

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.