Skocz do zawartości

grg0

Użytkownicy
 • Zawartość

  105
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

grg0 wygrał w ostatnim dniu 17 lipca 2018

grg0 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

10 Dobra

O grg0

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. grg0

  Robot do nalewania napojów

  Może się czepiam, czy tematy dotyczące alkoholu i tytoniu nie powinny być według polskiego prawa oznaczone jako dostępne od 18 roku życia. Może to nie mieć znaczenia dopóki ktoś złośliwie się nie przyczepi.
 2. Arduino na zdjęciu ma rezonator ceramiczny, co może tłumaczyć małą dokładność odmierzania czasu. Co do programowej korekcji rezonatora ceramicznego to nie wiem. Współczynnik temperaturowy i starzenia jest większy niż dla rezonatorów kwarcowych. Może bardziej doświadczeni koledzy coś podpowiedzą.
 3. Szukacie gotowego modułu, czy układów scalonych? Jeśli chodzi o układy scalone, to chyba nie ma problemu: przetworniki d/a
 4. @narbej mimo wszystko, czy mógłbyś zamieścić zdjęcie Twojego arduino uno, albo dać link do sklepu ze zdjęciami tego klona. Na kwarcu powinno być raczej napisane 16.000. Rezonator powinien być podłączony bezpośrednio do nóg 9, 10 obudowy DIP, lub do nóg 7,8 obudowy TQFP Atmegi328.
 5. Oryginalne arduino uno rev3 według schematu schemat arduino uno rev3 ma zamontowany rezonator ceramiczny o dokładności 0,5%, więc trudno się dziwić osiąganej dokładności. rezonator ceramiczny arduino @narbej zobacz jaki rezonator jest u Ciebie. Paradoksalnie tanie klony arduino z rezonatorem kwarcowym mogą być dokładniejsze od oryginałów.
 6. Nie ma , chyba, takiego rezystora w szeregach.
 7. Są też inne nieco droższe chińskie moduły. Edit: Najprawdopodobniej mają pomiar prądu na rezystorze dołączonym do masy, jak kiedyś zwrócił uwagę Marek1707, więc nie można ich łączyć, aby uzyskać np. dwa napięcia zasilania.
 8. Nie wiem, może jestem stary i ślepy. Nie można tego obrazka wkleić trochę większego. Co do samej płytki, nie będąc ekspertem, napiszę co m się wydaje i na pewno nie o wszystkim. Może warto dać szersze ścieżki do silników. Kondensatory blokujące powinny być jak najbliżej pinów zasilania i GND, zastanawiałeś się jaką drogą będzie musiał płynąć prąd od C1 i C4 do pinów GND L293D? Nie wiem, czy to dobrze, że nie ma poprowadzonej masy dla sygnałów sterujących (chodzi o JP1 i JP2). Masa zamyka się w kółko, to chyba też niedobrze.
 9. W nawiązaniu do dyskusji, która wylądowała już w koszu, czy warto składać urządzenia z pojedynczych układów cyfrowych. Niektórzy poszli dalej i lutują swoje projekty z elementów dyskretnych. Trasistor clock The Clock
 10. Nie wiem, czy kwiatek dla Calineczki już powstał? Ostatnio szukając czegoś w internecie przez przypadek natknąłem się na taki projekt: 3D Print This Blooming Flower Night Light
 11. grg0

  Arduino+Silnik dc + serwo

  Ale tutaj, może być "winna biblioteka". Na forum już chyba z pięć razy było, że równoczesne stosowanie servo.h i analogWrite ma swoje ograniczenia, opisane np. tutaj: Servo library
 12. Eneloopy były od Sanyo, a teraz są od Panasonica. Rzeczywiście godne polecenia. Ze sklepów internetowych polecam https://www.hurt.com.pl/. Możesz spokojnie do prób kupić tańsze akumulatory GP lub ich marki własnej everActive.
 13. 34 GPIO to chyba dobra ilość dla amatora. Sam na razie jestem za cienki, żeby coś napisać o ESP32, ale wydaje mi się, że w tej cenie może być mocną alternatywą dla Arduino. Na stronie ESPRESSIF jest całe mnóstwo dokumentacji do tego nowego ESP. Zdaje się, że postanowili przyłożyć się do dokumentacji dotyczącej programowania tego układu.
 14. Jeśli chodzi o programowanie to cały czas jestem początkujący. Jeśli to jest drganie styków, to dlaczego jest tylko jeden dźwięk po zamknięciu drzwi? Rozumiem, że program wchodzi do funkcji tone() i po czasie duration z niej wychodzi. Co robi fizycznie z portem funkcja noTone()? W tym konkretnym przykładzie noTone() chyba jest niepotrzebne?
 15. Dlatego napisałem "dokumentacja" w cudzysłowie. Ale masz rację. Pisząc to miałem w głowie proste proste projekty elektroniczne. Schemat, rysunek płytki drukowanej, spis części, krótka instrukcja uruchamiania. Przy bardziej skomplikowanych projektach np. elektroniczno mechanicznych może być problem.
×