Skocz do zawartości

Rigid

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Rigid

  1. Witam. Jestem początkujący, powoli przerabiam kurs arduino i podstawy elektroniki. Zamierzam (planuje) zrobić swój pierwszy projekt, najprostszy jaki mi wpadł do głowy. Ale zanim zacznę składać i kompletować potrzebne części mechaniczne chciałbym w tani i prosty sposób zrobić jakiś działający bezprzewodowy system sterowania dwoma silnikami. wyglądać to ma tak: cztery przyciski - dwa do obsługi jednego dwa do obsługi drugiego silnika. Mam odbiornik i nadajnik RF (ODBIORNIK RF NADAJNIK 433Mhz ARM ARF Arduino) za masakrycznie niska kwotę 4PLN. Pozmieniałem trochę przykłady i udało mi się uzyskać sterowanie lecz tylko jednego silnika jednocześnie. Wszystko by działało lecz nie mogę uruchomić obu silników jednocześnie używając 2 switchów np oba silniki do przodu. Dałbym rade osiągnąć cel dodając kilka przycisków ale to trochę pogmatfało by sprawę ponieważ musiałbym dodać: 1 switch który uruchamiałby 2 silniki do przodu 2 switche do przeciwnych stron 1 do tego aby oba działały do tyłu Co daje ładną klawiaturę, a nie o to mi tutaj chodzi. Pytanie moje jest takie czy jestem w stanie zrobić to za pomocą tego nadajnika i odbiornika czy muszę jednak zainwestować w coś innego? Nie ukrywam że zależy mi na prostocie i niskiej cenie.
  2. Mam pytanie odnośnie zestawu... Większość potrzebnych w kursie elementów miałem, dokupiłem brakujące. Natomiast nie wiem co ze stabilizatorem LM7805... Mam stabilizator 78M05 w wersji D-PACK. Czy mogę go wykorzystać zamiast polecanego? I jak (i jakie) podłączyć kondensatory i czy są niezbędne? Z góry dzięki za pomoc.
  3. Czy takie rozwiązanie trudniejszego zadania będzie mniej czy bardziej odpowiednie String odebrane = ""; #define led 8 void setup() { pinMode(led, OUTPUT); digitalWrite(led, LOW); Serial.begin(9600); //ustawienie prędkości transmisji } void loop() { if(Serial.available() > 0) //czy odebrano jakies dane { odebrane = Serial.readStringUntil('\n'); //odczytaj dane az do znaku konca linii if(odebrane == "led") { if (digitalRead(led) == HIGH) digitalWrite(led, LOW ); else digitalWrite(led,HIGH); } else Serial.println("bledny kod"); } }
×
×
  • Utwórz nowe...