Skocz do zawartości

kulawikm

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O kulawikm

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A co myślicie o Domoticzu? Może to jest pomysł na połączenie wszystkich urządzeń w domu?
 2. Usunąłem projekt i zrobiłem nowy w kolejności jak w kursie i błąd zniknął. I to samo na 2 kompie - tam też nie miałem błędu. Gdy dodałem nowe LEDy w CubeMX to znowu nie mógł rozpoznać zmiennych LED_Green_GPIO_Port, LED_Green_Pin itd. dopiero po odświeżeniu plików projektu błędy zniknęły. Kolejna rzecz to zadanie domowe: Napisałem sam, później wgrałem plik binarny z kursu i nie przełączało mi diod tak płynnie jak na filmie z kursu. Wydaje mi się, że brakuje filtrowania sygnału z przycisku lub funkcji Debounce. Czy na schemacie płytki (UM1842 na str. 33 - schemat przycisku PA0) przy C36
 3. U mnie to samo z błędem Symbol 'SysTick_IRQn' could not be resolved main.c /01_GPIO/Src line 129 ale o dziwo program da się skompilować i po wgraniu do procka działa. Gdy wcisnę Ctrl+ lewy p. myszy na 'SysTick_IRQn' to pojawia się poniższa ramka. Ale dlaczego mamy błąd i jak się go pozbyć??
 4. Po podłączeniu zasilania migają diody LED LD3-LD6. Po naciśnięciu niebieskiego przycisku diody sygnalizują ruch płytki w daną stronę. Edit: Dlaczego w tym kursie używacie czystego eclipse a nie AC6 System Workbench for STM32?
 5. Witam, jadę z kursem STM32 ale napotkałem na pewien problem. Chodzi o funkcję printf. Jeśli piszę stały ciąg znaków wszystko jest OK, ale jeśli chcę wstawić zmienną to procek się zawiesza i na terminalu już nie pojawia się linia ze zmienną. Tak jakby formatowanie tekstu nie działało. Poniżej testowy program: #include "stm32f4xx.h" #include <stdio.h> void send_char(char c) { while (USART_GetFlagStatus(USART2, USART_FLAG_TXE) == RESET); USART_SendData(USART2, c); } int __io_putchar(int c) { if (c=='\n') send_char('\r'); send_cha
 6. Ja korzystam z STM32F4 - discovery i dla tego procka wygląda to tak: //RCC_APB2PeriphClockCmd(RCC_APB2Periph_AFIO, ENABLE); - dla STM32F4 wygląda tak: RCC_APB2PeriphClockCmd(RCC_APB2Periph_SYSCFG, ENABLE); i niżej: //GPIO_EXTILineConfig(GPIO_PortSourceGPIOC, GPIO_PinSource13); - dla STM32F4 wygląda tak: SYSCFG_EXTILineConfig(EXTI_PortSourceGPIOA, EXTI_PinSource0); Może ci to pomoże.
 7. Witam, jadę z kursem ale napotkałem na pewien problem. Chodzi o funkcję printf. Jeśli piszę stały ciąg znaków wszystko jest OK, ale jeśli chcę wstawić zmienną to procek się zawiesza i na terminalu już nie pojawia się linia ze zmienną. Tak jakby formatowanie tekstu nie działało. Poniżej testowy program: #include "stm32f4xx.h" #include <stdio.h> void send_char(char c) { while (USART_GetFlagStatus(USART2, USART_FLAG_TXE) == RESET); USART_SendData(USART2, c); } int __io_putchar(int c) { if (c=='\n') send_char('\r'); send_char(c); return c; } int main(void) { int a=123; GPIO_Init
 8. Czy w przykładzie z kursu nie trzeba dołączać pliku nagłówkowego: #include "stdio.h" bo bez tego dostaję ostrzeżenie: ../src/main.c:64:3: warning: implicit declaration of function 'printf' [-Wimplicit-function-declaration] co oznacza ten komunikat?
 9. Dzięki za fajny tutorial. Dla mnie to już 3 podejście do STM32. Posiadam płytkę STM32F4 Discovery i na niej testowałem program i debuger. Wszystko działa idealnie. Jeszcze raz dzięki i czekam na kolejne części.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.