Skocz do zawartości

Sebastian_code

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Sebastian_code

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bytom Odrz
 • Zawód
  AiR
 1. Dzięki bardzo chłopaki, teraz rozumiem o co chodzi i dlaczego tak a nie inaczej. Skoro musi być int a return 0; jest dodawany domyślnie to nie mam więcej pytań i wszystko jest jasne. Poprostu nie wiedziałem o tym obowiązkowym typie funkcji main() jakim jest int. Sądziłem że tak jak w C++ można zmienić na dowolny.
 2. Racja, przyznam, że zrobiłeś to tak zawile, że nie mogę nawet się domyślić jaki był tego cel. Możesz z ciekawości opisać, co Tobą kierowało ? Lenistwo Skoro miałem już pętle for() to zapisałem w niej warunek na zerowanie zmiennej która była iteratorem tejże pętli. To samo można uzyskać w zasadzie dla fora bez wypełnionych pól ale mogłem dzięki temu obserwować inkrementowaną i zerowaną zmienną(debuger). Co do omawianego wątku z funkcją main() i zwracaniem wartości to doskonale rozumiem o co chodzi bo na studiach mam programowanie w C++ aczkolwiek dalej nie rozumiem dlaczego funkcja main() posiada typ zwracany int a nie void skoro i tak nie zwraca zadnej wartości. Skoro nie zwraca to niech będzie void
 3. No tak tak. Wiem co to oznacza ale zastanawia mnie inna rzecz. Skoro funkcja nic nie zwraca to jej typ powinien byc "void". A funkcja z kursu ma typ "int" a więc powinna zwracać wartość typu int a jednak z powodu tego że jest to program na mikroprocesor nie zwraca niczego bo musi bć ciągła. I kompilator nie zgłasza błędu. Czy w tym przypadku funkcja main() nie powinna być typu void ?
 4. Witam, zatem czy to jest główna przyczyna całego zamieszania? Oczywiście sam to sprawdzę ale dzięki za wskazówkę. Niby oczywista rzecz a jednak Swoją drogą, dlaczego funkcja main() jest typu "int" a nie "void" skoro nic nie zwraca ? ======================== Witam ponownie, sprawdziłem, poprawiłem i teraz wszystko działa bez problemu. Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Kod napisałem jak na zdjęciu: Wiem wiem, niepotrzebnie przekombinowane z zerowaniem zmiennej, ale chodzi mi o coś innego. Przy ostatniej klamrze czasem pojawia się podkreślenie a błąd :"Control reaches ond of program." Z tym że wiadomo że sterowanie nigdy nie osiągnie końca kodu. Czy należy się tym przejmować?
 5. Witam serdecznie, potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu z Debugerem. Otóż przy pierwszej próbie jego włączenia (tak jak w kursie) nie wystąpiły żadne problemy, natomiast gdy dodałem zmienną "int" na początku main() i inkrementowałem ją w for() wyświetlał się następujący komunikat błędu: Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o Eclipse, mój system operacyjny to WinXP a płytka zawiera STM32F401. Za sugestię i okazaną pomoc będe bardzo wdzięczny. EDIT: jeszcze raz uruchomiłem RUN(już bez Debuggera) i w konsoli pojawiły się błędy: Info : auto-selecting first available session transport "hla_swd". To override use 'transport select '. Info : The selected transport took over low-level target control. The results might differ compared to plain JTAG/SWD adapter speed: 2000 kHz adapter_nsrst_delay: 100 srst_only separate srst_nogate srst_open_drain connect_deassert_srst srst_only separate srst_nogate srst_open_drain connect_deassert_srst Info : Unable to match requested speed 2000 kHz, using 1800 kHz Info : Unable to match requested speed 2000 kHz, using 1800 kHz Info : clock speed 1800 kHz Error: read version failed //<-- w tym miejscu coś nie tak in procedure 'program' in procedure 'init' called at file "embedded:startup.tcl", line 473 in procedure 'ocd_bouncer' ** OpenOCD init failed ** shutdown command invoked Gdzie szukać przyczyny ?
×
×
 • Utwórz nowe...