
shady
Użytkownicy-
Zawartość
18 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Reputacja
1 NeutralnaO shady
-
Ranga
2/10
Informacje
-
Płeć
Mężczyzna
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Jeżeli układ dał się zaprogramować to chyba można stwierdzić że działa. Natomiast po restarcie nie odpala się wifi - co to może oznaczać? Może ta pamięć po SPI jest uwalona i blokuje możliwość uruchomienia się mikrokontrolera? Jak podłączę programator to po uruchomieniu się układu z wgraną tasmotą powinno coś być widać na terminalu?
-
chyba mogę chwilowo pominąć ten kondensator aby zobaczyć czy sieć się pojawi?
-
Zaprogramowałem układ esp8266 używając tasmoty próbowałem także espeasy, wszystko przebiegło poprawnie ale po restarcie nie rzuca żadnej sieci wifi. Nie wiem czy program w ogóle się odpala czy tylko radio nie działa... co to za element który zaznaczyłem na czerwono? Jeżeli kondensator to jakoś nie mogę zmierzyć jego pojemności...
-
Znalazłem! zwarcie było pod goldpinami pomiędzy GND a 3.3V widać tam taki chyba ubytek lakieru i nie mogę się pozbyć tej plamy cyny... Załączam kilka fotek zanim puszcze zasilanie dajcie znać czy moje amatorskie lutowanie przejdzie próbę ciężko polutować ten esp moje oczy wysiadają przy takim maleństwie.
-
U5 także nie stanowi problemu. Został jeszcze kwarc bo tranzystorów raczej nie należy chyba podejrzewać. Może podać więcej prądu na tą linie gdzie jest zwarcie i w końcu winowajca się skopci
-
Objawy takie że nie działa Chciałem wrzucić nowy firmware i chyba na masę podałem RXD lub TXD od programatora. Od tego czasu mam zwarcie między GND a VCC na lini 3.3V - więc pomyślałem że uwalił się układ ESP. Zdjąłem go ale zwarcie nadal pozostało. Więc zdejmuję po kolei następne elementy i sprawdzam czy zwarcie ustąpiło.
-
Tylko jak mam sprawdzić napięcie na lini 3.3V jak tam mam zwarcie między masą a vcc. Pozdejmowałem wszystkie możliwe układy scalone i cały czas problem występuje. Te największe kondensatory tez wylutowałem i także nic to nie zmieniło. Więc albo gdzieś między ścieżkami jest zwarcie albo jeszcze jakieś mniejszy kondensator zwiera do masy.
-
ale w tej chwili mam zdjętą tą pamięć i nadal mam zwarcie pomiędzy VCC i GND więc może to wcale nie jest wina tej pamięci a grzeje się z powodu zwarcia w innym miejscu.
-
Już wiem, grzeje się to: U2 Co prawda bez niego nadal zwarcie pomiędzy VCC a GND Sprawdzam to na tych goldpinach.
-
zdjąłem stabilizator i bez zmian, wiec to nie on. Wcześniej jak podłączyłem zasilanie to wydawało mi się że ten dławik się grzał - ale muszę to jeszcze sprawdzić.
-
shady zaczął obserwować 7segment led display i2c i Kontroler ledów
-
Panowie mam taki oto sterowonik ledów na esp8266 i coś się stało - mam zwarcie pomiędzy masą a zasilaniem. Zdjąłem esp ale zwarcie nadal jest obecne. Co byście sprawdzili w następnej kolejności - może jakiś kondensator robić zwarcie? Zastanawiają mnie dwa miejsca w obrębie esp - są połączone pady, ale wygląda to na celowy zabieg.
-
Może problem jest w tym, że do maliny podłączyłem jedynie SDA, SCL natomiast zasilanie 5V i GND dałem bezpośrednio z zasilacza. W przypadku nodemcu zamiast 5V zasilania dałem 3.3V z płytki. W obu przypadkach efekt wykrywania na szynie i2c jest identyczny.
-
Witam Zakupiłem taki wyświetlacz: https://botland.com.pl/wyswietlacze-segmentowe-i-matryce-led/16310-gravity-wyswietlacz-segmentowy-4-cyfrowy-i2c-czerwony-dfrobot-dfr0645-r.html Mam problem aby go uruchomić pod espeasy oraz na raspberry. Na malince i2cdetect wyświetla mi coś takiego: pi@RPI3:~ $ i2cdetect -y 0 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 a b c d e f 00: 03 04 05 06 07 08 09 0a 0b 0c 0d 0e 0f 10: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 1a 1b 1c 1d 1e 1f 20: 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 2a 2b 2c 2d 2e 2f 30: 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 3a 3b 3c 3d 3e 3f
-
Wyświetlacz TM1637 błędy podczas wyświetlania
shady odpisał w temacie użytkownika shady • Raspberry Pi
Znalazłem wyświetlacz 2x16 z konwerterem i2c i ten działa poprawnie:) Natomiast ten 7 segmentowy podłączę później pod esp8266 i na nim sprawdzę jak działa. Może faktycznie to wina biblioteki pod malinkę. -
Wyświetlacz TM1637 błędy podczas wyświetlania
shady odpisał w temacie użytkownika shady • Raspberry Pi
Malina jest podłączona do zasilacza 5v o wydajności 2A, do maliny jest jedynie podłączona jeszcze magistrala 1-wire z 2 dallasami. Kupiłem niedawno siglent’a SHS806 ze względu na jego uniwersalność związaną z przenośnością. Jak rozumiem nie bardzo się nadaje do takiego typu diagnostyki? Wydawało mi się, że w miarę z dobrą szczegółowością uda się złapać kilka sekund danych i przeanalizować na komputerze, ale jak na razie nie mogę znaleźć sterowników pod windowsa. Nagrywanie też jest jakieś ułomne bo chyba 100ms trzeba ustawić podstawę czasu. Więc przy tak szybkich przebiegach to będzie słaba