Skocz do zawartości

Czaro

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Czaro

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bdg
 • Zawód
  Student
 1. Świetny artykuł (y) Ciekawi mnie porównanie tych samych kodów napisanych w framework'u ardu oraz C i ich objętości Co do użycia wzmacniacza jako komparatora w jaki sposób możemy to zastąpić by stało się wydajniejsze?
 2. Jak mogę określić jaki zasilacz będzie najlepiej pasował? Widziałem stronę z parametrami pobieranego prądu w spoczynku i w trybie obciążenia ale do tego będę musiał doliczyć prąd poboerany przez urządzenia zewnętrzne?. Jak dopasować zasilacz najlepiej i jak określić jaki prąd możemy maksymalnie podłączyć pod pi?
 3. Witam, mam pytanie odnosnie Pi Zero. Nie jestem pewien czy mogę korzystać z ładowarki 2A 5V. I jaki jest minimalny pobór prądu przez Zero? Czy dam radę zasilić ją z gniazda USB klasy C czy prąd poniżej 1A będzie niewystarczający?
 4. Pętla llop rozpoczyna Ci się warunkiem if (dystans<30) { while(dystans < 30) { //pętla wykonywana tak dlugo jak dystans < 30 digitalWrite(led, HIGH); //w kółko zaswieca i gasi ledy w odstępach 25 milisekund delay(250); digitalWrite(led, LOW); delay(250); } } Jeśli dystans będzie mniejszy niż 30 zostaniesz na zawsze w while mrugając diodą. Z żaden sposób nie zmieniasz dystansu
 5. Zakres temperatury od -40 do 85. Odczytujesz w prawidłowej kolejności oba rejestry z temperatura?
 6. Witam, pracuję z modułem LSM303D. Napisałem krótki sketch do sprawdzenia połączenia (I2C). Przy odczytaniu rejestru WHO AM I moduł wypluwa same jedynki 0xff zamiast 0x49. Podłączyłem się pod A5 i A4 podciągając rezystorami 4k7 pod 3v3. Nie mam pomysłu jak to naprawić #include <Wire.h> #define adressWrite 0x3a //adress of device while SDO connected to the VDD #define adressRead 0x3b #define regAdress 0b0001111 uint8_t who_am_i; //uint8_t deviceAdress; void setup() { Wire.begin(); Serial.begin(9600); } void loop() { Wire.beginTransmission(adressWrite); Wire.write(byte(regAdress)); //deviceAdress = Wire.read(); Wire.endTransmission(adressWrite); Wire.beginTransmission(adressRead); Wire.requestFrom(adressRead, 8 ); who_am_i = Wire.read(); Wire.endTransmission(adressRead); //Serial.println(deviceAdress); Serial.println(who_am_i); delay(100); }
 7. Dobra a jak na arduino podłączam ten czujnik, wtedy przez dzielnik?
 8. Cześć, w dokumentacji czujnika przeczytałem by nie przekraczać 4,8V na pinach. STM daje 5V. Czy bezpiecznie jest go podłączać bezpośrednio? Może zastosować dzielnik?
 9. Świetny kurs ! Już nie mogę doczekać się kolejnej części! Wielkie dzięki za inspiracje do uC ! //zadanie 1 int wartosc1;//wartosc pierwszego fotorezystora int wartosc2;//wartosc drugiego fotorezystora void setup() { // put your setup code here, to run once: Serial.begin(9600); } void loop() { // put your main code here, to run repeatedly: wartosc1 = analogRead(A0); wartosc2 = analogRead(A1); if(wartosc1>1200) wartosc1=1200; if(wartosc2>1200) wartosc2=1200; Serial.print(wartosc1); Serial.print("\t"); Serial.print(wartosc2); Serial.print("\t"); Serial.println(" "); delay(100); } Jeśli ziarno będzie to samo to i plon się nie zmieni //zadanie 2 void setup() { // put your setup code here, to run once: Serial.begin(9600); randomSeed(5); } void loop() { // put your main code here, to run repeatedly: int liczbaRandom=random(500); Serial.println(liczbaRandom); delay(100); } //zadanie 3 #define przycisk 6 int wynik; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(przycisk,INPUT_PULLUP); randomSeed(analogRead(A0)); while (!Serial) delay(50); } void loop() { if(digitalRead(przycisk)==LOW) { wynik=random(6)+1; Serial.println(wynik); } delay(2000);//możliwe losowanie co 2s } //zadanie 4 void setup() { Serial.begin(9600); while (!Serial) delay(50); randomSeed(analogRead(A0)); } void loop() { int liczbaLosowana = random(101); Serial.print("Twoja liczba to "); Serial.println(liczbaLosowana); if (liczbaLosowana < 10 && liczbaLosowana > 90) { Serial.println("Twoja liczba spelnia warunek 1"); } if ((liczbaLosowana > 50 && liczbaLosowana < 70) || (liczbaLosowana > 85 && liczbaLosowana < 90)) { Serial.println("Twoja liczba spelnia warunek 2"); } if (liczbaLosowana == 50 || liczbaLosowana == 40 || liczbaLosowana == 30 || liczbaLosowana == 20) { Serial.println("Twoja liczba spelnia warunek 3"); } if ((liczbaLosowana >= 10 && liczbaLosowana <= 40) || (liczbaLosowana >= 60 && liczbaLosowana <= 100)) { Serial.println("Twoja liczba spelnia warunek 4"); } Serial.println(" "); delay(2000); }
 10. Witam, piszę uproszczoną bibliotekę do komunikacji między PC(master) i Arduino(slave). Dokładnie chodzi mi o funkcję 06(zapis 1 rejestru). Tutaj rodzi mi się pytanie czy przy funkcji 6 slave wysyła ramkę danych z powrotem do mastera w celu potwierdzenia pakietu danych, a jeśli wysyła to jak ona dokładnie wygląda.
 11. #define BUFFER_SIZE 64 if ((*Serial).available()) { unsigned char buffer = 0; unsigned char overflow = 0; while ((*Serial).available()) { if (overflow) (*Serial).read(); else { if (buffer == BUFFER_SIZE) { overflow = 1; } frame[buffer] = (*Serial).read(); buffer++; } } } Nada się?
 12. Witam, chciałbym zapisać ramki przychodzące do arduino po UART do jego pamięci. Najlepiej do tabeli char[64]. Wiem że należy posłużyć się wskaźnikami lecz w dalej nie wiem jak podejść do tego problemu. Z góry dzięki za pomoc.
 13. Rzeczywiście mój błąd, źle zaznaczyłem na schemacie. Jest to podzespół do line follower'a. Miał być to układ który sprawdzał czy robot nie zjechał z trasy a jeśli tak to odpowiednio skontrować. Czy w takim wypadku będzie on jechał ciągłym zygzakiem? Rzeczywiście trochę się łudziłem z pomysłem doprowadzenia do stanu takich samych napięć. Jednak jest jedna sytuacja kiedy świecą się obie, przy zasłoniętych fotorezystorach. Znajdują się w paśmie (źródło zasilania-1,5V) i wtedy palą się obie ( przy zbliżonych wynikach ale nadal nie jednakowych).
 14. Witam, mam kłopot z podanym komparatorem. Na załączonym niżej schemacie przedstawiłem sposób połączenia komparatora z układem. Ma on badać napięcie na fotorezystorach (R4 i R5). Potencjometr ma pomóc ustalić stan w którym na oba fotorezystory mają jednakowe oświetlenie. Problem polega na tym że nie mogę ustawić tego stanu zawsze tylko jedna z diod podłączonych do wyjścia układu jest zapalona. Wartośći: R1=R2=R6=1kOM R3=10kOM(potencjometr) Bat1=8V Przy testach zauważyłem że w stanach równości, jeżeli (A-)=(A+) na wyjściu A dioda się zapalała. Tak więc przy podłączeniu z schematu poniżej podłączając oba przewody na krzyż (A-)=(B+) i (A+)=(B-) chciał by oba LEDY były zapalone.
×
×
 • Utwórz nowe...