Skocz do zawartości

piter161

Użytkownicy
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O piter161

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Panowie przepraszam za zamieszanie, posiadam moduł z LM2596 regulowany. Jeśli to jest moduł to nic więcej nie będzie potrzeba gdy już ustawię to napięcie na 5V. Zgadza się? Na płytce są kondensatory, cewka i rezystory.
 2. Dziękuje za szybką odpowiedź. Akurat w domu mam tylko stabilizator 7805 i przetwornica step-down LM2596 tylko, że ona ma regulowane napięcie na wyjściu. I tutaj pytanie gdy ustawie sobie 5V na wyjściu gdy na wejściu będzie 11V to czy te 5V będzie na wyjściu gdy na wejściu będzie 14V?
 3. Witam. Czy stabilizator 7805ACV nada się do zrobienia ładowarki do telefonu na 5V? Miał by stabilizować napięcie z gniazda zapalniczki samochodowej. Na ładowarce sieciowej napisane jest 5.0V 0,7A. Czy trzeba będzie ograniczyć prąd ładowania czy komórka pobierze sobie tego prądu ile będzie potrzebowała? Z góry dziękuję za pomoc.
 4. Dzięki za pomoc z drganiami styków sobie poradziłem, ale mam teraz inny problem. Mianowicie chciałem zrobić takie urządzonko które będzie zliczać przejazdy do 5 i przy tym będzie odpowiednio gasić i zapalać odpowiednie diody. Program wczoraj napisałem tylko były problemy z tymi drganiami styków i nie kiedy przeskakiwało o 2 ale działało. Niestety nie zapisałem sketcha i dziś napisałem identyczny program ale nie działa. Gdy podłącze tylko kontaktron i oglądam liczby na monitorze to działa, a gdy ma zaświecać kolejne diody to nic się nie dzieje świeci się non stop pierwsza dioda. Program częściowo pochodzi z kursu forbota . Nie wiem jak napisać program aby liczył do 5 po czym wrócił do 1. #define LED_1 4 #define LED_2 5 #define LED_3 6 #define LED_4 7 #define LED_5 8 #define KONTAKTRON 2 volatile int przejazd = 0; void setup() { pinMode(LED_1, OUTPUT); pinMode(LED_2, OUTPUT); pinMode(LED_3, OUTPUT); pinMode(LED_4, OUTPUT); pinMode(LED_5, OUTPUT); pinMode(KONTAKTRON, INPUT_PULLUP); digitalWrite(LED_1, HIGH); digitalWrite(LED_2, LOW); digitalWrite(LED_3, LOW); digitalWrite(LED_4, LOW); digitalWrite(LED_5, LOW); attachInterrupt(digitalPinToInterrupt(KONTAKTRON), alarm, RISING); } void loop() { if (przejazd = 1) { digitalWrite(LED_1, HIGH); digitalWrite(LED_2, LOW); digitalWrite(LED_3, LOW); digitalWrite(LED_4, LOW); digitalWrite(LED_5, LOW); } else if (przejazd = 2) { digitalWrite(LED_1, LOW); digitalWrite(LED_2, HIGH); digitalWrite(LED_3, LOW); digitalWrite(LED_4, LOW); digitalWrite(LED_5, LOW); } else if (przejazd = 3) { digitalWrite(LED_1, LOW); digitalWrite(LED_2, LOW); digitalWrite(LED_3, HIGH); digitalWrite(LED_4, LOW); digitalWrite(LED_5, LOW); } else if (przejazd = 4) { digitalWrite(LED_1, LOW); digitalWrite(LED_2, LOW); digitalWrite(LED_3, LOW); digitalWrite(LED_4, HIGH); digitalWrite(LED_5, LOW); } else if (przejazd = 5) { digitalWrite(LED_1, LOW); digitalWrite(LED_2, LOW); digitalWrite(LED_3, LOW); digitalWrite(LED_4, LOW); digitalWrite(LED_5, HIGH); } } void alarm() { przejazd++; }
 5. Mam problem z kontaktronem w połączeniu z arduino. Chce aby arduino zliczało zwarcia kontaktronu i tak się dzieje tylko zamiast dodawać po 1 to niekiedy dodaje 2 lub 3. Domyślam się, że chodzi tutaj o drgania styków. Niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić. Za każda podpowiedź z góry dziękuję. Dopiero powoli uczę się programować a część kodu jest z kursu forbota. #define KONTAKTRON 2 volatile int ileRazy = 0; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(KONTAKTRON, INPUT_PULLUP); attachInterrupt(digitalPinToInterrupt(KONTAKTRON), sygnal, FALLING); } void loop() { Serial.println(ileRazy); //Wysłanie wartości zmiennej delay(500); } void sygnal() { //Przerwanie ileRazy++; }
 6. Rafi212, Jeśli myślę o tym co chcesz zrobić czyli o EHR, to pomyśl może również o szybkości poruszania tego silniczka.
 7. Mógł byś podać link do przekaźnika DPDT i przykładowego driverka? Z góry dzięki za pomoc.
 8. Przekaźnik DPDT chciałem kupić niestety w sklepie AVT nie maja go na magazynie. W innych sklepach ciężko coś znaleźć ze sterowaniem cewki na 5V. Dlatego chciałem zrobić to z tymi tranzystorami. A co jest nie tak z tranzystorem IRF1010E, że mam poszukać lepszego?
 9. Na razie nie mam do tego konkretnego zastosowania. Ale obroty mają być regulowane przez sygnał PWM, myślałem że ta płytka drukowana będzie dobra. Płytka uniwersalna nada się do zrobienia takiego układu? Tych plastikowych kostek bym nie lutował tylko bezpośrednio kabelki do płytki. Za każdy podsunięty pomysł będę wdzięczny.
 10. Chce kupić taką płytkę (chodzi o samą płytkę której cena wynosi 8zł) rezystory, tranzystory wykorzystam swoje. Z tego co czytałem to będę musiał po cynować lub przylutować do tej płytki miedziany przewód gdy będę przekraczał 5A. Przełączanie będzie na poziomie max 1raz na 2sekundy. Czyli para IRF 1010E oraz 4905 będzie dobrze ze sobą dobrana? Czy może jakiś inny tranzystor z kanałem P lepiej by się nadawał? Jestem początkującym, jeśli chodzi o elektronikę.
 11. marek1707, Mostek będzie współpracował z silnikiem od wycieraczek z samochodu, na razie bez obciążenia. Silnik 12V, prąd nie powinien przekraczać 15A gdyby już był wykorzystany w jakimś projekcie. Kontrolę nad wszystkim będzie sprawowało Arduino. Chciałem tylko zapytać czy dobrze dobrałem parametrami te 2 tranzystory.
 12. Mam pytanie. Posiadam tranzystory IRF1010E chciałbym zrobić z tymi tranzystorami mostek H, czy Tranzystor IRF4905 będzie dobry? Nie chciał bym kupić złego tranzystora z kanałem P.
 13. walekmocy, Jeśli można wiedzieć do jakiego ciągnika chcesz wprowadzić takie udoskonalenia? Tak jak pisał Marek obroty silnika mógł byś mierzyć i z tego obliczyć prędkość WOM. Tylko została by do pomiaru prędkość kół, tutaj w zależności od biegu te prędkości są różne.
 14. Jeśli coś kupię to napiszę co i jak.
×
×
 • Utwórz nowe...