Skocz do zawartości

Admek69

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Admek69

  1. Wpadłem na ten pomysł i wszystko ok, ale czy w programowaniu jest też to tak stosowane? Chodzi mi czy jest taka funkcja która za to jakoś odpowiada? Chce wiedzieć na przyszłość
  2. kurcze w sumie robiłem to wczoraj i wykorzystałem tą funkcje Ale miałem problem, żeby to tak jak by zanegować. Że gdy potencjometr jest na 0 to dioda na maks. Też idzie to tą funkcją?
  3. Witam. Niedawno zacząłem przygodę z Arduino, już kilka układów przetestowałem. Jednak zatrzymałem się na jednym, a mianowicie wiem jak zrobić aby dioda była zależna od potencjometru. Jednak nie wiem jaką funkcję użyć, aby jasność diody była od niego zależna. Jeżeli mam potencjometr na 0 to dioda zgaszona, jeżeli potencjometr na 1/2 zakresu to dioda świeci na 1/2 swoich możliwości i jeśli potencjometr na maks zakres to dioda też. Oczywiście przekręcanie potencjometru w drugą stronę powoduje gaśniecie diody. Nie wiem z jakiej funkcji skorzystać, wydaje mi się że zwykłe if nie wystarczy;/ Potrafię zrobić zwykle wypełnienie diody bez potencjometru, ale z już nie bardzo. Jest jakaś funkcja która przypisuje wejście na wyjście? Bardzo proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...