Skocz do zawartości

ArczerMX

Użytkownicy
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O ArczerMX

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Podobieństwo do UART bywa mylące. MISO powinno zostać skonfigurowane na pinie PA6, natomiast pin PA3 jest podpięty pod RX z UART. Ten sam błąd pojawia się w następnej części części kursu.
 2. Który język programowania zostanie użyty w kursie?
 3. Witam Czy ćwiczenia z kursu będzie można wykonywać również na Raspberry Pi Zero W? Jak duże są różnice w programowaniu między Pi 3 i Zero? Rozważam zakup waszego zestawu elementów (zestaw 3) oraz dodatkowo Pi Zero. Czy takie połączenie ma sens dla osoby która nigdy wcześniej nie miała styczności z komputerami jednopłytkowymi, i chciała by zacząć od waszego kursu?
 4. Problem rozwiązany. W ustawieniach linkera wystarczy zmienić opcje z --specs=nosys.specs na--specs=rdimon.specs
 5. Przy próbie budowania programu wypisuje mi taki komunikat: Zauważyłem że program działa tylko jeśli w wykładniku są liczby 1 lub 2. Wpisanie do wykładnika jakiejkolwiek innej liczby (nawet całkowitej (np. 3)) powoduje pojawienie się tego samego błędu.
 6. Nie w tym problem. Program działa ładnie kiedy w wykładniku są liczby całkowite np. 2. Ale kiedy wpisuje tam ułamek to przestaje się on kompilować.
 7. Cześć, W jaki sposób można podnieść zmienną do potęgi 0.19? Próbowałem już z funkcją pow(), np: wynik = pow(zmienna, 0.19) Program nie kompiluje się. Wpisanie w wykładniku liczby 19/100 równierz nie rozwiązuje problemu. Istnieje funkcja która by obsłużyła taki typ wykładnika? Z góry dzięki za pomoc.
 8. j Dane oparłem na swoich obliczeniach. Silnik zasilany był z trzech cel NiMH (każda 1.2V i 1500mAh), wystarczało to na jakieś dziesięć miniut (1/6h) pracy na stałych obrotach, bez obciążenia. 1,5Ah : 1/6h = 9A Nie zamierzam regulować obrotów, ma działać na zasadzie włącz/wyłącz.
 9. Cześć, Mam akumulator 12V, z którego będę zasilał silnik pracujący z napięciem 3V. W takim przypadku trzeba obniżyć napięcie, czy wystarczy zmniejszyć natężenie prądu? Jaki jest najlepszy sposób obniżenia napięcia na silniku, mając na uwadze to, że pobiera on około 10A?
 10. Cześć, Zacznę od tego że używam płytki Nucleo STM32F103RB, SW4STM32 na Eclipsie oraz generatora STM32CubeMX. Wracając do tematu. po aktualizacji bibliotek STM32CubeF1 do wersji 1.4.0 pojawił się problem z komunikacją między płytką a komputerem. Mianowicie, po wgraniu na płytkę projektu wygenerowanego w CubeMX, płytka odmawia komunikacji. W debugerze wyskakuje komunikat: "Error: JTAG Failure -4" i nie można wtedy z poziomu debugera np. zrobić pauzy, nie da się również połączyć z płytką przez STMStudio. Dodam że program na mikrokontrolerze działa poprawnie, a projekty generowane kilka miesięcy
 11. Taka hipotetyczna sytuacja: Jeśli mamy baterie 5V i mikrokontroler który do pracy potrzebuje napięcia 3,3V. To gdy podłączymy szeregowo np. diodę na której osadzi się napięcie 1,7V, to na pinach zasilania mikrokontrolera będzie napięcie 3,3V i układ będzie działał poprawnie?
 12. Pytania do przykładu z mosfetem. Jaka jest różnica między rezystorem podłączonym szeregowo do tranzystora, a podciągniętym do masy (ta jak na poniższym rysunku)?
 13. Witam, Do sprzedania oryginalna płytka od ST. W idealnym stanie, mały przebieg, silnik igła, pali na dotyk. Ogólnie polecam. Cena: 50 zł. Mogę wystawić na Allegro lub Olx. Charakterystyka modułu
 14. Dzieki za odpowiedź Docelowo ma to być kontroler do silników bezszczotkowych. Chcę sterować sześcioma mosfet'ami z częstotliwością 1KHz. Każdy tranzystor na osobnym kanale, a "przesunięcie" między kolejnymi kanałami to 1/6 ARR. Zastanawiałem się nad wykorzystaniem dead time'a lub trybu "center aligned", ale nigdy wcześniej nie używałem ich i nie jestem pewien jak one działają.
 15. Nie, ale ponowna instalacja eclipsa rozwiązała problem.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.