Skocz do zawartości

cone

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez cone

  1. Jeśli mogę coś zasugerować, to w tym rozdziale przydałby się schemat płytki stykowej. Ja jako osoba kompletnie zielona z elektroniki nie miałem bladego pojęcia jak są prowadzone poszczególne linie, znalazłem to dopiero googlując co znacząco rozjaśniło mi sytuację.
  2. Tak, z podłączonym obciążeniem. Mierząc na samej baterii i tak mam ok 8,7 V. PS. Link poprawię jutro, nie mam dostępu do komputera.
  3. Witam Na wstępie - dzięki za kurs ! Natomiast wykonuję właśnie część dotyczącą potencjometru i wynik obliczeń bardzo odbiega od rzeczywistości. Wartości jakie otrzymałem po żłożeniu układu: Uzas = 8,63 V (wogóle nie bardzo rozumiem dlaczego mam tylko tyle, dopiero drugi raz przysiadłem do zabawy z kursem i spadłoby naładowanie baterii aż o prawie 1 V?) R1 = 1,65 kOhm R1+R2 = 4,17 kOhm Z wyliczeń wynika, że napięcie na rezystorze "regulowanym" powinno być 3,41 V, natomiast pomiary wykazują mi 5,47 V. Skąd taka rozbieżność ? Poniżej mój schemat - napięcie mierzę między białym a czerwonym przewodem.
×
×
  • Utwórz nowe...