Skocz do zawartości

eksio

Użytkownicy
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez eksio

 1. Jak dla mnie bez problemu dokładność 5 minut jest, dodać przy wyświetleniu twenty->five i po problemie
 2. Tak, każda masa jest połączona se sobą. Co do vin-jest to wejście połączone z gniazdem zasilania zewnętrznego, które idzie na stabilizator 5V, czyli musi byc tam podane napięcie 7-12V. 5V i 3.3V to zasadniczo wyjścia umożliwiające "podebranie" napięcia z płytki(mając równe 5V można także podlaczyc zasilanie do pinu 5V).
 3. Zrozum, że nie wiedząc na jakim napięciu i jaki prąd pobiera silnik nie jest nikt w stanie ustalić co Ci jest potrzebne... W pierwszym poście nie napisałeś nic o tym, ze to złożyłeś i działa, a mała siła to rzecz mocno względna jak już było wyżej pisane. Jakie napięcie i jaki prąd? To podstawa. Ogarnij kurs elektroniki, kurs RPi i sam napisz skrypt do tego. Takie drzwiczki to raczej coś więcej niż silnik i malina, chociażby krańcówki. Poza tym z czego chcesz zasilać samo Raspberry? Poczytaj o Cron'ie. Dobrze by było, jakbyś podał budżet jaki na to możesz przeznaczyć
 4. Nie zrobi różnicy, zakladajac, ze uzywasz UNO-Atmega328 albo Leonardo-Atmega32u4 pracują w zakresie 4.5-5.5V przy 16MHz,
 5. generalnie LEDy się mogą uszkodzić od za dużego prądu, co spowoduje przegrzanie i uszkodzenie, przy diodach większej mocy uszkodzenie może być spowodowane brakiem chłodzenia(przegrzanie), nic poza tym nie przychodzi mi do glowy.
 6. Co do pytania Można porostu mierzyć prąd pobierany przez żarówkę(jak nie jest pobierany to jest przepalona), tylko no... z tego co wiem w dzisiejszych sygnalizatorach używa się LED'ów(tu raczej nie ma problemów z przepalaniem). W dzisiejszych czasach tak, a właściwie trochę więcej, niż tylko 1 mikrokontroler, przy "inteligentnych" skrzyżowaniach jest stosowane wiele czujników, na podstawie, których jest ustalany czas danego sygnału dla danego kierunku. To tak w mocnym skrócie. Przy zwykłych można to zrobić chociażby na mikrokontrolerze(prostota konfiguracji), a całość to włączanie i wyłączanie poklei odpowiednich świateł(jak to możne być zrobione?np. mikrokontroler->tranzystor->sygnalizator).
 7. @deshipu nie pamiętam jaki dokładnie to był program, ale coś w stylu VNC. @elvis co do sterowników są problemy, jeszcze sprawdzę, czy przypadkiem nie usunąłem pliku, ale u mnie nie da się kompilować sterowników(karta wifi).
 8. Z góry przepraszam za odkopanie. @deshipu, @Elvis, @dejav, @BlackJack 1.producent daje możliwość zakupu radiatora do niego. 2.jest możliwość obsługo trybu graficznego(v-serwer chyba)-testowane, ale że nie używane odinstalowany Co do temperatury to z radiatorem bez mocnego obciążenia ma 48-52 stopni(radiator+obudowa), a linux ma ustawionego max temperaturę na na 80 stopni.
 9. Cześć! Może nie doczytałem, ale nie podałeś dość ważnej rzeczy, czy robisz sterowanie przewodowe, czy bezprzewodowe. Przy przewodowym wykrywasz, w którą strone jest wychylony i ustawiasz pwm'a na silniki. Wszystko zrobisz na if'ach. Jak masz wychylony na prawo to odczytujesz jak bardzo i dopasowujesz do(8 bitowego?) pwm'a i tak robisz z każdym kierunkiem, a jak potrzeba do tyłu to jeszcze odpowiednio wysyłasz sygnały do mostka. if(prawo>=1) digitalWrite(3, LOW);//sterowanie mostkiem(kierunki silnika) digitalWrite(4, HIGH); analogWrite(5, prawo);//Prędkość na silnik analogWrite(6, prawo); Masz uproszczony przykład jak to można wykonać. prawo to zmienna, której wartość to odpowiednio wyskalowane wychylenie joysticka.
 10. Cześć! Poruszyłeś wyżej problem wagi, a nic nie powiedziałeś na temat rozmiarów. Jak chcesz zrobić takich wymiarów jak projekt, który podałeś to będzie bardzo ciężko to wykonać. A jak zrobisz większe to bez problemu zrobisz tak, że nawet będziesz miał naddatek ciągu. PS: Chodzi o problem z wykonalnością jeżeli chodzi o mechanikę.
 11. Programista3, jeżeli chcesz coś lepszego, ale niestety 4x droższego to masz Intel Edison. Na pewno jest to mocniejszy układ i co ważne możesz pokombinować i na usb głośniki podłączyć, a złącze na kartę SD masz już gotowe. Rozważ opcje oferowaną od Intela. Ale jak chcesz to poszukaj sobie coś od Atmela z odpowiednimi parametrami i do tego programator. PS: Możesz programować w arduino ide Intela.
 12. A działa Ci jakikolwiek program z użyciem Serial'a? Jeżeli nie, to działa Ci jakikolwiek program?
 13. Nie jestem pewien, ale chyba nie zaprogramowałeś go, spróbuj jeszcze raz. Był chyba problem z połączeniem.Pozatym jak używasz Arduino 101 to masz przełączoną płytkę na w/w?
 14. dawid_s, po otworzeniu monitora arduino się restartuje. Nie trzeba nic kombinować. W sumie dziwne, że nie działa. PS: Poza tym możesz: 1. Otworzyć monitor. 2. Zaprogramować. i też działa.
 15. odczytujesz do stringa i robisz tak: int a = string.toInt(); Zresztą polecam poszukać samemu trochę.
 16. Zacznijmy od 0. Masz podłączony do dobrych pinów przycisk i diodę? Co do uartu, ten program Ci nie działa? void setup(){ Serial.begin(9600); //Ustawienie prędkości transmisji Serial.println("Witaj na Forbocie!"); //Jednorazowe wysłanie tekstu } void loop() { delay(5000); Serial.println("Minelo 5 sekund!"); //Wysyłanie w pętli } Wgrywasz to, czekasz, aż cały pasek przejdzie i otwierasz monitor szeregowy i powinno działać.
 17. stachu789, wsumie nie wiem dlaczego tak jest ale przypuszczam, że to jest tylko dla kompilatora. Po prostu gdy porównujesz "==" to ma się tylko i wyłącznie równać, ale zawsze masz "<=", czy ">="(oczywiście jest też porównanie "<" i ">")Te argumenty używa się w warunkach(if, while, itd...) A "=" służy do wpisania danych do zmiennej.
 18. Michal123, jest błąd ponieważ chcesz wsadzić ciąg znaków do zmiennej przeznaczonej do zapisu liczby.
 19. dawid_s, napisałeś program który: 1.Czeka na stan LOW na pinie 7 i wystawia stan HIGH w tym czasie (i to się zapętla). Gdy wyjdzie z while 1: 2.Czeka na stan HIGH na pinie 7 i wystawia stan LOW w tym czasie na 10. Poza tym gdzie masz else? void setup() { pinMode(10, OUTPUT); //Dioda czerwona pinMode(7, INPUT_PULLUP); //Przycisk digitalWrite(10, LOW); //Wyłączenie diod } void loop() { if(digitalRead(7)==LOW) digitalWrite(10, HIGH); else digitalWrite(10, LOW); } Jeżeli dobrze rozumiem to tak powinno to być zrobione.
 20. Ciekawa konstrukcja, on był może na ostatnich zawodach w Krakowie i występował w kategorii freestyle?
 21. wn2001,możesz podać link do silników?
 22. Treker, dokładnie! Niby jestem od dziś, ale czytam forbota od.....
 23. Chodzi o minimalną ilość postów do wzięcia udziału
 24. riddyk, z tym, że śrubki w woreczkach itp. Silniczki, szczególnie większe w gąbkę, czy coś w tym stylu.
×
×
 • Utwórz nowe...