Skocz do zawartości

Kaczy

Użytkownicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O Kaczy

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 04.03.1991

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gniezno
 • Zawód
  Programista OSN
 1. Kiedy uzbieram funduszę, ogarnę sytuację i złożę pierwszą drukarkę z gotowego projektu
 2. Ten projekt jest tymczasowo wstrzymany. Gotowe Prusy kosztują około 1000zł.
 3. Rzeczywiście, jedno z połączeń musiało być luźne, wyciąłem złączkę i przylutowałem kable bezpośrednio, działa. Dzięki.
 4. Hmm ciekawe. A jak mierzysz rezystancję cewek to ten uszkodzony nie różni się niczym od tych działających? Na jednej cewce pokazuje 2 Ohmy, na drugiej 20. Na działających silnikach obie cewki pokazują około 2.
 5. Tak, sprawdziłem, podłączone są poprawnie, co do uszkodzenia sterownika, na zupełnie nowym dzieje się dokładnie to samo, zaraz sprawdzę jak to wygląda z innym silnikiem. EDIT: Wygląda na to, że jeden z silników jest uszkodzony, na innym wszystko działa poprawnie.
 6. O jakim napięciu mówisz? Zasilania sterownika silnika krokowego? Nie, o napięciu wyjściowym na silnik (regulowanym na samym sterowniku).
 7. Po długim czasie dotarła do mnie prawie cała elektronika, udało mi się konfigurować rampsa, ale mam problem ze sterownikami (DRV8825), przy silniku nema17 działa wszystko poprawnie, przy nema 23 tworzy się problem, standardowo ustawione napięcie (ok 1.7V) powoduje skoki lewo-prawo silnika, zamiast ciągłej pracy, po podniesieniu do 1.76V (zalecane na tabliczce znamionowej) silnik przy dużym posuwie działą, na wolnym skacze, a gdy trzyma to piszczy. Co może być tego powodem? EDIT: Gdzieś umknęła mi informacja, że to napięcie muszę podzielić przez 2, po dokonaniu tego silnik nadal nie pracuje poprawnie. W jedną stronę (na +) kręci się ciągle, natomiast w drugą (na -) najpierw kręci się na plus, następnie w poprawną stronę, co można zaobserwować na tym filmiku:
 8. Tak, napinanie mam zamiar zrobić właśnie za pomocą otworów fasolkowych, większość elementów będzie obrabiana na przystosowanych do tego maszynach (cięcie wodą, frezowanie czy też toczenie). Pasek wykorzystywany będzie GT-2 wzmacniany splotem. Co prawda nie znalazłem noty katalogowej, więc korzystam ze standardowych rolek dla GT-2 właśnie.
 9. Po dość długiej przerwie spowodowanej nadmiarem pracy, oczekiwaniem za silnikami oraz poszukiwaniem pewnych informacji (tu dziękuję użytkownikowi marek1707 za pomoc) udało mi się w końcu zabrać za rysowanie. Wiele nie zrobiłem, ale oto jak prezentuje się drukarka aktualnie:
 10. Czy Nema23 będą w stanie przeciągnąć stół oraz ekstruder po tych prowadnicach? Są sztywniejsze, jednak przez to potrzeba więcej siły, aby to ruszyć. EDIT: Ze względu na użycie prowadnic, chcę oś Z ograniczyć do jednego silnika. [ Dodano: 29-03-2016, 18:16 ] Pierwsz rysunki bryłowe, póki co odstęp między stołem a podstawą jest duży, zmniejszy się jak tylko dobiorę i pomierzę silniki. Jeśli projekt się sprawdzi i będą zainteresowani, umieszczę na forum wszystkie rysunki, pliki bryłowe oraz złożenia.
 11. Witam! Chciałbym zbudować swoją pierwszą drukarkę 3D. Niestety praca będzie długoterminowa, ale chciałem się poradzić w kilku kwestiach ekspertów ZAŁOŻENIA: - System RAMPS 1.4, - Konstrukcja bramowa Aluminiowa, - Wykorzystanie Prowadnic z szyną profilową HIWIN HGW15CC (Dla osi Z) oraz HIWIN EGH20CA (Dla osi X oraz Y), - Obszar roboczy 400x400x250, ZAGADNIENIA: - Opierać napęd o śruby trapezowe czy paski? - Jakich silników użyć? - Jakie zapewnić zasilanie? Ze względu na pracę wstępny projekt drukarki przedstawię w ciągu kilku dni. Dziękuję za wszelkie uwagi oraz sugestie.
 12. Tutaj podczas wyświetlanie "RDY" dodajesz zmienną "zmiana" do zmiennej "wypelnienie (0+1=1) Przez co skrypt wykonując się dalej widziw wypelnienie = 1 zamiast 0.
×
×
 • Utwórz nowe...