Skocz do zawartości

Luny

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Luny zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 11 lipca 2016.

Treści użytkownika Luny zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

14 Dobra

O Luny

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 11.06.1995

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Luny

  2Weak4U

  @Wasp Szczerze mówiąc to nie wiem. Z punktu widzenia robotyki to najlepiej mieć koła o nieskończenie małej szerokości Jeśli szerokość opon będzie zbyt duża to robot może mieć większe problemy z obracaniem się (większe tarcie w ruchu obrotowym). Jeśli chodzi o przyczepność przy przepychaniu to sądzę, że węższe opony mogą tu działać delikatnie na niekorzyść, ale tylko jeśli są na prawdę wąskie ( na przykład: Link do Botlandu ). Ja bym na pewno nie projektował kół szerszych, niż te które używałem do tej pory. Jeśli chodzi o średnicę to też za wiele nie powiem, bo tu trzeba brać pod uwagę,
 2. Luny

  2Weak4U

  @Wasp Pług jest wykonany z dosyć miękkiej stali, albo po prostu zwyczajnej, więc dosyć łatwo się w nim wierci. Nie pamiętam skąd dokładnie je zamawialiśmy, ale to jest ten produkt: LINK . Na ten moment mogę powiedzieć, że te ostrza były fajne na początek, ale jeśli ktoś planuje dłuższą przygodę na arenie minisumo to warto pomyśleć o innym materiale. Noże węglikowe dosyć szybko się kruszą i przez to tracą swoją ostrość. Z drugiej strony nie są bardzo drogie i łatwo je powiercić pod swój projekt. Troszeczkę więcej szczegółów dotyczących noża można znaleźć w moim raporcie z budowy moje
 3. Mam wrażenie, że w Minisumo był jakiś przestój, gdy starsi zawodnicy przestali już jeździć na zawody, a młodych brakowało. Na szczęście coraz częściej widać nowe konstrukcje i jest szansa na to, że powoli ilość i jakość robotów w tej kategorii wzrośnie.
 4. Zarzucałem słabą organizację zawodom w Warszawie (Robomaticon) przez nieogarnięcie wielu tematów rok temu i kilku w tym, ale zdecydowanie zawody w Poznaniu przejmują niechlubną palmę pierwszeństwa. Nie polecam. Argumenty z grubsza takie jak kolegi wyżej. Zawody zorganizowane tragicznie. Najlepsze na nich było jedzenie i zawodnicy.
 5. Mam tylko jedno pytanie: Minisumo+ ?? Que? Pomysł sam w sobie dziwny, ale najbardziej mnie martwi, że walki będą na ringu 77 cm. Już dla zwykłych minisumo ten ring jest trochę ciasny.
 6. Super pomysł! Najlepiej zrobić to po zawodach lub tak jak mówi kolega rusin, następnego dnia.
 7. Luny

  2Weak4U

  Lukaszm, nie pamiętam dokładnie, ale to była kwestia miesiąca lub odrobinę więcej, jeśli chodzi o samo projektowanie. Rozmowy o koncepcji na robota zaczęliśmy parę dni wcześniej. Oczywiście później, po zbudowaniu robota, nadal są przy nim rzeczy, które można dorobić / poprawić.
 8. Luny

  2Weak4U

  Lukaszm, część obrysu wstawialiśmy na Dwgs.User, a część na Edge.Cuts. Jeśli chodzi o termotransfer to nie było z nim dużych problemów. Płytka wyszła dobrze bodajże za pierwszym razem. Używaliśmy wytrawiarki z bulbulatorem i kontrolą temperatury. Poniżej wrzucam zdjęcia jak to wyglądało po wytrawieniu i inne ujęcie w samym robocie:
 9. Luny

  2Weak4U

  Lukaszm, jest metoda importu plików dxf. Importowana płytka wyglądała tak (bez wymiarów):
 10. Luny

  2Weak4U

  Mechano w nowym robocie, a właściwie jego prototypie, mam obudowę wycinaną dremelem zamontowanym zamiast głowicy w drukarce 3D, też polecam
 11. Luny

  2Weak4U

  Węglik nie był robiony na zamówienie, jest dostępny normalnie do kupienia jako nóż do strugarek, koszt z wysyłką 80 zł Jeśli chodzi o kruchość to tak, zdarzają się czasem, ale rzadko, przypadki odprysków na rogach pługu, ale zdarza się to rzadko, a wybraliśmy go ze względu na jego ostrość.
 12. Cześć! Jako że już po sezonie to postanowiłem opisać tu moją i mateuszm konstrukcję. Robot powstał w ramach rekrutacji do koła naukowego robotyków KoNaR i debiutował na Robotic Arenie 2015. Był to nasz debiut w konstruowaniu robotów, ponieważ wcześniej żaden z nas tego nie robił. Mechanika Głównym założeniem mechaniki robota było wykorzystanie w pełni maksymalnej dopuszczalnej masy oraz skupienie jej w podstawie. W osiągnięciu tego celu pomógł nam projekt Autodesk Inventor, w którym to został wykonany szczegółowy projekt robota uwzględniający wszystkie drobne elementy mechaniczne.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.