Skocz do zawartości

LeOn_85

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O LeOn_85

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  warszawa
 1. I wszystko jasne dzięki wielkie tak w ogóle Arduino wymiata
 2. HEJ mam pytanie... Pętla void loop() { while (digitalRead(7) == LOW) { //Jeśli przycisk jest wciśnięty digitalWrite(10, LOW); //Czerwona wyłącz delay(1000); digitalWrite(10, HIGH); //Czerwona włącz delay(1000); } } Zachowuje się tak samo jak pętla void loop() { if (digitalRead(7) == LOW) { //Jeśli przycisk jest wciśnięty digitalWrite(10, LOW); //Czerwona wyłącz delay(1000); digitalWrite(10, HIGH); //Czerwona włącz delay(1000); } } Czyli jednak można migać diodą z pomocą pętli if?? __________ Komentarz dodany przez: Treker Kod programu, dla lepszej czytelności, należy umieszczać w tagach . Proszę to poprawić.
 3. Ktoś kiedyś powiedział, że do odważnych świat należy więc Treker może masz jakiś kod rabatowy do botlandu??
 4. Ten rezystor wszystko mi wyjaśnił teraz jeszcze pora na tyrystory
 5. Z tym się zgodzę, w układzie jest idealnie... Jednak jakby rozpatrywać układ tylko do komparatora to dla laików może to być to niezrozumiałe możesz mi również wytłumaczyć schemat wewnętrzny komparatora?? Niezbyt rozumiem czemu gdy U+ [ Dodano: 10-05-2016, 19:07 ] AAA, jeszcze jedno, może zrobisz artykuł o falownikach??
 6. Witam wszystkich. Po pierwsze, chciałbym pogratulować Trekerowi strony, super sprawa. Masz dar. Tak trzymaj, dzięki Tobie pojąłem więcej zagadnień z elektroniki niż w szkole. Jednak mam kilka pytań w sprawie komparatorów. Na początku artykuły wyjaśniasz jego działanie, czyli kiedy pojawia się stan wysoki, a kiedy niski. Jednak w Twoich doświadczeniach nie umiem czegoś zrozumieć... Przyjmijmy układ bez histerezy, kiedy zwiększasz rezystancję potencjometru do góry, wówczas napięcie wyjściowe dzielnika na wejściu nieodwracalnym komparatora zwiększa się do momentu, gdy będzie przewyższało napięcie na wejściu odwracającym. Wówczas wg. tego co napisałeś na samym początku, na wyjściu komparatora powinien pojawić się stan wysoki czyli ok 6V. Czyli dioda nie powinna świecić, a jednak jest zupełnie inaczej.
×
×
 • Utwórz nowe...