Skocz do zawartości

RaV

Użytkownicy
 • Zawartość

  243
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

RaV wygrał w ostatnim dniu 3 sierpnia 2011

RaV ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

35 Bardzo dobra

O RaV

 • Ranga
  5/10

Informacje

 1. Dzięki za rady Sprawdziłem omomierzem połączenia. Masa jest zwarta z masą, a diody z + zasilania. Z diodami LED działa bez problemu. Sprawdziłem też innym egzemplarzem ULN2803, też nie działa. Czy możliwe jest że wina leży w wyprowadzeniach mikrokontrolera? Rozważam pocięcie płytki i dolutowanie do innych. --------------------------------- Rozwiązane, jednak popsute ULN2803, miałem w swoich zbiorach dwa zniszczone egzemplarze, z 3 działa... Bardzo dziękuję za pomoc
 2. Buduje sterownik 3 silników krokowych oparty o stm32 oraz układy ULN2803 (po jednym na każdy silnik). Dwa działają bez problemu, natomiast z jednym występuje dziwny problem: przy odłączonym silniki wyjścia zachowują się normalnie: dla stanu niskiego jest 0V dla wysokiego około 3V, natomiast gdy podłącze silnik napięcie na pinie wzrasta do 0,5V co już powodóje zmianę stanu wyjść ULN2803. Czy macie pomysł czym może być spowodowane takie zachowanie?
 3. Szukam kursu/przykładowego programu obsługi USB HID na mikrokontrolerze stm32f103c8.
 4. Szukam sklepu internetowego, który oferuje rezystancyjne panele dotykowy o przekątnej co najmniej 10 cali.
 5. Ale jak sterować takim napędem? Wirująca pralka porusza się dość losowo.
 6. Szukam dokumentacji transoptora szczelinowego z drukarki HP przedstawionego na zdjęciu: Układ ma sześć wyjść.
 7. Własnie nie mogę ich znaleźć, a L293D jest tani i łatwo dostępny. Jaki driver byś polecał?
 8. Czy L293D nadaje się jako driver MOSFETów w mostku H?
 9. Czy używał ktoś może przejściówki http://www.harbaum.org/till/i2c_tiny_usb/index.shtml ? Przy podłączeniu do PCF8574 działa świetnie, natomiast jak próbuje podłączyć ATmege88 dostaje komunikat: "Error: Adapter does not have SMBus send byte capability" z czym może być związany ten błąd?
 10. Czy AVR zasilanego z 5V można podłączyć bezpośrednio do magistrali I2C pracującej na 3,3V, czy wymagany jest jakieś dopasowanie napięć?
 11. http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Zycie-na-Marsie-znalezlismy-juz-dawno,wid,14806826,wiadomosc.html?smg4sticaid=6ef0c Tytuł może zbyt optymistyczny w porównaniu do reszty artykułu.
 12. Dzisiaj około godziny 7:30 (czasu polskiego) „Curiosity” pomyślnie wylądował na Marsie. Więcej informacji można znaleźć na stronie misji Pierwsze zdjęcie przesłane przez łazika przedstawia jego cień na tle powierzchni czerwonej planety:
 13. Jeśli powstał już leksykon to może można by go rozszerzyć jeszcze o angielsko-polski i polsko-angielski słownik techniczny?
×
×
 • Utwórz nowe...