Skocz do zawartości

hashpl

Użytkownicy
 • Zawartość

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez hashpl


 1. Witam. Czy można pominąć tutaj opcje programowania, Dodać moduł NRF24l01 ? Chciałbym zrobić załączanie i rozłączanie pieca CO ale z pokoju i z kotłowni. Przy rozpalaniu załączam piec oczywiście z kotłowni przyciskiem który załącza przekaźnik 230 V (załacza się zasilanie sterownika pieca CO). Mierzę temperaturę i wysyłam ją do odbiornika który mam w pokoju. Gdy zauważę że w piecu się już wypala (żeby nie schodzić do kotłowni) chciałbym móc wyłączyć piec (przekaźnik) z pokoju. W razie gdyby nie działał odbiornik w pokoju chciałbym mieć możliwość załączania i rozłączania pieca równiez z kotłowni. Robił ktoś coś takiego na 2 arduino ?

   


 2. Rozumiem. Ja chciałbym ogólnie zobaczyć schemat twojego podłączenia i przełączanie za pomocą przekaźnika i kondensatorów. Dasz radę narysować ten schemat? Bardzo by mi pomógł. 

  Moduł tp4056 znam i używam. Chciałbym taki układ jak ty że przełącza się przy zaniku napięcia sieciowego. 


 3. Witam. Super projekt. Miałbym wielka prośbę. Mógłbyś podesłać schemat zasilania? Chodzi mi o to przełączanie (+kondensatory) między zasilaniem z sieci a bateria np 18650 li ion. Szukam od dłuższego czasu dobrego rozwiązania. 


 4. Witam. Posiadam na sprzedaż ogniwa wyjęte z baterii od laptopa Asus, Lenovo, Dell, Hp, Sony.

  Sprzedaje ogniwa tylko ze zamierzoną pojemnością. Nie kupujesz ogniw w ciemno.

  Niestety nie jestem w stanie zmierzyć rezystancji wewnętrznej. Mierze tylko pojemność ogniw które po wyjęciu z baterii mają napięcie nie mniejsze jak 3,6V.

  Ogniwa po wyjęciu z baterii miały napięcie w granicach 3,6-4V. Zostały naładowane do napięcia ok4,2v a następnie rozładowane do minimalnego napięcia (pod obciążeniem) 2,9v. Ogniwa rozładowywane były modułem ZB2L3. Początkowy prąd rozładowania to 1A a końcowy ok 780mA. Pojemność ogniw pokazana na zdjęciach. Sprzedaje najlepiej komplety po 6szt. Napięcie do transportu ok 3,7V. Mogę je naładować lecz do przechowywania nie zaleca się wyższego napięcia.

  Cena i pojemność ogniw na zdjęciach.

  Ogniwa jeszcze nie jednemu posłużą np do zasilania modeli RC, Arduino czy latarek.

  Możliwa wysyłka listem ok 9zl w zależności od ilości ogniw.

  Masz pytania pisz. Możliwa negocjacja ceny przy większej ilości.


 5. Cześć. Jestem początkujący. Może mi ktoś powiedzieć jak dobrać tranzystor do sterowania np silnikiem który pobiera przykładowo 8A lub do sterowania paskami LED. ? Jaki dobrać tranzystor(mosfeet) aby móc nim sterować za pomocą Arduino (5V)? Wiele razy przewija się w internetach mosfeet IRFZ44N. Czym się kierować przy doborze tranzystora? Czytam datasheet ale nie bardzo wiem który parametr jest najważniejszy dla mnie prócz mocy. Wiem że musi być odpowiednie napięcie żeby mosfeet zaczął przewodzic i tu mam problem. Pomoże ktoś jak czytać te noty katalogowe?


 6. marek1707 dzięki. Chciałem to wiedzieć żeby wiedzieć mniej wiecej na jak długo wytrzyma mi zasilanie 18650. Powiedz czy zasilanie arduino i modułu nrf jednym pakietem a sam mostek + silniki (podczas obciążenia ok 1A) drugim pakietem to lepsze rozwiązanie ?? (masy połączone razem ? )

  Ogniwa mam z odzysku. Przy prądzie rozładowywania pojemność ok 1600-1700 mAh. Połącze w pakiety żeby prąd rozładowania był większy. Dobrze myślę ??

  Przykładowo jeżeli moduł tb6612fng bierze powiedzmy 50uA a silniki w szczycie każdy po 1A to łączny pobór z ogniwa będzie 50uA+2 A ??


 7. Ja może z innej beczki. Chciałbym sie dowiedzieć jaki będzie pobór prądu przez arduino, podłączony do niego sterownik TB66FNG, dwa silniki "silnik 65x26mm 5V z przekładnią 48:1 - ◦Pobór prądu: ok. 180 mA" oraz moduł nRF24L01 ??

  Jak to obliczyc ?? Podłączyć wszystko uruchomic i między zasilanie arduino wpiać multimetr ?? Jestem zielony dlatego pytam jak wyliczyć "mniej więcej" pobór prądu.


 8. Witam. Posiadam na sprzedaż 4 dwukanałowe sterowniki silników DC TB6612FNG. Sterowniki są nowe, posiadają przyludowane goldpiny. Moduł dla bardziej wymagających silników. Mocniejszy od L293 oraz L298.

  Opis

  Mostek H TB6612FNG jest wydajnym sterownikiem silników w małej obudowie SSOP24. Sterownik posiada mostek H oraz podwójne wyjścia pozwalające obsługiwać dwa silniki. Wyjście sterownika może być obciążone nawet do 1,2 A, prąd szczytowy w zależności od konfiguracji 2A/3,2A. PWM wspiera częstotliwości do 100 kHz, posiada również wyłącznik termiczny zapobiegający spaleniu się układu.

  Wejścia:

  ◾AIN1/AIN2

  ◾BIN1/BIN2

  ◾PWMA/PWMB

  Wyjścia:

  ◾A01/A02

  ◾B01/B02

  Dane techniczne:

  ◾Zasilanie układu: 4,5 - 15 V DC

  ◾Zasilanie wejść logicznych: 2,75 - 5V DC

  ◾Temperatura pracy: -20 - 85st.C

  ◾Wymiary: 20,6 x 18,4mm

  Zapraszam do kupna. Wszelkie pytania proszę kierować na prv.

  Moduły nowe. Pozostały 2 sztuki

  13 zł sztuka

  Wysyłka:

  List polecony priorytet 6.50zł

  List polecony ekonomiczny 5 zł


 9. Witam. Mam problem. Kupiłem płytkę Digispark taką jak na zdjęciu:

  IMG_580207e25c5b75959.jpg

  Zainstalowałem sterowniki (windows xp 😃 )

  postępowałem według instrukcji z tej strony "http://digistump.com/wiki/digispark/tutorials/connecting"

  gdy próbuje wgrać pierwszy program "star" pojawia mi się taki komunikat

  "Szkic używa 718 bajtów (11%) pamięci programu. Maksimum to 6 012 bajtów.

  Zmienne globalne używają 9 bajtów pamięci dynamicznej.

  Running Digispark Uploader...

  Plug in device now... (will timeout in 60 seconds)

  Assertion failed: res >= 4, file library/micronucleus_lib.c, line 100

  This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.

  Please contact the application's support team for more information."

  Czy może ktoś mi łopatologicznie krok po kroku wytłumaczyć o co chodzi ?

  [ Dodano: 15-10-2016, 12:46 ]

  Już wiem o co chodzi. Podczas wgrywania kodu Digispark musi być odłączony od usb.

  • Lubię! 1

 10. dzięki za wstawke, przyda się gdyż planuje zrezygnować z arduino uno ze względu na wymiary i szukam czegoś mniejszego do mało wymagających projektów.

  po wgraniu bootloadera program wgrywa sie tak samo jak na arduino ??

  czy kod arduino a STM32F103C8T6 duzo sie rozni ?

  ps. Czy inne mniejsze płytki łatwe w programowaniu(za pomocą kabla usb) do mnie jwymagających projektów i w miare tanie mógłbyś polecić ??

  Najlepiej z wgranym bootloaderem gdyż nigdy tego nie wgrywałem

×
×
 • Utwórz nowe...