Skocz do zawartości

JSt

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O JSt

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 15.09.1978

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  uC
 • Zawód
  elektronik
 1. Cześć Troszkę nie kumam jak działa HAL_TIM_PWM_Start_DMA(&htim4, TIM_CHANNEL_3, &Duty, 1); Jeśli za Duty będzie tablicą np 3 elementów, a więc HAL_TIM_PWM_Start_DMA(&htim4, TIM_CHANNEL_3, *Duty, 3); - jaki wyjdzie PWM ? Co 1 okres timera kolejne wypełnienie z tablicy ? Tak kombinuję pod kątem WS2818...
 2. gufim to właśnie jest częściowo opisane w artykule - jak dodać pliki bibliotek. Powinny być 2 pliki o takiej samej nazwie ale rozszerzeniach h i c czyli np biblioteka.h i biblioteka.c. Plik h to plik nagłówkowy (header), c to właściwe kody funkcji. W pliku c na początku piszesz #include "biblioteki.h",plik h dołączasz przez podobne #include "biblioteka.h"w głównym pliku (main.c) Pliki powinny się znajdować w odpowiednich folderach - pliki h w inc, pliki c w src. Dalej - co i w jakiej kolejności powinny zawierać biblioteki możesz zobaczyć otwierając kilka prostych bibliotek.
 3. Cześć Obsługa OLED'a bardo przydatna, fajny ten kurs. Dzięki ponownie. Mam tylko pytanko o extern przy funkcjach w pliku nagłówkowym SSD1331.h. Co to daje ? "Ciało" tych funkcji jest w pliku SSD1331.c, a więc w pliku "do pary".
 4. Z nagłówka wynika, że jest to kurs F4 HAL, a nie 411, więc chyba wprowadzasz w błąd... Nie zmienia to faktu, że kurs jest fajny, Treker ustosunkował się do mojej prośby, wyjaśnił, że to podstawy i może będzie więcej za jakiś czas. Sprawa jasna i temat filtrów zamknięty.Zastanawia mnie natomiast np. brak odpowiedzi na temat poruszony przez kolegę woocom, bo to już są podstawy i w moim odczuciu też brakuje małego komentarza na temat HAL_I2C bez MEM. Oczywiście można wszystko znaleźć w notach, manualu do HAL_F4 itd, ale skoro to kurs podstaw HAL... Jest nawet info jak podłączyć elektrycznie (choć sprawa rezystorów podciągających jest wszędzie przy aplikacji układów opisywana), a brakuje w moim (i jak się okazuje nie tylko moim) odczuciu wspomnianego, bardziej rozbudowanego info o HAL - temacie tego kursu. Nie piszę o tym, aby wywołać przepychanki, tylko sugeruję i proponuję, aby może następna część była jeszcze ciekawsza.
 5. Jasna sprawa. Może troszkę za poważnie potraktowałeś moje MUSI. Było z przymrużeniem oka, ale jak jest możliwość trzeba mieć nadzieję Edytka: Dzięki za liknk Ursmar
 6. No teraz to mi zaimponowałeś Treker W takim razie MUSI być 2 poziom Kurs jest bardzo fajny i sporo się nauczyłem. Niedosyt wynika z tego, że uruchamiam urządzenia, buduję własne biblioteki i chce to robić dobrze od a do z. Mają działać w amatorskich projektach o pewnej wartości przeliczalnej na pieniądze (niestety prywatne) więc się niecierpliwię. Przy okazji - Gdzie można poczytać o podstawach RTOS ? Pozdrawiam.
 7. Cześć Czekałam na I2C, doczekałem się, jest całkiem OK, ale przyznam, że liczyłem na troszkę więcej. Coś o kontroli zajętości odczytywanego układu, kontroli błędów, coś o HAL_I2CEx_ConfigDigitalFilter, czy też HAL_I2CEx_ConfigAnalogFilter - po co filtry i kiedy, jak ustawiać ?
×
×
 • Utwórz nowe...