Skocz do zawartości

bastik

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O bastik

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy wyprowadzenia DC, CE i RST z portu PC mogę zmienić na port PA, tak żeby wyświetlacz był podpięty w całości właśnie do jednego portu?
 2. Treker Fakt ten plik który dodałeś jest też dobrze konwertowany u mnie. Tak się zastanawiam bo mam na przykład taki obrazek: Jeżeli przekonwertuje go na plik bmp na przykład gimpem i odpalę w programie UC-GUI-BitmapConvert (konwersja obrazu wyświetlanego na wyświetlaczu typu e-papier), to wszystko działa. Natomiast w przypadku LCDAssistant nawet po zmianie rozmiaru i zapisaniu, jako "czarno-biały" generowany jest błędny kod tablicy, o co tu może chodzić?
 3. Wygenerowany kod dla dowolnego obrazka wygląda tak //------------------------------------------------------------------------------ // File generated by LCD Assistant // http://en.radzio.dxp.pl/bitmap_converter/ //------------------------------------------------------------------------------ const unsigned char KSET_logo [] = { 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00
 4. Wczytuje do programu obrazek (format bmp, niekolorowy). Byte orientation: Vertical, size endianness: Little, Pixels/byte: 8. Rozmiar obrazka staram się dopasować więc w programie nic z nim nie kombinuje, nazwy tablicy też nie zmieniam. Później wybieram save output i zapisuje w formie pliku *.txt no i niestety nie działa.
 5. Mam pewien problem z tym konwerterem, otóż po zapisie, wszystkie dane w tablicy wyjściowej wynoszą 0x00. Próbowałem konwertować obrazy o rozmiarze 84x48, pobrałem z neta jakieś obrazki monochromatyczne i też nic. Wychodzi na to, że ten program jest dla mnie zbyt skomplikowany
 6. Elvis jesteś wielki Pobrałem bibliotekę wgrałem (C:\Users\\AppData\Roaming\Ac6\SW4STM32\firmwares) nawet bez rozpakowywania, potem od nowa stworzyłem projekt i tym razem program pobrał bibliotekę. (próbowałem też chwile wcześniej bez wgranego zipa i się nie udało)
 7. Niestety mój miernik nie jest aż tak dokładny, chciałbym się jeszcze pobawić z e-papierem a z tego, co szukałem najtańszy jest za ok 200 zł, więc lepszy miernik musi poczekać Treker znowu miałeś rację wymiana bezpiecznika pomogła, wszystko działa tak jak powinno. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia, jak w sposób programowy, zmniejszyć "zużycie" prądu przez wyświetlacz. Natknąłem się na poradnik, który opisuje, jak programować STM32 bez wykorzystywania bibliotek, jednak wydaje mi się, że operowanie na samych rejestrach nie wpłynie na „zużycie” prądu przez wyświetlacz. A wy jak myślicie?
 8. No i wygląda na to, że mam spalony bezpiecznik w mierniku, a na zakresie do 20A pokazuje cały czas 0.02A, kupie nowy bezpiecznik i napiszę co wyszło.
 9. No i mam problem, zabrałem się za praktyczny pomiar prądu, czyli zdjąłem zworkę IDD w to miejsce wpiąłem multimetr na zakresie 200mA i nic, nie ma zasilania układu, zakładam zworkę zasilania się pojawia. Czyli coś robię źle, tylko co?
 10. Witam wszystkich Wiem, że na płytce NUCLEO znajduje się pin IDD ze zworką, z informacji, które udał mi się znaleźć wynika, że po podłączeniu w to miejsce miernika będę w stanie zmierzyć ile prądu zużywa procesor i tu pojawia się kilka pytań: 1. Gdzie mogę znaleźć informacje od producenta ile energii może zużywa procesor na płytce? (pewnie słabo szukałem w dokumentacji na stronie producenta:)) 2. Czy pomiar na pinie IDD odzwierciedla zużycie energii przez procesor + wyświetlacz czy po prostu obsługa np. wyświetlacza LCD, wymaga jednak większej ilości operacji i to wpływa na zwiększony pobór
 11. Moja pytanie będzie z dziedziny raczej tych oczywistych, ale jednak wolę zapytać przed zakupami. Żeby wykonać to ćwiczenie potrzebuje konwertera USB<--> RS232 żeby się podpiąć do komputera oraz przejściówki USB<--> miniUSB żeby podpiąć się do zestawu STM32 i wtedy powinno mi się wyświetlić coś w oknie programu Tera Term (oczywiście zakładając, że wgrany program jest ok)
 12. Zaktualizowałem pluginy, niestety dalej nic. Uruchomiłem stary komputer z 32 bitowym Windowsem 7 i wszystko działa dobrze, a na laptopie mam system 64 bitowy i tu są problemy. Dodatkowo po przeinstalowaniu wszystkiego jeszcze raz wyświetliło mi się okienko z informacją o błędzie: Nie wiem czy jest sens wklejać tu szczegółowe informacje o błędach czy po prostu lepiej będzie zrobić formata partycji systemowej
 13. Witam Mam podobny problem z konfiguracją środowiska jak aixI, pomimo wykonania wszystkich wcześniejszych podpunktów z kursu, program nie pobiera mi plików bibliotecznych. Udało mi się znaleźć i pobrać potrzebne pliki samodzielnie, niestety nie znalazłem informacji, do jakiego katalogu mam je wgrać. Uprzedzając pytania wyłączyłem program antywirusowy oraz firewalla systemowego, ale to i tak nic nie dało.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.