Skocz do zawartości
Komentator

Kurs Arduino II - #7 - termometry analogowe i cyfrowe

Pomocna odpowiedź

4 godziny temu, D3binski napisał:

Czujnik cyfrowy podłączyłem już dobrze, a mimo to pokazywał -127*C, a gdy go dotknąłem, to myślałem, że moje palce zamieniły się w pieczeń i ułyszałem syczenie (chyba czujnik, a nie płytka).

Obawiam się jednak, że nie podłączyłeś go dobrze 😞  Masz może zdjęcie podłączenia, aby można to było zweryfikować? Usterka nowego czujnika jest praktycznie nierealna. Sprawdź może dla pewności diodą świecącą czy piny w Arduino (do których podpinałeś czujniki) działają poprawnie. Wykluczymy wtedy uszkodzenie Arduino 🙂

• Pomogłeś! 1

18 godzin temu, Treker napisał:

Obawiam się jednak, że nie podłączyłeś go dobrze 😞 

Przyznaje się do błędu, dzis jeszcze raz przestudiowałem obraz z noty katalogowej dotyczący wyprowadzeń i doszedłem do wniosku, że określając wyprowadzenia trzymałem czujnik odwrotna stroną. Arduino przeżyło, kamień z serca 🙂 Puenta jest taka, że sprawdzając połączenia, nóżki trzeba trzymać skierowane do siebie, a nie na odwrót 🙂

• Lubię! 1

Nie ma takiej reguły, np. wszystkie układy scalone rysowane są w widoku z góry, czyli nóżkami od Ciebie. Warto natomiast czytać opisy przy rysunkach: Top View" oznacza widok z góry, "Bottom View" widok z dołu, czyli właśnie od strony nóżek. "Z góry" i "z dołu" oznaczają kierunki zgodne z patrzeniem na element zamontowany na płytce drukowanej leżącej na biurku.

• Lubię! 1

Grunt, że udało się znaleźć przyczynę problemu - będziesz już pamiętał o tym w przyszłości! Tak jak wspomniał Marek, niestety nie ma na to reguły i trzeba sprawdzać wyprowadzenia układów z ich notami katalogowymi (dlatego odpowiednie fragmenty umieściłem w artykule) 😉

• Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »