Skocz do zawartości
Komentator

Kurs FPGA - #3 - instalacja środowiska ISE Xilinx

Pomocna odpowiedź

(edytowany)
15 godzin temu, asis4 napisał:

Wyczytałam w waszych poprzednich komentarzach, że lepiej jest zainstalować wersję 32-bitową, spróbuję tak zrobić

@asis4 witam na forum 🙂 

Może się udać, powodzenia. Daj znać jak działa.

Edytowano przez Gieneq

Witam otóż najnowsza wersja ISE 14.7 dla Win10 to ponad 15GB do ściągnięcia i wymaga odpowiedniego sprzętu bo potrzebuje do działania maszyny wirtualnej wymagającej jakieś 6GB RAM do działania plus to co system gospodarza. Wymagane miejsce na instalację to ok. 24GB. Niestety ale u mnie nie chce zaimportować maszyny do VirtualBox'a, który musi być osobno zainstalowany :(

@nekromatyk94 witam na forum 🙂 Faktycznie niedawno pojawiła się taka wersja, ale poprzednia wersja (bez dopisku Win10) nadal jest dostępne. Kurs omawiał wykorzystanie właśnie tej starszej wersji, więc śmiało możesz z niech skorzystać 😉

(edytowany)
19 godzin temu, Treker napisał:

@nekromatyk94 witam na forum 🙂 Faktycznie niedawno pojawiła się taka wersja, ale poprzednia wersja (bez dopisku Win10) nadal jest dostępne. Kurs omawiał wykorzystanie właśnie tej starszej wersji, więc śmiało możesz z niech skorzystać 😉

No właśnie nie mogę pobrać starszej bo dostaję błąd, że nie ma już plików na serwerze 😞 Więc jeśli to możliwe proszę o dodani gdzieś do chmury i udostępnienie starszej wersji.

Pozdrowionka 🙂

Edycja: Otóż jeszcze raz sprawdziłem pobranie starej wersji i poszły wszystkie cztery pliki, Dam znać jutro jak działa.

Edycja 2: cho ISE się uruchomiło w trybie 32bit to nadal w obu wersjach mam błąd, który twierdzi,że nie mam zainstalowanych VC++ mimo, że są i to obie wersje

(32 i 64 bit). Próbowałem reinstalować oraz opcji "Napraw" w instalatorze i nic 😞 Mój OS to Windows 10 Enterprise x64.

Pytanie: Do kursu wystarczy sama płytka czy trzeba coś jeszcze mieć jeśli chodzi o elementy(np. jakieś rezystory czy inny "cusie")??

Edytowano przez nekromatyk94
Zmaina warunków pobrania
  • Lubię! 1

Mała aktualizacja propo prób instalacji:

Musiałem przejść prze jedną rzecz na linux. Wybór padł na Fedora Rawhide(distro ciągłe). Co prawda trzeba było spędzić kilka minut aby uruchomić instalator ale wsytarczyło zainstalować paczkę "ncurses-compat-libs"(taka nazwa w Fedorze w innych dydtrybcjach mo Na razie wybrałem kurs z netu oparty oże byc nieco inna!!!) i działa jak złoto chcoc wystąpił jeszcze jakiś błąd ze sterownikiem kabla ale jeszcze zobaczę. Ale na razie zobaczę jak mi dojdzie inna płytka pod środowisko Quartus Prime od intela a dokładniej Maximator na układzie firmy Altera.

Dnia 24.05.2020 o 11:00, nekromatyk94 napisał:

układzie firmy Altera.

W sumie to już jest Intel 🙂

Quartus śmiga na Linuxie i Windowsie.

Dnia 19.05.2020 o 15:48, nekromatyk94 napisał:

Pytanie: Do kursu wystarczy sama płytka czy trzeba coś jeszcze mieć jeśli chodzi o elementy(np. jakieś rezystory czy inny "cusie")??

@nekromatyk94 do wykonania ćwiczeń z tego kursu potrzebna jest tylko płytka - nic więcej tam nie podłączamy do zestawu 🙂