Skocz do zawartości

Kurs FPGA - #4 - pierwszy projekt, przykład VHDL


Komentator

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Czy ktoś byłby w stanie podesłać mi plik .bin z pustym projektem ? ,tak aby FPGA nic nie robiło.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, wykonałem cały program zgodnie z artykuł i podczas próby załadowania go na płytkę urządzenie przestało być wykrywane przez komputer. Komputer nie rozpoznaje płytki, wyskakuje okienko , że jest to nieznane urządzenie , próba ponownej instalacji sterownika nic nie dała. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, mam nadzieję ze układ się nie spalił  😐 . Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@Pawel123 witam na forum 🙂

9 godzin temu, Pawel123 napisał:

Witam, wykonałem cały program zgodnie z artykuł i podczas próby załadowania go na płytkę urządzenie przestało być wykrywane przez komputer.

Czy program zdążył się w grać? Może warto standardowo zresetować komputer, sprawdzić inny kabel USB itp. Raczej nikt nie zgłaszał jeszcze problemu uszkodzenia tych zestawów. Musiałbyś mieć spore pecha, aby faktycznie fizycznie go uszkodzić 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 godziny temu, Treker napisał:

@Pawel123 witam na forum 🙂

Czy program zdążył się w grać? Może warto standardowo zresetować komputer, sprawdzić inny kabel USB itp. Raczej nikt nie zgłaszał jeszcze problemu uszkodzenia tych zestawów. Musiałbyś mieć spore pecha, aby faktycznie fizycznie go uszkodzić 😉

Resetowałem komputer kilka razy nic nie pomogło, próbowałem na nowo zainstalować sterownik także nic nie pomogło. Sprawdziłem inne kable USB z takim samym skutkiem jak poprzednio 😐 . Nie wiem czy program się w grał , diody w ogóle nie  świecą tak jak powinny (zgodnie z programem). Diody rgb nie mrugają . Dołączam zdjęcie płytki podłączonej do komputera . Świeci tylko niebieska dioda D9, czerwona D10 i wyświetlacz segmentowy .

IMG_20190525_114457.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Jedyne co przychodzi mi do głowy to jeszcze trzy próby:

  1. Test z zasilaczem zewnętrznym
  2. Ręczne usunięcie sterowników, restart, ponowne ręczne wgrywanie sterowników (a nie tylko nadpisywanie już zainstalowanych)
  3. Test na innym komputerze (nawet zwykłe podpięcie czy coś jest wykrywane)

Jeśli to nic nie pomoże to chyba pozostanie reklamacja u sprzedawcy 😞

Link do komentarza
Share on other sites

Możliwe że błąd był w syntetyzowanym kodzie i to zblokowało płytkę. Niestety, ale niepoprawna konfiguracja pinów może zablokować generator zegara dla programatora - a objawy idealnie to potwierdzają. Miałem kiedyś taki problem z płytką ElbertV2, pomogło zablokowanie komunikacji z pamięcią SPI podczas załączania zasilania.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

No tak, taka opcja też jest możliwa - ja ją wykluczyłem z powodu poniższego:

Dnia 24.05.2019 o 22:53, Pawel123 napisał:

Witam, wykonałem cały program zgodnie z artykuł...

@Pawel123 musisz więc dokonać małego rachunku sumienia i zastanowić się czy faktycznie wgrałeś program identyczny do tego, który jest w kursie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

 @Elvis Sprawdziłem plik .ucf  i nie znalazłem błędów chyba, że błędem może być spacja w jednym miejscu, albo po prostu nie mogę go dostrzec( dołączam screena z plikiem ucf). @Treker  Odinstalowałem jeszcze raz sterownik i zainstalowałem ponownie nie pomogło, na innym komputerze jest to samo tzn. nie wykrywa urządzenia,  sprawdziłem również zasilacz zewnętrzny. Pozostała jeszcze tylko blokada pamięci SPI (nie wiem w jaki sposób to wykonać ) lub reklamacja . Tylko która rozwiązanie będzie lepsze ?

plik ucf.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Pawel123 napisał:

 @Elvis Sprawdziłem plik .ucf  i nie znalazłem błędów chyba, że błędem może być spacja w jednym miejscu, albo po prostu nie mogę go dostrzec( dołączam screena z plikiem ucf). @Treker  Odinstalowałem jeszcze raz sterownik i zainstalowałem ponownie nie pomogło, na innym komputerze jest to samo tzn. nie wykrywa urządzenia,  sprawdziłem również zasilacz zewnętrzny. Pozostała jeszcze tylko blokada pamięci SPI (nie wiem w jaki sposób to wykonać ) lub reklamacja . Tylko która rozwiązanie będzie lepsze ?

plik ucf.jpg

Cześć,

ja miałem to samo co Ty i Elvis. Sytuacja jest poważna, ale można to naprawić, w najgorszym przypadku przecinając jedną ścieżkę i wgrywając poprawny projekt.

Patrz ten post:

 

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam problem z utworzeniem pliku "ucf." Mianowicie, gdy przechodzę do dodania źródła "add source", to program automatycznie się zamyka i nie mogę nic zrobić. Zamykanie programu występuje również przy próbie otwarcia projektu z poziomu środowiska Xilinx, a gdy próbuję otworzyć projekt z folderu, to xilinx się nie włącza.

Liczę na pomoc, gdyż chcę zrobić ten kurs również w praktyce.

 

 

 

Edytowano przez Michal__
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

w tym wątku znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie:

Twój problem polega na uruchamianiu wersji 64-bitowej środowiska ISE (Pproject Navigatora) - zamiast tego musisz zlokalizować i uruchomić wersję 32-bitowa (jak to zrobić jest opisane w przytoczonym wątku).

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

prawym przyciskiem myszy klikasz na projekcie i wybierasz "New Source". Potem na ekranie, który się pokaże, wybierasz z listy "Implementation Constraint File" i po prawej podajesz nazwę pliku (z rozszerzeniem .ucf ). Potem klikasz "Next" i "Finish". Nowy pusty plik ucf zostanie utworzony.

ISE01.thumb.png.a6bb9860f75f9bad37211519410c3a95.png

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.