Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #4 - instalacja systemu, RPi jako PC

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry , mam problem z podłączeniem monitora do raspberry pi 4B. Postępowałem krok po kroku tak jak było w kursie. Po podłączeniu do zasilania po kilkunastu sekundach malinka się wyłącza.Mam monitor VGA z przejściówką na HDMI , może to jest problemem?

Zinstalowałem system od nowa poprawiem to : #hdmi_force_hotplug=1 na  to hdmi_force_unplug=1 i działa 🙂. Dzięki za pomoc.

Edytowano przez jas123
  • Lubię! 1

Witam. Zaczynam dopiero przygodę z Raspberry. Mam problem z połączeniem Raspberry Pi 4B 4GB z domowym wifi (TP-Link WR841N).

Jeśli udostępnienie wifi z telefonu (+ hasło) działa. A przez tp linka już nie. Zasięg jest. Raspberry wykrywa nawet kilka sieci sąsiadów (nie mieszkam w bloku). Łączę się z tplinkiem wpisuje hasło i nic. 

Edytowano przez Gregor1984
Wifi zaczęło działać. Niewiem jakim cudem. Instalowałem system 3x (Raspbian full, Ten średni i Lite (wifi nie działało). Dzis ponownie zainstalowałem wersję full... i wszystko działa...

@Gregor1984 Widzę że dopisałeś, że zaczęło działać. Temat WiFi na RPi 4 to temat rzeka, ale możliwe że wgrałeś nowszą wersję systemu gdzie wprowadzono poprawki.

Edytowano przez Gieneq

Witam, 

mam taki problem. Mam zestaw edukacyjny z Raspberry 4 8GB,  włożyłem kartę pamięci z NOOBS dodaną przez Was do zestawu , podłączyłem wszystko tak jak w artykule (TV, myszka, klawiatura) . Niestety nie dotarłem do momentu gdzie można wybrać siec WiFi, dostaję informację: autoboot.txt not found. 

Załączam "screena" (w sumie to zdjęcie tego co widze na monitorze/telewizorze :-) ). 

Coś robię nie tak?
Z góy dzięki za podpowiedź, pomoc,

Marcin

autoboot.jpg

@masz witam na forum 🙂 

Wygląda na to że na kartę musisz wgrać system, bo coś jest nieaktualne; wejdź na stronę Raspberry Pi i tam masz do pobrania ich soft do wgrywania obrazów.

Edytowano przez Gieneq

@masz daj proszę znać czy po wgraniu systemu od nowa (ze strony Raspberry Pi) wszystko ruszyło poprawnie. Zgłoszę wtedy problem z kartami do dostawcy, ale na razie to chyba pierwszy sygnał o tego typu problemie, więc będę wdzięczny za potwierdzenie tematu 🙂

@Gieneq , @Treker

Dzięki za porady, opcja z systemem od nowa na czystej karcie zadziałała. Jeśli to jednostkowy problem, to nie zawracajcie sobie tym głowy, to już mnie nie stopuje, kontynuuje kurs :). 

Pozdrawiam,

Marcin

• Lubię! 2

Witam,

jestem nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę z Raspberry Pi 4 model B.

Mam z zestawu kartę micro SD 32 GB i coś już na niej jest. Czy na tej karcie przechodzę procedurę z kursu "Instalacja systemu na pustej karcie SD", czy muszę uprzednio tą kartę sformatować, a może lepiej kupić nową pustą kartę i tam to zrobić?

Dziękuję za rady.

Pozdrawiam.

@p4w31 witam na forum. Na karcie jest tzw. NOOBS. Możesz go wykorzystać (czyli podłączyć monitor do RPi i zwyczajnie uruchomić układ), ale możesz też sformatować kartę i wgrać od nowa system samemu. W każdym razie nic nie tracisz, bo i tak będziesz mógł później wgrać NOOBS-a samodzielnie 🙂 

• Pomogłeś! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay