Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #6 - instalacja/komunikacja przez sieć


Komentator

Pomocna odpowiedź

To znaczy tak... Z moich doświadczeń wynika, że jeśli urządzenie ma zintegrowane z portem RJ45 diodki, a po podpięciu kabla (który z drugiej strony jest podłączony np. do sprawdzonego i zasilanego routera albo nawet kompa PC) te diodki nawet na chwilę się nie zaświecą, to coś jest "fizycznie" nie tak. I to ostro.

W moich przypadkach oznaczałoby to (szacowanie przekoloryzowane 🙂 ) :

  • 98,5% problem po stronie kabla - przerwane żyły, źle scrossowane przewody, uszkodzona/źle zaciśnięta wtyczka, nie dopchnięta do końca z obu stron do wnętrza gniazd itp.
  • 0,5% uszkodzone gniazdo z jednej strony kabla
  • 0,5% uszkodzone gniazdo z drugiej strony kabla
  • 0,5% spalony lub niedolutowany scalak/karta sieciowa

Także... tyle mi przychodzi do głowy

Edytowano przez Nawyk
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, warianty pierwszy i drugi nie działają zarówno u mnie w domu jak i na stancji którą wynajmuje. Typ zabezpieczeń na obydwu routerach to WPA2-Personal, natomiast typ szyfrowania to AES. Routery nie widzą malinki. Działa ostatni wariant, ten z kablem ethernet. Pobawiłem się z VNC łącząc RPI z laptopem poprzez kabel. W trybie graficznym można zalogować się do moich sieci, jednak pomimo połączenia się z nimi, po odłączeniu kabla ethernet połączenie VNC zanika. Jestem obecnie skazany na wariant 3, jednak jest on dla mnie bardzo nie wygodny, szczególnie na stancji. Macie może jakieś sugestie i porady jak rozwiązać ten problem? (Znalazłem wprawdzie coś takiego: https://coderwall.com/p/v290ta/raspberry-pi-wifi-setup-with-wpa2-psk-aes ale nie do końca rozumiem o co w tym chodzi)

Edytowano przez RC95
Link do komentarza
Share on other sites

@RC95, a czy jesteś przekonany, że na pewno wszystko robiłeś identycznie jak w instrukcji? Linijka w linijkę? Nie pominąłeś ustawień lokalizacji itd.? Całkiem sporo osób korzysta z tego poradnika i nie pamiętam takiej sytuacji, aby komuś nie działało połączenie przewodowe i bezprzewodowe z routerem. Połączenie przewodowe to właściwie "pewniak" i u każdego powinien działać, tam nawet nie ma co konfigurować - podpinasz i działa. Czy Twój router ma włączone DHCP i nie ma przypadkiem jakiegoś filtrowania po adresach MAC?

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie. Na pewno można dodać drugą sieć z którą będzie łączyć się malinka po starcie. Krążę cały czas między dwoma miastami i chciałbym mieć możliwość pracy na RPI zarówno w domu jak i w wynajmowanym mieszkaniu, a i nie wykluczone że będę chciał wykorzystać komputerek na uczelni. Dałoby radę takie coś zrobić poprzez shell?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam problem z malinką po przeprowadzce na studia nie mogę się z nią połączyć na żaden sposób wygląda jakby nie była podłączona do internetu (nie mogę wyszukać jej ip) gdy jednak podłączę do niej monitor mogę normalnie przeglądać strony internetowe, kiedy użyje komendy pokazującej ip także je otrzymuje.
Jednak mój laptop cały czas "nic nie widzi". W czym może być problem?

 

Edytowano przez konrad98ft
Link do komentarza
Share on other sites

Mam swój router. Po kilku nieudanych próbach połączenia spróbowałem wgrać system na nowo i wtedy udało się połączyć jednak po kilku dniach znowu wystąpił ten sam problem, a to rozwiązanie nie zda egzaminu na dłuższą metę. Dodatkowo po podłączeniu karty SD do komputera okazało się, że zniknęły pilki ssh i wpa_supplinant.conf (ich ponowne wgranie nic nie dało).

Zauważyłem, że znikają teraz  za każdym razem gdy włożę SD do malinki.

Edytowano przez Treker
Poprawiłem formatowanie.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.