Skocz do zawartości
Komentator

Kurs STM32 F1 HAL - #3 - płytka Nucleo, środowisko

Pomocna odpowiedź

@cyberluk czy wykonałeś ten krok, który zaczyna się od poniższego fragmentu?

Cytat

Teraz czeka nas ważny krok, czyli wybór mikrokontrolera oraz płytki. W polu Series wybieramy STM32F1, a następne jako Board wybieramy NUCLEO-F103RB. Konfiguracja powinna wyglądać następująco:

Tak

(szczególnie na to zwracam uwagę - bo mój pierwszy trop był że coś źle wybieram.)

zależ mi na tym aby fruwało po by się debuger przydał a tak jak ląduje linkiem to nie mam debugera 😞

@cyberluk no to niestety nie jestem w stanie chyba dać żadnej innej porady 😕 Z kursu tego korzysta regularnie sporo osób i nikt nie zgłasza podobnego problemu (jak sam tutaj widzisz). Możliwe, że to coś związanego bezpośrednio z Twoją konfiguracją PC. Może jakieś programy się "gryzą", a może problemem jest wersja systemu... Ciężko coś stwierdzić. Masz szanse zrobić test na innym PC?

Hej, mam problem z wgraniem bibliotek :c Download target firmware nie działa a po akceptacji warunków wyskakuje taki komunikat. Eclips ma dostęp do sieci, parametry zapory zmienione, program zainstalowany na C i workbench też na C. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić ?

aaa.png

Dnia 10.10.2019 o 11:25, Treker napisał:

@cyberluk no to niestety nie jestem w stanie chyba dać żadnej innej porady 😕 Z kursu tego korzysta regularnie sporo osób i nikt nie zgłasza podobnego problemu (jak sam tutaj widzisz). Możliwe, że to coś związanego bezpośrednio z Twoją konfiguracją PC. Może jakieś programy się "gryzą", a może problemem jest wersja systemu... Ciężko coś stwierdzić. Masz szanse zrobić test na innym PC?

mam identyczny problem co on, zrobiłem wszystko podręcznikowo, patrząc każdy krok 5 razy zanim cokolwiek kliknę. wszystko zainstalowane, all aktualne, patrzyłem all porty na kompie, i te 2.0 usb, i 3.0 i nic.

(edytowany)

Wystąpił u mnie taki sam problem jak u cyberluk oraz MarcinPura. Czy udało się znaleźć rozwiązanie?

#Edit: Ponowna instalacja System Workbench i zrestartowanie komputera pomogło. Zostawiłem też bez zmieniania domyślną ścieżkę katalogu instalacji

Edytowano przez Emerid
  • Lubię! 1

Witam
Czy tylko mi nie chce się otworzyć strona http://www.openstm32.org/HomePage z której należy pobrać Kompilator z edytorem i debuggerem? Czy można pobrać to z innego miejsca?

@pitbul Strona u mnie się otwiera, możesz spróbować w trybie prywatnym.