Skocz do zawartości

System pozycjonowania

krzysztof.sly

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

dokładnie opisując praca maszyny wygląda następująco.

Warzywo (tutaj głównie cebula) wpada na 3 koła o delikatnych ząbkach, które obracane są silniczkami. Centralnie nad towarem znajduje się kamera/czujnik (można na filmie zauważyć czerwoną kropkę laseru), która daje sygnał ile obrotów do którego silnika aby warzywo znalazło się ogonkiem lub korzonkiem do góry. Zauważyłem, że nie ma reguły i czasem ustawia ogonkiem do góry albo korzeniem. Chodzi o to aby każda pojedyncza sztuka nie ułożyła się poziomo a tylko i wyłącznie pionowo nie zważając na to czy na górze będzie ogonek czy nie.

"mechanizm" ten miałby pracować przy linii pakującej więc powinien wytrzymać jak najdłużej (linia jest uruchamiana 5 razy w tygodniu po 12h). Chodzi mi tylko o to pozycjonowanie/ustawianie w tym przypadku cebuli dupką do góry albo w dół obojętnie.

Nie mam żadnego pojęcia o programowaniu. Budżet hmmm ile będzie trzeba zainwestować tyle się wyłoży. Facet z serwisu podobnej maszyny w ostatniej rozmowie powiedział mi, że jest to proste jak budowa cepa ale jeżeli ktoś nie wie jak wygląda cep to i wtedy nie będzie wiedział co i jak.

Obawiam się, że bez programowania się nie obejdzie. Jeśli masz nieograniczony budżet, to kupno gotowej maszyny wydaje się najsensowniejszym pomysłem, tym bardziej, że masz wtedy też wsparcie. Zaprojektowanie czegoś co ma działać bez awarii w ciężkich warunkach 5 razy w tygodniu po 12h, do tego jeszcze nadawać się do przetwarzania jedzenia, to niemałe wyzwanie. Sam bym się nie podjął.

Tak, da się. Pytanie jak ten komputer będzie działał w pomieszczeniu pełnym pyłu i kawałków łupin cebuli w powietrzu. Ale główny problem tak jak napisałem, to część mechaniczna urządzenia. Znajdowanie kropki na obrazku cebuli przy niezmiennym tle i stałym oświetleniu nie powinno być za trudne przy użyciu OpenCV. Wyzwaniem będzie mechanizm wykonawczy.