Skocz do zawartości

Arduino MEGA i BLYNK, LCD odchodzi do lamusa...


SOYER

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

@ethanak 

3 godziny temu, ethanak napisał:

I bardzo dobrze - po prostu nigdy. HTML renderowany jest po stronie przeglądarki, a PHP działa po stronie serwera i dopiero może stworzyć kod HTML (w zasadzie może stworzyć cokolwiek, ale na początek przyjmijmy że będziemy tworzyć HTML).  W dodatku wszystko, co nie jest ujęte w znaczniki języka <?php ... ?> jest bezpośrednio i bez żadnych zmian kopiowane na wyjście skryptu.

Ten akapit!! 

Dzięki chłopie. Nie umiałem zaskoczyć. Dzięki, teraz łapię. :))

Jeszcze jedna sprawa. Czy to ma znaczenie i dlaczego... czy jest ważne jakie rozszerzenie ma główny plik ze stroną, php czy html?? 

Bo jak patrzę w Google to strony mają nazwy xxx/index.php ... Wcześniej nawet tego nie zauwazalem... 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Na dzisiaj załóżmy, że:

jeśli istnieje plik index.php, to jest on głównym plikiem;
jeśli nie, a istnieje plik index.html, to jest on głównym plikiem;
jeśli i ten nie istnieje - to nie ma głównego pliku, a próba odniesienia się do katalogu zaowocuje albo błędem odmowy dostępu, albo wylistowaniem zawartości katalogu (w zależności od ustawień).

Oczywiście wszystko jest zależne od ustawień serwera, ale większa większość serwerów tak ma 🙂

 

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, ethanak napisał:

W dodatku wszystko, co nie jest ujęte w znaczniki języka <?php ... ?> jest bezpośrednio i bez żadnych zmian kopiowane na wyjście skryptu.

Nie umiało do mnie dotrzeć, że cała strona www siedzi na serwerze, a nie u mnie w kompie. U mnie pojawia się to co wyśle serwer, a jeśli on ma w pliku coś w tym <? php? >, to najpierw to obrabia i do mojego kompa wysyła całą resztę plus wynik z php.... 

Link do komentarza
Share on other sites

No to jak to już wiesz, to masz bardzo bojowe zadanie:

zmodyfikuj mój kod w ten sposób, aby można było obliczyć kwadrat dowolnej wartości poprzez przykładowe (dla liczby 12) wywołanie:

http://twoj_ip/.../costam.php?factor=12

Tym razem postaraj się zrobić to wyłącznie na podstawie swoich tutoriali (mile widziane częste zaglądanie na pl.php.net).

Tylko się nie spiesz, zrób to, potem po kolei dojdziemy do tego niesczęsnego AJAX-a... i to nawet szybko; ważne żeby po kolei.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

@ethanak  

<!DOCTYPE html>
<head>
<title>Test PHP</title>
</head>
<body>
<?php
           $a=$_GET['factor'];
           $b=$a*$a;
           echo $b;
?>
</body>
</html>

:-))

Już wiem co to GET, POST, nawet wiem co znaczy to: ?factor= ... na początku nie wiedziałem o co Ci chodzi....;-)

happy;)

jadymy dalej...

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Pobawiłem się jeszcze dzisiaj phpMyAdmin, zrobiłem tabelę, wstawiłem(ręcznie) kilka danych i nauczyłem się je wyciągać za pomocą mysql query(tak to się nazywa?).

Proszę:

Przechwytywanie3.thumb.PNG.af1fbe3d90393fc8e93af9732e4f5863.PNG

Przechwytywanie1.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Dobra - zostawmy na razie MySQL, uczenie się trzech rzeczy na raz to nie jest zbyt dobry pomysł...

Z PHP dokładnie o to chodziło - czyli już podstawami zajmować się nie musimy, wróćmy na chwilę do JavaScriptu (pamiętaj: należy opanować obie technologie, więc jakiekolwiek niezrozumienie czegoś na początku może być katastrofalne w skutkach).

Spróbuj w czystym JavaScripcie (bez żadnych jquery i innych udogodnień, prawdziwy twardziel ich nie używa) zrobić prosty kalkulator, obliczający kwadrat danej liczby. W jakieś pole wpisujesz liczbę, gdzieś klikasz i w innym miejscu pokazuje się wynik. Przypominam: do wpisywania różnych rzeczy służy element input typu "text" (lub w przypadku liczb może być "number"); do klikania masz do wyboru elementy a, input typu "button" lub button (pomijam na razie map i area, jako że działają dokładnie tak samo jak a). Najlepiej będzie jeśli zastosujesz jednak normalny link (czyli element a) i ładnie go przez onclick poprosisz by robił to co chcesz - zobaczysz potem dlaczego.

Obiecuję że jeśli to zrobisz to następny już będzie AJAX 🙂

po edycji

Spojrzałem na tabelę MySQL-a i bardzo mi się nie podoba (phpmyadminowi chyba też). Nie zapomniałeś o czymś? Pokaż wynik zapytania

describe meteo

 

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, ethanak napisał:

Spojrzałem na tabelę MySQL-a i bardzo mi się nie podoba (phpmyadminowi chyba też). Nie zapomniałeś o czymś? Pokaż wynik zapytania


describe meteo

 

 

1.PNG

 

Ale nie wiem o co chodzi, describe=opisać...??...

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Na szybko bo muszę wychodzić:

describe zwraca w odpowiedzi właśnie strukturę tabeli (chciałem ją zobaczyć) - takie zapytanie w dialekcie MySQL-a.

Tabela w tej postaci jest mało użyteczna ale o tym pogadamy jak już skończymy z AJAX-em.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem to tak:

<!DOCTYPE HTML>
<html lang="pl">
<head>
    <meta charset="utf-8" />
    <title>Obliczanie kwadratu zadanej liczby</title>
</head>
<body>
    <h1>Dzialanie:podnoszenie liczb do kwadratu</h1>
    <form action="wylicz.php" method="post"> 
        Wpisz liczbe: 
        <input type="text" name="liczba" />    
            <br /><br />
        <input type="submit" value="Policz kwadrat"/>
    </form>
</body>
</html>

i

<!DOCTYPE HTML>
<html lang="pl">
<head>
    <meta charset="utf-8" />
    <title>Wynik</title>
</head>
<body>
<?php 
    $dana = $_POST['liczba'];
    $wynik = $dana * $dana;
    echo "<h1>Podana liczba podniesiona do kwadratu wynosi: $wynik</h1>"
?>
</body>
</html>

Niestety pomimo wielu prób nie potrafię tego zrobic na <a href=""></a>, czy też onclic...

Link do komentarza
Share on other sites

to mnie nie interesuje. zrób to w javascripcie - masz swój kod który możesz zmodyfikować, masz mój na rivendellu który pokazuje jak to zrobić z elementem a. jeśli nie masz ochoty - powiedz od razu że nie interesuje cię "szkoła ethanaka" bo coś tam nie pasuje.

ja naprawdę mam co robić, bardzo się cieszę jeśli mi się uda kogoś czegoś nauczyć - ale na siłę nie mam zamiaru nikogo przekonywać że aby odpiąć kółka od rowerka trzeba się nauczyć na nim jeździć...

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

ale co Cię ugryzło?

34 minuty temu, ethanak napisał:

jeśli nie masz ochoty - powiedz od razu że nie interesuje cię "szkoła ethanaka" bo coś tam nie pasuje.

Nic takiego nie napisałem. 

Jestem wdzięczny, że poświęcasz swój czas na próby nauczenia mnie czegoś... 

Na tyle mnie chyba znacie, że wiadomo, że nie odpuszczam. Usiądę znowu do tego kodu, jak znajdę jakąś chwilę. Pewnie jak zwykle w nocy. Też mam co robić... 😉 dlatego siedzę po nocach :(. 

Z tym kursem to miał być komplement, sorki jak uraziłem. 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.